Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce >  Nůž na ticho: Indigo Quartet na zámku Krásný Dvůr
krasnydvurcz_32
Hudební a divadelní akce

Nůž na ticho: Indigo Quartet na zámku Krásný Dvůr

"Dej nám nůž na ticho...", zpívá se v písni K opanování ticha, která vznikla už v roce 2007. Nůž na ticho je spojením čehosi pevného a ostrého s něčím neuchopitelným, éterickým. Symbolizuje touhu a do jisté míry i moc vytvořit nebo zničit ticho.
Ticho, které umí bolet a jindy zas léčí. Spolu s dalšími básněmi Ernesta Jandla v překladu Bohumily Grögerové a Josefa Hiršala tvoří základ šansonového repertoáru Andrey Buršové.

Indigo Quartet: Jan Bělohlávek a Martin Flašar – housle, Martina Himerová – viola, Pavel Borský – violoncello, AndRea Buršová

Indigo Quartet vznikl spontánně v přelomovém roce 2000. Jeho záměrem bylo prozkoumat oblast hudby, která nemá s klasickým hudebním vzděláním jeho členů nic společného. Setkání s jazzem a dalšími žánry se ukázalo jako zcela nová a inspirativní zkušenost, zejména proto, že zmíněná sestava není pro tento druh hudby zcela typická. Pojetí hudby v tomto nástrojovém obsazení klade na hráče neočekávané nároky, otevírá široký prostor pro improvizaci a přináší s sebou nutnost hledání nových způsobů interpretace.

AndRea Buršová absolvovala herectví v roce 2006 u prof. Niky Brettschneiderové na brněnské JAMU. V témže roce nastoupila do angažmá v Divadle Husa na provázku (role Markétky v inscenaci Maestro a Markétka podle Bulgakova, Polana v Čapkově Hordubalovi nebo Nastasja Filipovna v inscenaci Idiot podle Dostojevského ad.). V roce 2007 začala úzce spolupracovat s vídeňským divadlem Theater Brett, vznikly zde mj. recitálové večery. V roce 2012 získala první zkušenost s divadelní režií. Společně s Nikou Brettschneiderovou a Ludvíkem Kavínem vedla divadelní workshop. AndRea (Rei) píše poezii a nade vše má ráda šansony, "krásné písně s obsahem".

Zdeněk Král je klavírista a skladatel vážné, scénické a filmové hudby, absolvent JAMU Brno. Komponuje také písničky do divadelních představení a šansony. V Česku spolupracuje s mnoha hudebními osobnostmi a s Českou televizí. Do roku 2012 vydal přibližně 40 alb, některá jako přílohy dětských knih – zpěvníků.

Pohádkové Velikonoce

Velikonoce na zámku Krásný Dvůr.
Krásný Dvůr, Ústecký kraj

Jarní běh parkem

Závodí se podle pravidel atletiky.
Krásný Dvůr, Ústecký kraj

Májový den s koňmi

Den na Krásném Dvoře.
Krásný Dvůr, Ústecký kraj

Víkend otevřených zahrad

Program v zámecké zahradě.
Krásný Dvůr, Ústecký kraj

7 pádů Honzy Dědka na zámku Krásný Dvůr

V nadcházejícím létě navštíví 7 pádů zámky Hluboká, Slatiňany, Krásný Dvůr, Milotice, Kravaře, Moravská Třebová, Třeboň, Kačina, Nebílovy, Duchcov a Sychrov. Dále Hrad Špilberk a Hospitál Kuks.
Krásný Dvůr, Ústecký kraj

Slavnosti Jana Rudolfa

Zámecké slavnosti.
Krásný Dvůr, Ústecký kraj

Léto se zámeckými koňmi

Příměstský tábor u koní.
Krásný Dvůr, Ústecký kraj

Valečský Velikonoční špacír KČT

Pochod.
Valeč, Karlovarský kraj

Novogotický templ v zámeckém parku Krásný Dvůr

Jednu z nejpozoruhodnějších vyhlídkových staveb objevíte na nejvyšším místě zámeckého parku v Krásném Dvoře u Podbořan. Mohutná neogotická rozhledna je vůbec tou nejstarší vyhlídkovou stavbou u nás a je typickým příkladem romantických staveb vystavěných bohatou šlechtou.
Krásný Dvůr, Ústecký kraj

Zámek Krásný Dvůr

Barokní rezidence s klasicistními prvky, zámek Krásný Dvůr, je spojen s jménem jednoho z předních šlechtických rodů 18. století, rodem Černínů z Chudenic. Prohlédnout si můžete jak interiéry zámku, tak zámecký park s průvodcem a dozvědět se mnoho zajímavostí z historie parku.
Krásný Dvůr, Ústecký kraj

Přírodně krajinářský park u zámku Krásný Dvůr

V letech 1783 – 1793 založil Jan Rudolf Černín u zámku Krásný Dvůr rozsáhlý přírodně krajinářský park, první svého druhu v Čechách. Volné travnaté plochy parku oživuje množství romantických staveb, které leckde ukončují jako dominanty různé průhledy.
Krásný Dvůr, Ústecký kraj

Zřícenina kaple sv. Štěpána na Podbořansku

Zřícenina kostela stojí západně od posledních domů Chotěbudic na úbočí Dlouhého vrchu.
Krásný Dvůr, Ústecký kraj

Kostel sv. Petra a Pavla v Podbořanech

Stranou centra města Podbořany na návrší stojí jednolodní pozdně barokní kostel sv. Petra a Pavla církve římskokatolické s věží v západním průčelí, postavený roku 1781.
Podbořany, Ústecký kraj

Rodinné & Mateřské centrum Jonáš Podbořany

Zábavné cvičení pro děti ve věku 1 – 3 let (v doprovodu rodičů, kteří nám při cvičení pomáhají).
Podbořany, Ústecký kraj

Muzeum Volyňských Čechů Podbořany – Hlasy Čechů z Volyně

Barokní budova bývalé radnice č.p. 1 z roku 1751 s mansardovou střechou a věžičkou skrývá muzeum, v němž nahlédnete do historie a osudu Volyňských Čechů nebo se seznámíte se s regionální pravěkou a středověkou historií. Expozice Hlasy Čechů z Volyně tvoří dominantní téma.
Podbořany, Ústecký kraj

Kostel Božího Spasitele v Podbořanech

Kostel Božího Spasitele byl postaven německými lutherány žijícími v Podbořanech a okolí začátkem 20. století. Základní kámen byl slavnostně položen 6. června 1901. Jedná se o pseudorománskou stavbu ze začátku minulého století, kterou projektoval stavební rada Victor Schwerdtner.
Podbořany, Ústecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Wellness hotel Národní dům

Hotel se nachází v malebné obci Podbořany, malém městě v chmelařské oblasti, což z něj dělá perfektní východiště pro vaše cesty do nejkrásnějších míst v okolí.
Podbořany, Ústecký kraj

Kavárna Prádelna v zámeckém parku Valeč

Prádelna je infocentrum s kavárnou v areálu zámeckého parku ve Valči na Karlovarsku.
Valeč, Karlovarský kraj

Ubytování v areálu zámku Valeč

Zájemcům o nocleh s výhledem do zámeckého parku nebo na barokní městečko Valeč, nedaleko Podbořan, se nabízí možnost ubytování přímo v zámeckém areálu ve správní budově č.p. 7.
Valeč, Karlovarský kraj

Pivovar Valeč

Pivovar byl po mnoho dekád důležitou součástí centra Valče a nyní po necelých sto letech znovu zaujme svou pozici propojující labužnictví, slovesnou kulturu, moderní techniku i zodpovědnost k tradici. Otevře v roce 2023.
Valeč, Karlovarský kraj

Vinařství Mikulášek Vičice

Vičické vinařství Mikulášek bylo založeno roku 2012 jako rodinná firma Aloisem Mikuláškem a jeho syny Robertem a Jakubem. Ačkoliv Březno u Chomutova (kam Vičice spadají) není milovníkům vína příliš známo, jedná se o historické místo spojené s pěstováním révy minimálně od 13. století.
Březno, Ústecký kraj

Hotel a restaurace U Hada v Žatci

Hotel a restaurace U Hada se nachází v centru města Žatec. Hotelový komplex tvoří jednu z dominant historického náměstí a vznikl pečlivou rekonstrukcí měšťanského domu se zachováním originálního zdiva včetně památkově chráněných trámových konstrukcí.
Žatec, Ústecký kraj

Hotel Zlatý lev v Žatci

Nechte se hýčkat komfortem hotelu Zlatý lev, který nabízí vlastní wellness centrum, restaurant a kongresový sál. Čtyřhvězdičkový hotel je situován v centru královského města Žatce. V hotelu na vás čeká pohodlné a stylové ubytování v pokojích i apartmánech a večer se můžete pobavit ve vinném sklípku.
Žatec, Ústecký kraj

Žatecký pivovar a Muzeum pivovarnictví Žatecka

Žatecký pivovar má za sebou více než 200 let historie. Stavět se začal v roce 1798. V roce 1801 uvařil první várku piva. Po ukončení velkovýroby v roce 2022 v jeho prostorách vznikl minipivovar.
Žatec, Ústecký kraj