Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Nový rok na Stezce korunami stromů v Krkonoších
Akce pro děti

Nový rok na Stezce korunami stromů v Krkonoších

Přijďte na Nový rok, 1. ledna, na Stezku korunami stromů v Krkonoších a na jejím vrcholku zazvoňte v naší zvoničce sobě i blízkým pro štěstí v novém roce.
Unikátní výhledy do zimní krajiny nadchnou i náročnější jedince. Je ideálním cílem pro rodiny s dětmi a díky své poloze v docházkové vzdálenosti od sjezdovky Hoffmanky na Černé hoře i pro lyžaře. Pokud tedy patříte mezi milovníky zimních sportů, udělejte si zastávku na procházku po zasněžené Stezce, kterou můžete zakončit obědem v tamní restauraci a vyhnete se přeplněným bistrům na sjezdovkách. Restaurace je prostorná a nabízí bohatou nabídku s využitím lokálních a sezónních surovin. Pro nejmenší je k dispozici i dětský koutek.

Novoroční zvonění a čočková polévka pro štěstí
Vánoce nejsou to jediné, co nás v blízké době čeká. Přijďte se poohlédnout za uplynulým rokem a přivítat ten nadcházející na Stezku korunami stromů, kde proběhne 1.ledna 2022 již tradiční novoroční zvonění. Pro návštěvníky bude připravena na vrcholu vyhlídkové věže Stezky zvonička, kde budou moci symbolicky zazvonit sobě i blízkým pro štěstí v novém roce. Příjemným benefitem pro novoroční návštěvníky bude také podávání tradiční čočkové polévky, díky níž se lidí drží štěstí a peníze. Polévka je bude zdarma čekat na konci Stezky v restauraci, kde se jí navíc po výstupu na zimní Stezku příjemně zahřejí.

Pozor:17. prosince. 2021 byl uveden do plného provozu nový úsek dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře, díky kterému se zlepší dostupnost celé lokality Janských lázní, a tedy i krkonošské Stezky korunami stromů.

Stezka se na své zákazníky těší každý den od 9:30 do 16:00 a mimo jiné může být také volbou pro ty, co si neví rady s výběrem vánočních dárků. Nechte se inspirovat v místním dárkovém obchodě, kde naleznete dárečky pro všechny věkové kategorie. Jednou z možností může být dárkový poukaz pro jednotlivce či celou rodinu s platností na celý příští rok, kterým zajistíte svým blízkým příjemný zážitek na Stezce. Poukazy jsou dostupné ke koupi také online na webových stránkách Stezky.

O Stezce
Stezka korunami stromů Krkonoše se nachází na okraji Janských Lázní v Krkonoších. Jedná se o zážitkovou a naučnou Stezku v celkové délce 1 511 metrů, která je zakončena výstupem na 45 metrů vysokou vyhlídkovou věž. Návštěvníci se na trase Stezky vydají od kořenů, přes visutý chodník a unikátní podzemní jeskyni až ke korunám stromů na vrcholu vyhlídkové věže. Na rozdíl od běžného výletu do lesa jim Stezka korunami stromů Krkonoše ukáže les z jiné perspektivy a jedinečná podzemní expozice nabídne možnost prostudovat mikrosvět půdy. Z vrcholu Stezky je možné si vychutnat výhledy do korun stromů smíšeného krkonošského lesa i do krajiny kolem. Cesta dolů pak může být výrazně urychlena jízdou v tobogánu, jehož tubus o průměru jeden metr je dlouhý 80 metrů. Původně byl tobogán určen dětem, ale hojně jej využívají všichni návštěvníci, včetně seniorů. Zatím nejstaršímu jezdci na tobogánu bylo úctyhodných 85 let.
 

Provozovatel

STEZKA KORUNAMI STROMŮ KRKONOŠE s.r.o.

Krkonošská č. ev. 350
542 25 Janské Lázně
Tel.:
+420 499 110 019
Email:
info@stezkakrkono...
WWW:
www.stezkakrkonos...
GPS:
50,632080 15,756914
 
 

Vstupné

Cena: 220 Kč

Snížená cena: 180 Kč

Rodinné vstupné: 560 Kč

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Čertovská Stezka korunami stromů v Krkonoších

Stezku korunami stromů v Krkonoších ovládnou rohatí čerti se svými děsivými škleby. Jelikož ale dobro vždy vyhrává nad zlem, na konci Čertovské stezky budou čekat Mikuláš a anděl se sladkými odměnami pro všechny odvážné a hodné děti.
Janské Lázně, Královéhradecký kraj

Měsíc rodin s dětmi na Stezce Krkonoše – děti mají vstup zdarma

Jak krásný a barevný může být podzim? Dny se nám krátí, noci prodlužují a venkovní svět se obléká do barev podzimu. Ať už vám příchod chladnějších měsíců náladu zlepšuje nebo spíš kazí, vyrazte se svými nejbližšími na Stezku korunami stromů v Janských Lázních.
Janské Lázně, Královéhradecký kraj

Putování se zimní královnou

Srdečně vás zveme na netradiční vánoční výstavu s procházkou.
Horní Maršov, Královéhradecký kraj

Horkýže Slíže

KlonDike music club vás zve do největšího kulturního centra českých hor. Letošní program bude nezapomenutelný, protože KlonDike slaví 10. výročí a tak se těšte na program nabitý koncerty a akcemi, které tu ještě nebyly. Takže si lyžím nezapomeňte zabalit i vstupenky na koncert. Držte Pec!
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Stezka korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů vznikla na okraji Janských Lázní v Krkonoších. Vyhlídková věž, která nabízí rozhledy do okolního stromoví i na Janské Lázně, je vysoká 45 metrů, vodorovná část stezky se nachází ve výšce 24 metrů. Po trase mezi korunami stromů ujdete 1 511 metrů, dolů se lze dostat tobogánem.
Janské Lázně, Královéhradecký kraj

Emilův lesní svět – lesní hřiště u Stezky korunami stromů v Janských Lázních

Lesní hřiště Emilův lesní svět najdete nedaleko Krkonošské stezky korunami stromů v Janských Lázních. Hřiště se skládá z 11 nových prolézaček pro děti všech věkových kategorií a je zde i minifarma.
Janské Lázně, Královéhradecký kraj

Černohorský Express – lanovka z Janských Lázní na Černou horu

Původní visutá lanová dráha z Janských Lázní na Černou horu zahájila provoz již v roce 1928. Aktuálně na Černou horu jezdí osmimístná kabinková lanovka. V zimě slouží lyžařům, v létě je oblíbeným nástupním místem pro hřebenové túry.
Janské Lázně, Královéhradecký kraj

Půjčovna SkiResort Live

1000 párů sjezdových lyží, 100 párů běžek, 30 párů skialpů, 7 půjčoven hned u hlavních sjezdovek. Vypůjčte si zimní vybavení ve SkiResortu Live!
Janské Lázně, Královéhradecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace V korunách

Stezkou vše nekončí. Na konci vaší báječné vycházky se nechte pohostit ve stylové restauraci V korunách!
Janské Lázně, Královéhradecký kraj

Pension Hoffmanova bouda v Jánských Lázních

Pension Hoffmanova bouda z konce 19. století se nachází v klidném prostředí Jánských Lázní.
Janské Lázně, Královéhradecký kraj

Hotel Luční dům v Janských Lázních

Hotel Luční dům se nachází v klidné části Janských Lázní, které je známým střediskem zimních i letních sportů a zároveň lázeňské městečko.V blízkosti hotelu (cca 200m) se nachází nástupní stanice kabinové lanovky na Černou horu, která nabízí svým návštěvníkům mnohé turistické a cyklistické trasy.
Janské Lázně, Královéhradecký kraj

Privat 308 v Janských Lázních

Ubytování Privat 308 nabízí dostupné ubytování v Janských Lázních v nadmořské výšce téměř 700 m. Privat 308 se nachází nedaleko centra lázeňského městečka a pouhých 250 metrů od lanové dráhy na Černou horu.
Janské Lázně, Královéhradecký kraj