ÚvodKalendář akcíFestivalyLetní stezka Industry Open
Výlet historickým autobusem
Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Plzeňský kraj nebo navštivte Festivaly v celé ČR.
S letní stezkou Industry Open se letos podíváte na místa, kam se běžně nedostanete. Stezka otevírá technické památky i firmy a výrobní závody v Plzni a Plzeňském kraji. Těšit se můžete jak na komentované prohlídky tak i exkurze do výroby. K letní sezoně Industry Open patří i výlety do okolí.
Program akcí stezky Industry Open:
 • Vodárna Plzeň: Čistírna odpadních vod – Jak se voda z řeky stane pitnou a co všechno se stane s vodou z vašeho domu, než se smí vrátit do řeky se dozvíte na komentovaných prohlídkách.
 • Vodárna Plzeň: Úpravna vody na Homolce – Komentované prohlídky vám přiblíží, jaká je cesta vody z řeky až do vašeho vodovodního kohoutku.
 • Prohlídky likérky Stock Plzeň – Božkov – Historie likérky v plzeňském Božkově sahá více než 120 let do minulosti a letos se vůbec poprvé otevírá veřejnosti na komentovaných prohlídkách. Prohlídka je pouze pro starší 18 let.
 • Stopy průmyslové revoluce v Plzni – Komentovaná prohlídka města vás blíže seznámí s významnými osobnosti historie plzeňského průmyslu.
 • Historickým autobusem po stopách těžby kaolinu – Vyrazte na zážitkový výlet historickým autobusem ŠKODA 706 RTO – KAR nebo KAROSA ŠL 11.1307 Turist po stopách těžby kaolinu na Plzeňsku.
 • Prohlídky malé vodní elektrárny a měnírny PMDP – S budovou Plzeňských městských dopravních podniků na Denisově nábřeží – malou vodní elektrárnou a měnírnou se seznámíte na komentovaných prohlídkách.
 • Architektonická procházka Petrohrad s prohlídkou Papírny – Specifický charakter, dříve převážně dělnické čtvrti Petrohrad, poznáte na architektonické procházce.
 • Architektonická procházka Doudlevecká čtvrť s prohlídkou DEPO2015 – Na této procházce objevíte industriální zajímavosti území mezi železniční tratí a řekou Radbuzou.
 • Historickým autobusem po stopách těžby uhlí – Pozůstatky po těžbě v krajině kolem Nýřan a návštěvu Hornického muzea ve Zbůchu si užijete na výletě autobusem ŠKODA 706 RTO – KAR nebo KAROSA ŠL 11.1307 Turist.
 • Historickým autobusem po stopách průmyslu na Domažlicku – Důl Na Kole, Kulturní centrum Pivovar Domažlice anebo Muzeum techniky a řemesel v Kolovči navštívíte na výletě autobusem KAROSA ŠL 11.1307 Turist.
 • Mimořádné prohlídky Plzeňského Prazdroje zaměřené na bednářské řemeslo – Termíny najdete na www.industryopen.cz.
 • Prohlídky vinařského závodu Bohemia Sekt – Na komentovaných prohlídkách objevíte historii i současnost nejprodávanějšího sektu u nás.
 • Exkurze ve spalovně odpadu ZEVO Plzeň v Chotíkově – Pravidelné prohlídky se konají každou sobotu. Termín si rezervujte na stránkách spalovny.
 • Pravidelné prohlídky expozice Příběhy dvoutaktů v Muzeu Lobzy – V rámci prohlídky muzea uvidíte výstavu kreseb mladého autora z Plzeňska Stanislava Tymla Legendy na kolech štětcem, tužkou a perem.

Provozovatel

Plzeň - TURISMUS

náměstí Republiky 41
301 00 Plzeň
Tel.:
+420 378 035 330
Email:
info@visitplzen.eu
Email:
info@industryopen.cz
GPS:
49,748240 13,377461
 
Region:
Plzeňský kraj
Oblast:
Plzeň a okolí
Město:
Plzeň
Tipy na výlet:
Plzeň a okolí
 

Cena

Poznámka:Vstupné dle jednotlivých akcí.

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Aktuality

Poznej svého farmáře v Plzni

Poznej svého farmáře je projekt zaměřený na podporu regionálních potravin v České republice. Tento rok zavítáme dokonce i do Plzně. Můžete zde očekávat vaření z regionálních potravin, pestrý doprovodný program a mnoho aktivit pro děti.
Plzeň, Plzeňský kraj

Pilsen Busking Fest 2024 – buskerský festival v Plzni

Mezinárodní festival Pilsen Busking Fest, který už jedenáctým rokem láká na vyvážený a velice pestrý program se po roce znovu hlásí o slovo. Tato přehlídka plná muzikantů, cirkusáků, akrobatů a dalších uměleckých profesí se uskuteční na konci léta.
Plzeň, Plzeňský kraj

Osvětová panelová výstava fotografií dětí s autismem

Osvětová panelová výstava fotografií dětí s autismem za podpory Odboru sociálních služeb města Plzně.
Plzeň, Plzeňský kraj

Havelský trh v Plzni 2024

Zastavte se na plzeňském náměstí a vychutnejte si příjemnou atmosféru v centru Plzně na Havelském trhu. 
Plzeň, Plzeňský kraj

Vánoční trhy Plzeň 2024

Každým rokem se na náměstí Republiky konají Adventní trhy. Náměstí obklopí vánoční atmosféra, vůně svařeného vína, staročeského trdla a perníčků.
Plzeň, Plzeňský kraj

Škoda Fit půlmaraton Plzeň 2024

Jedna z nejkrásnějších tratí v České republice, která vede centrem města a okolí v jednom okruhu. Největší sportovní událost v Plzeňském kraji. Vložený dětský závod, rodinný běh a firemní štafety.
Plzeň, Plzeňský kraj

Miloš Ševčík – Essentia minimalis v Západočeské galerii

Výstava Miloš Ševčík: Essentia minimalis je retrospektivou malíře Miloše Ševčíka, který se narodil v roce 1939 v Klatovech, a jehož tvorba přináší nejen hluboký vhled do jeho uměleckého vývoje, zahrnujícího více než padesát let tvorby, ale i do dějin moderního umění druhé poloviny 20. století.
Plzeň, Plzeňský kraj

Rostislav Vaněk v Západočeské galerii

Výstava Rostislava Vaňka není klasickou retrospektivou toho, co vše za dlouhá léta tento významný autor a pedagog v oboru grafického designu vytvořil
Plzeň, Plzeňský kraj

Loosovy interiéry v Plzni – cenné bohatství evropské architektury 20. století

Adolf Loos (1870–1933) je považován za nejvýznamnějšího středoevropského architekta první třetiny 20. století a přímého předchůdce moderní architektury. Na přelomu 20. a 30. let často pobýval v Plzni a realizoval zde přestavbu několika interiérů.
Plzeň, Plzeňský kraj

Prohlídky historického centra Plzně s průvodcem

V centru Plzně se zorientujete snadno i díky tomu, že Plzeňská věž převyšuje kopce, jak se zpívá ve známé písničce. Pokud byste se ale chtěli o jednotlivých památkách a nádherných historických domech dozvědět víc, máte každou sobotu možnost se zúčastnit komentované prohlídky centra.
Plzeň, Plzeňský kraj

Moderní kašny na náměstí Republiky v Plzni

Ojedinělé objekty kašen podle návrhu architekta Ondřeje Císlera propojují současnost s tradicí v historickém kontextu náměstí. Do nádrží z černé čínské žuly padá voda z pozlacených chrličů, které symbolizují anděla, chrtici a velblouda, motivy z plzeňského znaku.
Plzeň, Plzeňský kraj

Sigmondova naučná stezka u Plzně

Trasa dlouhá sedm kilometrů je nenáročná a vede převážně lesnatým terénem po upravených cestách rekreační oblastí Bolevecké rybníky. Je na ní patnáct zastavení, která upozorňují nejen na přírodní zajímavosti.
Plzeň, Plzeňský kraj

Industriální stezka Plzní – objevte industriální zajímavosti Plzně a Plzeňského kraje

S Industry Open se vydáte za poznáním industriálního dědictví plzeňského regionu, o němž se všeobecně ví hlavně to, že je spjat s pivem. Nechte se přesvědčit, že to zdaleka není všechno. Industriální stezka sdružuje soubor technických památek a industriálních zajímavostí v Plzni a Plzeňském kraji.
Plzeň, Plzeňský kraj

Městská památková rezervace Plzeň

Plzeňské historické jádro bylo prohlášeno nařízením vlády městskou památkovou rezervací dne 19. dubna 1989. Plzeň se tak dostala do výsostného klubu nejvýznamnějších měst České republiky. MPR vymezuje linie bývalých hradeb, jež v 2. polovině 19. století ustoupily zeleni městských sadů.
Plzeň, Plzeňský kraj

Venkovní městské únikové hry – Cityhry

Únikovka vás provede po nejzajímavějších místech města, ke kterým Vám vždy prozradí nějakou zajímavost. Abyste však mohli hrou postupovat, musíte na vybraných stanovištích řešit nejrůznější hlavolamy.
Plzeň, Plzeňský kraj

Galerie Jiřího Trnky – Unie výtvarných umělců v Plzni

Galerie Jiřího Trnky je výstavní síní občanského sdružení Unie výtvarných umělců plzeňské oblasti.
Plzeň, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pension v Solní v Plzni

Ubytování v centru Plzně v atraktivním historickém domě.
Plzeň, Plzeňský kraj

Terraza Plzeň

Zastavte se na lahodné drinky, vynikající kávu, domácí dezerty, víno od producenta filmového hitu "3 bobule" a světově proslulé čepované pivo z Plzně. Vychutnejte si jedinečný pohled na centrum Plzně z ptačí perspektivy!
Plzeň, Plzeňský kraj

Hotel Central Plzeň

Hotel Central s výhledem na Náměstí Republiky v Plzni. Nabízí restauraci podávající českou a mezinárodní kuchyni, wellness a fitness centrum.
Plzeň, Plzeňský kraj

Kolombina

Kolombina rozdávala radost už před 30 lety, kdy rodiče Jitky Štáhlichové postavili auto se zmrzlinou na klatovské náměstí. A stojí tam dodnes. Jitka v roce 2016 navázala na jejich receptury, v Itálii i zmrzlinu studovala.
Plzeň, Plzeňský kraj

Restaurace Lékárna

Nová restaurace v centru Plzně, s dokonale ošetřeným tankovým pivem, rakousko-českou kuchyní a ochotným, proškoleným personálem.
Plzeň, Plzeňský kraj

Vienna House Easy by Wyndham Pilsen

Poznejte Plzeň, hlavní město českého piva. Pro objevování krás historického centra města je Vienna House Easy by Wyndham ideálním výchozím bodem. Světoznámý pivovar Plzeňský Prazdroj se nachází přímo naproti hotelu a za několik minut chůze se dostanete do centra města.
Plzeň, Plzeňský kraj

Restaurace U Salzmannů v Plzni

Zveme vás k návštěvě nejstarší plzeňské pivnice, jejíž historie sahá až do 17. století.
Plzeň, Plzeňský kraj

Prosekárna Plzeň

Prosekárna vzikla z čisté lásky k proseccu. Jako místo k setkávání, kde ochutnáte to nejlepší prosecco, dozvíte se o něm vše a zažijete kousek půvabu italského Valdobbiadene.
Plzeň 3, Plzeňský kraj