Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Novoroční setkávání v Museu Montanelli
Alessandro Sicioldr, La Carezza, 2016
Výstavy

Novoroční setkávání v Museu Montanelli

4. – 8. 1. 2023 vždy 14:00 – 18:00. Připravili jsme pro naše návštěvníky novoroční setkávání v týdnu od 4. 1. do 8. 1. 2023 . Chcete-li s uměním oslavit rok 2023, přijďte k nám na vánočku, kávu, čaj nebo sklenku vína. Jste srdečně zváni.
Výstava MYTHOS? pro vás zůstává otevřena do konce května 2023.

Titulní obrázek: Alessandro Sicioldr, La Carezza, 2016
 
 

Vodník pan Pivoda vypráví

Pohádka z pražských vodnických pověstí, kterou si pro žáky vodnické školy nachystal suplující Vodník pan Pivoda.
Praha 1, Praha

Po stopách Golemových

Vycházka uličkami starého židovského města pražského. Poznáte kouzlo tajemných zákoutí i krásu dávných pověstí vyprávěných pamětníkem z řad pražských duchů.
Praha 1, Praha

Zlatovláska

Krásný příběh o panně se zlatými vlasy v provedení loutkového divadla Kristiánem Kašparem v Divadle Apropo.
Praha 1, Praha

Vojta a Strašidla

Pohádka o velké odvaze, hodných strašidlech a o tom, že ne vše, co se děsné jeví, musí hrůzu nahánět.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Museum Montanelli v Praze – sbírky současného umění

Muzeum Montanelli je jedním z mála privátních muzeí v České republice, ale spíše než muzeem by se mělo nazývat galerií. Převážnou většinou výstav totiž tvoří sbírky současného umění. Zažijte atmosféru, kde se snoubí moderní umělecké styly s historií.
Praha 1, Praha

Kostel Panny Marie Matky ustavičné pomoci a sv. Kajetána v Praze

V místě dvou původních domů při bývalé Strahovské bráně v Nerudově ulici byl v letech 1691 až 1717 postaven kostel Panny Marie zvaný U Kajetánů.
Praha 1, Praha

Morzinský palác na Malé Straně v Praze

Morzinský palác, zvaný též u Mouřenínů, je jedna z nejvýznamnějších staveb pražského vrcholného baroka stojící v Nerudově ulici, na Malé Straně v Praze. V současné době v objektu sídlí velvyslanectví Rumunské republiky.
Praha 1, Praha

Valkounský palác na Malé Straně v Praze

Původně gotický dům, renesančně a roku 1704 barokně přestavěný Kryštofem Dientzenhoferem. V letech 1705–23 patřil J. B. Santinimu, který vytvořil vrcholně barokní domovní průčelí, z nějž se zachovaly jen zvlněné římsy. Dnes se zde nachází Hostel Santini Prague.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Hostel Santini Prague

Chcete se levně ubytovat v paláci ze 17. století a navíc uprostřed Prahy? Tu možnost máte v hotelu Santini, který se nachází u Karlova mostu, v bývalé rezidenci architekta Jana Blažeje Santiniho.
Praha 1, Praha

Alchymist Grand Hotel & Spa Praha

Několik kroků od Pražského hradu a Karlova mostu, mezi malebnými uličkami Malé Strany, se nachází luxusní Alchymist Grand Hotel & Spa. Pětihvězdičkový boutique hotel vládne pohádkovým kouzlem s vytříbeně zařízenými pokoji, jež odrážejí historický charakter města.
Praha 1, Praha

Pražská čokoláda – čokoláda s motivy Prahy

Česká rodinná firma s 11-ti letou tradicí se specializuje na výrobu originálních, luxusních čokoládových delikates v obalech s motivy Prahy. Specialitou je Český nugát z mandlí a medu, který v roce 2015 získal ocenění Great Taste.
Praha 8, Praha

Středověká krčma U Krále Brabantského v Praze

Krčma na pražské Malé Straně je opředena tajemnými legendami a ve středověkém duchu se zde nese nejen interiér, ale také jídelní lístek. Personál zde chodí v dobových kostýmech a na hostinu plnou dobového jídla vám posvítí svíčky. Nechybí ani originální dobový program.
Praha 1, Praha