Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Novodobá světová premiéra barokní opery v Barokním divadle zámku Český Krumlov

Antonio Cesti: Nettuno, e Flora festeggianti

Opera o třech jednáních z roku 1666

Libretto: Francesco Sbarra

Premiéra: Vídeň, 12. července 1666

Účinkují: sólisté a barokní orchestr Hof-Musici, režie Zuzana Vrbová, od cemballa řídí Ondřej Macek

Antonio Cesti (1623 – 1669) patří spolu s Francescem Cavallim (1602 – 1676) k nejvýznamnějším italským operním skladatelům 17. století. Jeho opery byly provozovány v nejvýznamnějších italských hudebních centrech, zejména v Benátkách, Neapoli a Florencii. Cesti se významně zapsal rovněž do dějin hudby ve střední Evropě. V letech 1652 – 1657 byl kapelníkem arcivévody Ferdinanda Karla v Innsbrucku a v letech 1665 – 1667 zastával prestižní post kapelníka císaře Leopolda I. ve Vídni. Zde zkomponoval svou nejznámější operu, Il Pomo d´Oro. Její provedení u příležitosti císařova sňatku patří k nejznámnějším a nejvýpravnějším operním představením 17. století.

Jméno Antonia Cestiho figuruje ve všech základních pojednáních o dějinách hudby, avšak z jeho rozsáhlého díla je na dnešních operních jevištích a koncertních pódiíchuváděna jen nepatrná část. Novodobá premiéra opery Nettuno, e Flora festeggianti si klade za cíl představit publiku dílo tohoto významného skladatele a zároveň připomenout čtyřsetleté výročí jeho narození. 

 

Provozovatel

Zámek Český Krumlov, V. zámecké nádvoří, Barokní divadlo

Zámek 59
381 01 Český Krumlov
WWW:
https://www.zamek...
GPS:
48,812576 14,312600
 
 

Vstupné

Poznámka:Sektor A (I. - IV. řada) 2 400 Kč, sektor B (V. - XIV. řada) 2 000 Kč, balkon 2 500 Kč

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Plášťový most v Českém Krumlově

Krásný Plášťový most tvoří monumentální arkádová konstrukce, na níž spočívá vozovka a dvě patra krytých chodeb. Ty spojují zámecké interiéry s barokním divadlem a zámeckou zahradou. Barokní podoba mostu, tak, jak jej známe dnes, byla dokončena v roce 1777.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Zámecké barokní divadlo v Českém Krumlově – nejstarší barokní divadlo na světě

Unikátní barokní divadlo je situováno na zámku v samém historickém jádru města Český Krumlov, které je národní kulturní památkou a památkou seznamu UNESCO. Na celém světě jsou zachována jen čtyři divadla z 18. století se zachovanými dekoracemi a mašinerií, to českokrumlovské je však nejstarší.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Centrum studijních pobytů na zámku Český Krumlov

V areálu zámku Český Krumlov je v bývalé Sloupové síni otevřeno Centrum studijních pobytů pro tuzemské i zahraniční studenty.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Václavské sklepy pod zámkem v Českém Krumlově – Město pod městem

Václavské sklepy se nacházejí pod IV. zámeckým nádvořím. Byly vybudovány na počátku 14. století jako vyrovnání prudce se svažujícího terénu pod budovou Horního hradu. Vznikla tak monumentální čtyřpodlažní sklepení, sloužící v minulosti jako technické a hospodářské zázemí zámku.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Zdroj v Českém Krumlově – speciality nejen z čerstvých ryb

Restaurace Zdroj u řeky, přímo pod zámkem se zaměřuje na sladkovodní rybí kuchyni a lokální kuchyni. Ryby jsou dováženy čerstvé z okolních sádek. Vyberete si i klasické české hotovky, hovězí steaky, vepřová žebírka, dietní kuřecí speciality nebo zeleninové saláty.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Pension a restaurace Na Ostrově v Českém Krumlově

Penzion a gril restaurant Na Ostrově se nachází na lukrativním místě v centru Českého Krumlova, na malém ostrově tvořeném řekou Vltavou a mlýnským náhonem. Budova penzionu pochází z první poloviny 19. století.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Travel hostel v Českém Krumlově

Restaurace Travel hostel nabízí poctivou českou kuchyni, vynikající pivo, dobrou kávu a příjemné posezení. U krbu či na venkovní terase, v klidném zákoutí přímo v centru města. Ubytovat se lze v privátních i společných pokojích.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Cikánská jizba v Českém Krumlově

Užijte si stylové posezení v krumlovské hospůdce s letitou tradicí a za příjemného rytmu cikánské hudby.
Český Krumlov, Jihočeský kraj