Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Novinky v účetnictví a daních pro rok 2015/2016
Společenské akce

Novinky v účetnictví a daních pro rok 2015/2016

Cílem semináře je připravit účastníky na chystané změny v daních a účetnictví od 1. 1. 2016, na změny, které přišly v platnost během roku 2015 a seznámit je se zkušenostmi s uplatňováním změn od roku 2016.
- Změny od roku 2015 – od 1. 1. 2015 došlo k řadě významných daňových změn, na semináři se seznámíte s výkladem daňové správy k uskutečněným změnám v roce 2015 (například komplexní metodický pokyn k daním z příjmu D-22, dílčí výklady ke změnám v daních z příjmu a DPH od 1. ledna 2015.

– Změny v průběhu roku 2015 – například novela zákona o dani z nemovitých věcí č. 23/2015 Sb.

– Změny od 1. 1. 2016 – změny v zákonech, které byly již schváleny (nová pravidla pro uplatnění DPH u převodu pozemků a staveb, nově zavedená povinnost kontrolního hlášení pro všechny plátce, změny v dani z nemovitých věcí), připravované změny (novela zákona o účetnictví, změny v dani z nabytí nemovitých věcí – například odstranění možností volby poplatníka daně, rozšíření použití směrné hodnoty, zákon o evidenci tržeb) a další změny, budou-li předloženy (například rozsáhlá novela zákona o DPH a novela zákona o daních z příjmů, jež by mohla odstranit koncept superhrubé mzdy).

18. Amatérská burza minerálů v ZŠ Solidarita

Největší mineralogická burza v ČR co do počtu vystavovatelů.
Praha 10, Praha

Amatérská burza minerálů

Budete se zde moci setkat s krystalovanými i leštěnými ukázkami našich i zahraničních, známých i neobvyklých a méně známých minerálů, a případně je i zakoupit za velmi příznivé ceny. Vystavovatelé se s vámi rádi podělí o zážitky z mineralogických výprav nebo vám pomohou určit vámi donesené ukázky.
Praha 10, Praha

Opékání špekáčků – Farmářský trh Kubáň 2023

Užijte si víkend se sousedským opékáním kvalitních špekáčků na otevřeném ohni v železném koši aneb „Wurst kunst“.
Praha 10, Praha

Masopustní zabíjačkové hody na Farmářském trhu na Kubáni

Milovníci zabíjačkových specialit si přijdou 25. února 2023 na Kubánském náměstí v Praze 10 na své. Zdejší farmářské tržiště Kubáň se totiž od 8 do 14 hodin částečně promění v Masopustní zabijačkové hody. Ty pro vás připraví firma Míra Sedláček z Kounic.
Praha 10, Praha

Aktivity v okolí

Zkušební lanýžárna Český lanýž

Kilo lanýže černého burgundského stojí minimálně 15 tisíc korun, kilo bílého piemontského dokonce ještě mnohem víc. S pěstováním tohoto zlata začal Richard Beneš. Zkušební lanýžárnu má jeho společnost Český lanýž poblíž Prahy.
Praha 10, Praha

Bowlingové centrum Strašnice

Xbowling Praha Strašnice je zrekonstruované bowlingové centrum. Disponuje 6 profi drahami Brunswick, které jsou všechny opatřeny dětskými mantinely. Nachází se 10 min z centra Prahy – Metro A stanice Strašnická. Součástí bowlingu je plně zásobený bar, restaurace a také salónek.
Praha 10, Praha

Trmalova vila v pražských Strašnicích – centrum architektury rodinného bydlení

Trmalova vila, dílo architekta Jana Kotěry, je unikátní ukázkou architektonické tvorby rodinných sídel první poloviny dvacátého století. V roce 2014 prošla celkovou rekonstrukcí, která vyzdvihla kvalitní řemeslné prvky a nádherné umělecké dekorace.
Praha 10, Praha

Budova MUZO centrum v pražských Strašnicích

Provozně administrativní budovu MUZO Praha navrhl architekt Stanislav Fiala. Objekt získal titul v soutěži Stavba roku 2000. Je to velmi exaktní stavba s minimalizovanými architektonickými prostředky a minimalizovaným počtem prvků.
Praha 10, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Comfort Hotel Prague City East

Bydlete v americkém stylu. Hned u vstupu se můžete těšit na zářícího amerického veterána.
Praha 10, Praha

Hostel A&O Praha Rhea v Malešicích

Hostel a&o Prague Rhea se nachází blízko Malešického parku, jen 200 metrů od tramvajové zastávky Zborov a 20 minut jízdy tramvají od historického centra Prahy. Kapacita zařízení je cca 1 000 osob, kterým slouží 350 jednolůžkových, dvoulůžkových a rodinných pokojů a apartmánů.
Praha 10, Praha

Hotel Don Giovanni

Moderní hotel postavený v roce 1995 je pojmenovaný podle slavné Mozartovy opery Don Giovanni. Jjediný hotel řetězce Great Hotels of The World v České republice.
Praha, Praha

Malešický mikropivovar

Pivovarská restaurace s letní zahrádkou a s odděleným salónkem až pro 50 osob, oblíbeným pro pořádání soukromých či firemních večírků. 10 rotujících výčepních kohoutů, výběrová pivotéka s lahvovými pivy z celého světa. Domácí kuchyně včetně každodenního poledního menu.
Praha 10, Praha