!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Večerní město v pověstech - noční prohlídky ve Znojmě
Večerní město v pověstech - noční prohlídky ve Znojmě
">
2.7.
28.8.
+ Přidat foto
Společenské akce

Večerní město v pověstech - noční prohlídky ve Znojmě

Kdy 2. červenec 2020 20:0028. srpen 2020 22:00
Komentovaná prohlídka s průvodcem zaměřená na pověsti a zajímavosti města Znojma. Součástí prohlídky je i návštěva radniční věže.
Noční prohlídku je možné absolvovat výdy vč čtvrtek a v pátek od 21 hodin. Trasa prohlídky je ulicemi Obroková – Masarykovo nám., kostel sv. Mikuláše, ul. Přemyslovců, Horní nám., ul. Obroková – radniční věž. Na ochozu věže se pak lidé budou moci potkat i s ponocným, který ohlašuje desátou hodinu večerní. Vstupenky jsou k zakoupení v Turistickém informačním centru Obroková 10 nebo v radniční věži.

Znojemská Radniční věž byla postavena v letech 1445 – 1448 mistrem Mikulášem ze Sedlešovic v pozdně gotickém slohu. Výška věže i s kopulí je téměř 80 m, výška zdiva 68,6 m. Stavba je zbudována na skále a její základy jsou až 3 m hluboké. Radniční věž má velmi zajímavou věžičkovou střechu, která byla původně kryta břidlicí. Většina nosných trámů pod střechou věže je dosud původních – starých přes 500 let!
Zobrazit více
Naposledy změněno: 29. 7. 2020

Ubytování a restaurace v okolí