Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Večerní prohlídky hradu a zámku Zbiroh
Hradozámecké prohlídky nejstaršího šlechtického sídla v České republice. Zveme všechny zájemce o nevšední zážitek v podobě večerní prohlídky na zámku Zbiroh, která se bude konat každý dubnový pátek vždy od 19:30.

Přáli jste si někdy spatřit starobylý hrad za soumraku, kdy ožívají dávné příběhy jeho 800leté historie? Zajímají Vás mnohdy pestré osudy bývalých majitelů? Co mají společného Templáři a zámek Zbiroh? Každý říjnový pátek na vás čekají speciální večerní prohlídky hradu a zámku Zbiroh, při nichž se dozvíte spoustu zajímavostí v tak trochu tajemném prostředí románského období, štíhlé gotice, vzkvétající renesanci a zdobném baroku.

Kromě řady unikátních artefaktů templářského řádu spatříte také středověkou hradní kapli, kde v současnosti probíhá skutečné pasování templářských rytířů a budete se moci zahledět i do závratné hloubky zdejší studny.

Za soumraku, kdy ožívají příběhy minulosti starobylého hradu Zbiroh, přijďte vyslechnout poutavé vyprávění o osudech dávných majitelů, kterými byli  Přemysl Otakar II., Karel IV., Rudolf II. či šlechtický rod Colloredo – Mannsfeldů. Část prohlídky bude patřit i tajemnému řádu templářských rytířů a prohlédnete si i dva salonky věnované Alfonsi Muchovi. Z monumentálního Muchova sálu se přemístíte na hradní nádvoří, kde navštívíte překrásnou barokní kapli Nanebevzetí Panny Marie a závěr bude patřit dechberoucímu pohledu do nejhlubší ručně kopané studny v Evropě.
 

Provozovatel

Zámek Zbiroh

Zbiroh č.p.1
338 08 Zbiroh
Tel.:
+420 602 527 632
Email:
info@zbiroh.com
WWW:
www.zbiroh.com/
GPS:
49,858347 13,762353
 
Region:
Plzeňský kraj
Oblast:
Brdy a okolí
Město:
Zbiroh
Tipy na výlet:
Zbiroh a okolí
 

Vstupné

Cena: 250 Kč

Snížená cena: 150 Kč

Rodinné vstupné: 580 Kč

Poznámka:Rezervace předem nutná. Děti 6–15 let: 80 Kč.

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Silvestr na zámku Zbiroh

I letos se na Vás budeme těšit, že s námi oslavíte ukončení roku 2022 a bujarými oslavami vstoupíte do roku 2023 přímo zámecky.
Zbiroh, Plzeňský kraj

Perníčkové Vánoce v Žebráku

V budově muzea umístěné na žebráckém náměstí se ponořte do vůně perníčků a historie perníkářského řemesla. Otevřeno je o adventních víkendech a vánočních prázdninách, zapojit se můžete také do doprovodného programu a upéci si a ozdobit vlastní perníček.
Žebrák, Středočeský kraj

Betlémy vyprávějí – výstava na zámku v Hořovicích

K adventnímu času každoročně patří výstavy betlémů. Vypravit se za nimi můžete na zámek v Hořovicích.
Hořovice, Středočeský kraj

Komentovaná prohlídka výstavy Pojďte se mnou do Betléma

Výstavou Pojďte se mnou do Betléma provede autorka výstavy Mgr. Ivana Sieberová.
Rokycany, Plzeňský kraj

Zámek Zbiroh – vychutnejte si zámecké prostředí pro nejnáročnější zákazníky

Provedeme vás historií zbirožského zámku od dob jeho vzniku ve 13. století až do jeho novodobých dějin, pochutnáte si ve středověké krčmě u Rudolfovy kratochvíle a přespat můžete v Chateau hotelu, kde pobývala například Božena Němcová nebo Alfons Mucha.
Zbiroh, Plzeňský kraj

Kostel sv. Mikuláše ve Zbirohu

Barokní kostel stojí na západním konci Masarykovo náměstí. Kostel je vystavený v křížové lodi a dominuje mu hranolová věž s cibulovou střechou. Tuto podobu získal v roce 1716, jako farní kostel sloužil již od 14. století.
Zbiroh, Plzeňský kraj

Masáže a kosmetika Zbiroh

Během kosmetického ošetření nabízíme masážea meditaci.
Zbiroh, Plzeňský kraj

Městské muzeum a muzeum J. V. Sládka Zbiroh

Městské muzeum, založené roku 1933, se v současné době nalézá v přízemí budovy Sládkova muzea. Stálá expozice dokumentuje vývoj železářství a cechů na Zbirožsku, zaniklé cvočkařské řemeslo a období podnikání „Krále železnic“ B. H. Strousberga.
Zbiroh, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Chateau hotel Zbiroh – staňte se skutečnými šlechtici

Chateau hotel Zbiroh nabízí svým hostům nezapomenutelné chvíle plné romantiky a historie. Komnaty navozují atmosféru jako samotný zámek, který je opředen historií napříč staletími.
Zbiroh, Plzeňský kraj

Zámecká krčma U Rudolfovy kratochvíle na zámku Zbiroh

Dopřejte si staročeské speciality ve zbirožské zámecké krčmě s dobovou atmosférou, interiérem a nabídkou originálních pokrmů.
Zbiroh, Plzeňský kraj

Hotel a restaurace U Parku v Hořovicích

Hotel a restaurace U Parku jsou otevřeny celoročně. Poloha Hořovic, které leží na vlakové trati Praha-Plzeň a nedaleko dálnice D5 je ideální pro ubytování při služebních i soukromých cestách, jako východisko pro turistiku a cykloturistiku a místo odkud lze snadno navštívit památky v okolí.
Hořovice, Středočeský kraj

Pension Villa Hořovice

Chcete strávit dovolenou ve středních Čechách? Město Hořovice leží na severu brdských lesů s nejvyšší horou Tok (865 m n. m.). V Brdských lesích je téměř nezničená příroda.
Hořovice, Středočeský kraj