Úvod > Kalendář akcí > Noční prohlídka sedlecké kostnice a katedrály
Noční prohlídka sedlecké kostnice a katedrály
"> "> ">
26.8.
Přidat foto
Program plný nezapomenutelných zážitků začíná v horní kapli hřbitovního kostela Všech svatých, kde vás kostýmovaný cisterciácký mnich nebo řádová sestra seznámí s pohnutou historií nejen Sedlce, ale celé Kutné Hory. Prohlídka se koná pouze letos!
Program plný nezapomenutelných zážitků začíná v horní kapli hřbitovního kostela Všech svatých, kde vás kostýmovaný cisterciácký mnich nebo řádová sestra seznámí s pohnutou historií nejen Sedlce, ale celé Kutné Hory. Následně sejdete po schodech do kaple dolní. Klidná noční atmosféra tohoto zvláštního místa je ještě umocněna svitem stovek svíček.

Následně sejdete po schodech do kaple dolní. Klidná noční atmosféra tohoto zvláštního místa je ještě umocněna svitem stovek svíček. Po prohlédnutí kostnice se společně se svým průvodcem vydáte bývalým areálem cisterciáckého kláštera směrem k UNESCO katedrále Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele. Do tohoto úžasného svícemi osvětleného prostoru vstoupíte za zvuku fanfár a po usazení do lavic vás čeká varhanní koncert. Noční program však nekončí – společně s průvodcem nahlédnete za dveře chrámové klenotnice na originál sedlecké monstrance a po Santiniho samonosném točitém schodišti se vydáte na kůr. Právě odtud je pohled na čistou architekturu katedrály nejkrásnější.

Prohlídky probíhají každý pátek od 1. července do 26. srpna 2022. Začátek prohlídky ve 20:00 hodin, doba trvání cca 2,5 hodiny. Vstupné: základní 500 Kč; snížené (studenti do 26 let, senioři nad 65 let, držitelé ZTP) 300 Kč. Prohlídka není vhodná pro děti do 6 let.

Provozovatel

Římskokatolická farnost Kutná Hora-Sedlec

Zámecká 127
284 03 Kutná Hora
Tel.:
+420 326 551 049
Email:
info@sedlec.info
WWW:
www.sedlec.info
GPS:
49,960517 15,288277
 
 

Vstupné

Cena: 500 Kč

Snížená cena: 300 Kč

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Muzeum Lega v Kutné Hoře

Hotel Muzeum Lega v Kutné Hoře

Kutná Hora, Středočeský kraj
Hotel U Kata

Hotel U Kata

Kutná Hora, Středočeský kraj
Hotel Mědínek

Hotel Mědínek

Kutná Hora, Středočeský kraj