Úvod > Kalendář akcí > Noc v galerii
Akce pro děti

Noc v galerii

Vydejte se za večerním dobrodružstvím, které společně připravily Městská galerie a Turistické informační centrum Vysoké Mýto na pátek 24. června. Tradiční Noc v galerii si užijí především rodiny s dětmi.
Vydejte se za večerním dobrodružstvím, které společně připravily Městská galerie a Turistické informační centrum Vysoké Mýto na pátek 24. června. Tradiční Noc v galerii si užijí především rodiny s dětmi. Zahájíme čtyři výstavy – v sále, ale také ve sklepení a na věžích; společně se skauty budeme lovit bobříky; projedeme se na koloběžkách; uvidíme na vlastní oči, jak vznikají loutky; zaposloucháme se do pohádkového koncertu…
 
Noc v galerii plná zážitků

 
Nenechte si ujít příležitost a navštivte galerii v neobvyklou dobu – v noci! Uplynul rok a  Festival muzejních nocí je opět tady. Užít si ho ve Vysokém Mýtě mohou malí i velcí. Tentokrát se za uměním, které se představuje hravou formou, můžete vypravit jen pár dnů před začátkem prázdnin, a to v pátek 24. června.

Začínáme v 17 hodin. Hlavním stanem je budova starého soudu na náměstí Přemysla Otakara II., kde pod jednou střechou sídlí galerie a infocentrum. Hned při příchodu se ve foyer setkáte s veselými loutkami Gabriely Podroužkové. Autorka bude celý večer přímo na místě vytvářet další pohádkové postavičky a vy jí můžete koukat pod ruce. Pokud máte dost kuráže, sejdete do sklepení, které se na léto promění v peklo. Protože však vysokomýtská loutkářka neumí vytvářet zlé čerty, bude to milá návštěva v podzemí. V hlavním sále úderem páté hodiny začne vernisáž výstavy Za dobrodružstvím. Expozice s několika herními prvky představí tvorbu akademického malíře Václava Junka, spolukreslíře Rychlých Šípů ale také ilustrátora Červeného slabikáře, z něhož četli ve škole naši prarodiče. Slavnostního zahájení s táborovými písněmi se zúčastní autorova vnučka Petra Čvančarová a také jeho syn Václav Junek, s nímž bude také příležitost pobesedovat.

Spolu s vysokomýtskými skauty se pustíte do lovení bobříků. Plnit úkoly začnete v hlavním stanu a jednotlivá zastavení vás dovedou až do skautské klubovny na náměstí Vaňorného, kde galerijní noc vyvrcholí před zvonicí.
Mezi tím se však můžete na náměstí Přemysla Otakara II. projet na koloběžkách z půjčovny Turistického informačního centra Vysoké Mýto a občerstvit se u stánku s dobrotami.

Během večera zahájíme letní sezonu na dvou přístupných věžích. Litomyšlskou bránu na celé prázdniny vyzdobí práce žáků Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ, o. p. s. Výstava s názvem Když na věži svítá začne jejich vystoupením na prostranství před branou v 18.30 hodin.

Potom, kdy vystoupáte vzhůru, prohlédnout si, co vše zvládnou vytvořit děti s hendikepem, můžete zamířit ke zvonici. Zde začne v 19.15 hodin pohádkový koncert  Cvrčkova cesta domů. Hrát a zpívat pod širým nebem bude duo Cricket&Snail (Cvrček&Šnek). Když setrváte i po skončení hudební pohádky, zhlédnete malou módní přehlídku oděvních doplňků z krajky a hedvábí. Ta bude totiž součástí vernisáže výstavy Barevný svět krajky a loutky, které potrvá až do září právě ve zvonici. Svoji textilní tvorbu (loutky, batiku, krajku) ve třech poschodích věže naaranžují výtvarnice Hana Kozubová a Iva Vanžurová. Slavnostní zahájení by mělo začít ve 20 hodin.
Celý večer jsou vstupy zdarma a veškeré prostory pro vás budou otevřené do 22 hodin. Užijte si setkání s uměním v jeho různých podobách.

Provozovatel

Turistické informační centrum Vysoké Mýto

Náměstí Přemysla Otakara II. 96
566 01 Vysoké Mýto
Tel.:
+420 465 466 112
Email:
infocentrum@vysok...
GPS:
49,953205 16,161693
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 
25.6.
28.8.
Když ve věži svítá

Když ve věži svítá

Vysoké Mýto, Pardubický kraj
24.6.
28.8.
Pohádkové postavičky Gabriely Podroužkové

Pohádkové postavičky Gabriely Podroužkové

Vysoké Mýto, Pardubický kraj
25.6.
28.8.
V Mejtě to je jízda

V Mejtě to je jízda

Vysoké Mýto, Pardubický kraj
24.6.
28.8.
Za dobrodružstvím – tvorba Václava Junka

Za dobrodružstvím – tvorba Václava Junka

Vysoké Mýto, Pardubický kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion a mlýn Jangelec ve Vysokém Mýtě

Penzion a mlýn Jangelec ve Vysokém Mýtě

Vysoké Mýto, Pardubický kraj
Papu kafé

Papu kafé

Choceň, Pardubický kraj
Cukrárna V uličce v Chocni

Cukrárna V uličce v Chocni

Choceň, Pardubický kraj