Úvod > Kalendář akcí > Noc s Metodějem
Společenské akce

Noc s Metodějem

Město Uherské Hradiště, Slovácké muzeum v Uherském Hradišti a Klub kultury Uherské Hradiště si vás dovolují pozvat po delší odmlce na osmou Noc s Metodějem.
Bohatý program začíná historickým odpolednem, které bude rozděleno na několik stanovišť. „V dobové kuchyni budou návštěvníci moct putovat s menu napříč stoletími i společenskými vrstvami. Ochutnáte z jídelníčku jak prostého lidu, tak královských rodin, a to hrachovou pučálku, jež sytila a posilovala chudý lid. Ze století 13. pak jáhlové placky na ohni pečené. Z bohatých stolů šlechty se objeví paštika z drůbežích jater a brusinek,“ láká Tomáš Chrástek, jeden z organizátorů, hned na úvod a přidává, co bude připraveno na dalším stanovišti: „Bude to povídání o katovně. Léta Páně 1258 obdrželo královské město Uherské Hradiště právo útrpné. Proto i my přivítáme na akci mistra ostrého meče, jenž vám rád o svém řemesle poví a případně nepoctivé k nápravě přiměje.“
               
Na své si přijdou i děvčata, dívky a ženy, které potěší nejeden náramek nebo šperk z dílny Marie Caletkové. Šikovnější, odvážnější si samy mohou náramek vyrobit. Kluci a muži mohou pak poměřit své síly na kolbišti. „Pod dozorem pravých šermířů každý sám může vyzkoušet boj v rytířském kolbišti, odstřelování hradeb města nebo lukostřelbu,“ vyzývá Chrástek a volně přechází k představení večerního programu. Na letošní Noc s Metodějem jsme se rozhodli přizvat jednu kapelu navíc. V hodinových intervalech tak vystoupí jako první od 18.30 kapela Sory. Po krátkém přivítání hostů zástupci města zahraje od 20.00 Petr Bende TRIO a od 21.30 hodin kapela Akustyk. A na úplný závěr, kdy se výšina ponoří do tmy, rozvíří svou nezapomenutelnou ohnivou show Boca Fuego z Valašského Meziříčí.

Provozovatel

Slovácké muzeum v Uherském Hradišti

Výšina svatého Metoděje
686 01 Uherské Hradiště
Tel.:
+420 774 124 027
Email:
pavel.princ@slova...
WWW:
www.slovackemuzeu...
GPS:
49,059002 17,470123
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

5,0 hodin

 
 
29.7.
4.8.
Letní filmová škola Uherské Hradiště 2022

Letní filmová škola Uherské Hradiště 2022

Uherské Hradiště, Zlínský kraj
19.5.
10.7.
Zahrada Paula Klee

Zahrada Paula Klee

Uherské Hradiště, Zlínský kraj
31.3.
7.8.
Jako růže – Móda zrcadlem doby

Jako růže – Móda zrcadlem doby

Uherské Hradiště, Zlínský kraj
3.7.
MTB Jarošovská 40

MTB Jarošovská 40

Uherské Hradiště, Zlínský kraj