Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Noc literatury v Richard Adam Gallery
Festivaly

Noc literatury v Richard Adam Gallery

Akce v Richard Adam Gallery, všichni srdečně vítáni.

Nenechte si ujít Noc literatury Brno! Ve spolupráci Větrných mlýnů a RAG proběhne jedinečný program propojující literaturu a výtvarné umění... Knihy, papír, uhlí & Špulka a Jak čteme? Literárně-výtvarná dílna, performance, zábava 18.00 – 21.00 Richard Adam Gallery, Ve Vaňkovce 2

Od 19 hodin proběhne literárně-výtvarná dílna a instalace v režii Richard Adam Gallery, souběžně se scénickým čtením sbírky Briketa (venkovní prostor před galerií a Café Práh). Vystačíme s hromadou materiálu (papír, uhlí, písmena, vyřazené knihy a další), zkušenou lektorkou a šikovnýma i nešikovnýma rukama kolemjdoucích. Taky si budeme číst, fotit se v různých čtecích polohách a napíšeme kolektivní báseň... Po celou dobu je zdarma možné prohlédnout si nádherné industriální prostory RAG.

Od 18:00 je možné se zúčastnit přímo komentované prohlídky aktuálních výstav! Briketa Podpal ostravské poezie a poezie o Ostravě

19.00—21.00 Venkovní pódium u Café Práh, Ve Vaňkovce 1 Přes sto let se v bývalém ocelovém srdci republiky veršuje. Zjistí to čtenáři antologie příznačně nazvané Briketa. Brněnský podpal výboru z ostravské poezie a poezie o Ostravě z let 1894 až 2013 za účasti básníků na pravdě Boží (Petr Bezruč, M. Kurt, Jiří Veselský a další), básníků, kteří nikdy neopouštějí Francii (Milan Kundera), básníků reálně přítomných (Vít Slíva, Petr Čichoň, Ivan Motýl, Lukáš Balabán a mnozí další) na Noci literatury. Až bude hořet, zahraje Sněžná halda (Jan Šnéberger a spol.)

Provozovatel

Richard Adam Gallery

Ve Vaňkovce 2
602 00 Brno
Tel.:
+420 731 131 865
Email:
vlkova@ragallery.cz
GPS:
49,187216 16,616192
 
Region:
Jihomoravský kraj
Oblast:
Brno a okolí
Město:
Brno
Tipy na výlet:
Brno a okolí
 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Mikulášským parním vlakem z Brna do Oslavan

Vydejte se Mikulášským parním vlakem v sobotu 3. prosince 2022 z brněnského dolního nádraží do Oslavan, kde budou na zámku pro děti připraveny čertovské úkoly.
Brno, Jihomoravský kraj

Trenckův kalich v Kapucínské hrobce

Jedinečná památka objednaná slavným velitelem pandurů se na půl roku ocitá po jeho boku! Zlacený mešní kalich – tzv. Trenckův – bude od července do konce roku 2022 vystaven v brněnské Kapucínské hrobce, kde odpočívá baron Trenck.
Brno, Jihomoravský kraj

Advent na Moravském náměstí v Brně

Řemeslné výrobky, vánoční ozdoby, stará řemesla i obří vyhlídkové kolo, to je tradiční Advent na Zelňáku. U sochy Jošta najdete také dětský kolotoč a kruhový bar.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Advent na Zelňáku – Vánoce na Zelném trhu v Brně

Advent na Zelňáku, to jsou lidová řemesla, tradice a kouzlo starých Vánoc, kdy byla doba o něco pomalejší a bylo více času na osobní setkání.
Brno, Jihomoravský kraj

Fait Gallery v Brně – galerie současného umění

Fait Gallery je mladá galerijní instituce, jejíž vznik podnítil a program zaštiťuje brněnský podnikatel Igor Fait. Kromě systematicky budovaného kvalitního výstavního programu je snahou Fait Gallery podporovat rozvoj současného umění.
Brno, Jihomoravský kraj

Více než fitness – BIG ONE FITNESS Brno

Stylové fitness a wellness centrum, které má v Brně hned dvě provozovny – BIG ONE FITNESS na Dornychu a BIG ONE FITNESS Club na Benešově třídě. Preferujeme komplexní péči, proto u nás naleznete nejširší spektrum sportovních aktivit pod jednou střechou v Brně.
Brno, Jihomoravský kraj

Ústřední autobusové nádraží Zvonařka v Brně

Autobusové nádraží Zvonařka je tím prvním, co turista přijíždějící do Brna autobusem uvidí. Vyžilý a zanedbaný prostor se citlivou rekonstrukcí, která trvala od roku 2019-2021, změnil k nepoznání. Z potemnělého prostoru staré stavby ve stylu brutalismu se stal moderní dopravní terminál 21. století.
Brno, Jihomoravský kraj

Galerie Vaňkovka – nákupní a společenské centrum

Nákupní a společenské centrum Galerie Vaňkovka je vybudováno na ploše 28.800 m2 na kraji historického jádra města Brna, přímo mezi vlakovým a autobusovým nádražím Zvonařka. Moderní nákupní centrum obohacuje obchodní a společenský život v centru Brna.
Brno, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Potrefená Husa Brno

Značková restaurace Potrefená Husa v Galerii Vaňkovka se snaží spojit prostředí moderní restaurace se širokou nabídkou jídelního lístku, nápojů a příjemnou profesionální obsluhou.
Brno, Jihomoravský kraj

Monogram Espresso Bar v Brně

Monogram je moderní espresso bar zaměřený na výběrovou kávu, kterou vybíráme z českých i zahraničních pražíren.
Brno, Jihomoravský kraj

Spirit bar v Brně

Netradiční prostředí s pohodovou atmosférou londýnského obýváku, to je Spirit bar.
Brno, Jihomoravský kraj

Café & Bar V Melounovém cukru v Brně

V tomto roztodivném lokále, který je plný dřeva a betonu, vládne vynikající atmosféra a vtipné nápojové lístky.
Brno, Jihomoravský kraj