Úvod > Kalendář akcí > Noc divadel v Meetfactory

Noc divadel v Meetfactory

Kdy 16. listopad 2019 20:00 - 23:00 Hudební a divadelní akce
...koupelna, věžák, dřevěná palanda, velkoměsto, starobylý dům, kachláky, hory, vodovodní baterie, kuchyně, vesnický statek, pokojík, rašeliniště...

Místa, kde jsme byly doma, kde jsme doma a kde budeme doma - v krajině, v domě, mezi svými (lidmi i předměty). Místa, na která vzpomínáme, která objevujeme, opouštíme i ztrácíme. Místa, která jsou teritoria našeho života, protože se k nim váže základní lidský pocit být někde doma. 

Autorské divadelní představení vznikalo od roku 2016 na základě knížky Dagmar Urbánkové. Dům o rodném domě na Valašsku, časosběrných textů Kateřiny Jungové ze Starého a Nového Města v Praze a črt Jitky Prosperi ze Soběslavska a pražské Michle. Autorky hledaly také v české literatuře texty, které se s těmi jejich tématicky či místopisně propojují. Součástí scénáře jsou proto i úryvky z básní, próz, fejetonů a deníků Egona Bondyho, Františky Jirousové, Terezy Límanové, Jana Nerudy a Filipa Topola. Klipovitě sestříhané texty jsou spojené do tématických kapitol (Krajina, Dům, Předměty, Pracoviště, Činnosti, Ztráta místa).

Projekt inscenačně usiluje o vyvážené využití slova, obrazu, hudby a pohybu. Využívá videoprojekci, kameru, která živě snímá hru s objekty, autorskou hudbu i prvky site specific performance.

Po inscenaci proběhne diskuze. 

Celý popis
Naposledy změněno: 7. 11. 2019