Úvod > Kalendář akcí > Noc divadel v Tylově divadle

Noc divadel v Tylově divadle

Kdy 16. listopad 2019 15:00 - 23:59 Festivaly
Netradiční nahlédnutí nejen do zákulisí Tylova divadla, které poprvé nabídne svým divákům Ochotnický spolek Tyl.

Na vybrané části programu je kapacita omezena – bližší informace v pokladně Tylova divadla.

15:00 – 16:30 | Pohádková stezka divadlem – komentovaná prohlídka divadla pro děti od 6 let.

17:00 | Oficiální zahájení - přivítání návštěvníků a otevření prostor Tylova divadla.

17:30 | Hrdý Budžes - divadelní představení Ochotnického spolku Tyl a Divadla z garáže (malá scéna) Vynikající komedie Ireny Douskové paroduje 70. léta husákovské normalizace. Celý děj vypráví bezelstnýma očima osmiletá Helenka Součková, která popisuje své každodenní dětské problémy a strasti své rodiny, a tím nevědomky poukazuje na atmosféru ve společnosti a laskavým humorem odkrývá paradoxy doby. Dnes již kultovní představení Hrdý Budžes proslavila v minulých letech Bára Hrzánová, která za tuto roli obdržela Cenu Thálie.

Hrají: Marcela Voňková, Petra Wagenknechtová, Martin Čerych.

17:30 | Kutnohorské divadlo v běhu let - vyprávění o divadle v režii Miroslava Štrobla a hostů, hudební doprovod JaJaBand  (Modrý salonek, foyer v 1. patře)

19:00 - 21:30 | Pojďte s námi za oponu
 - komentované prohlídky prostor Tylovo divadla známých i neznámých.

22:30 | Kytice - divadelní představení Ochotnického spolku Tyl (velká scéna) Nestárnoucí klasika Erbenových balad v jedinečném hudebně-dramatickém podání celého jeho díla. Třináct pohnutých osudů, třináct příběhů plných lásky i zrady, síly a utrpení, viny a zaslouženého trestu. Jako srdeční záležitost a nadšení účinkujících, včetně originální příjemné tvorby hudebně zpracovaných vybraných balad, předává divákům opravdu jedinečný zážitek z představení. Ne jednou pocítíte na sobě husí kůži a mrazení.

Hrají: Eva Bicanová, Petra Klailová, Denisa Šebestová, Marcela Jiroušková, Petra Wagenknechtová, Martin Betuštiak, Ota Fiala, Robert Štekr, Eliška Beránková, Radka Karešová, Aneta Wagenknechtová.
Hudba: Renata Špačková (zpěv, kytara, flétna) a Richenza - Petr Wagenknecht (zpěv, kytara), Martin Buňka (violoncello), Milan Douša (housle).

TO VŠECHNO JE DIVADLO – PODÍVEJTE SE…(foyer v přízemí)

Celý popis
Naposledy změněno: 15. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Mědínek

Hotel Mědínek

Kutná Hora, Střední Čechy
Barborská cocktail bar

Barborská cocktail bar

Kutná Hora, Střední Čechy