!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Něžné utrpení podle Hanse von Aachena
Něžné utrpení podle Hanse von Aachena
">
17.12.
21.3.
+ Přidat foto
Výstavy

Něžné utrpení podle Hanse von Aachena

Kdy 17. prosinec 2020 – 21. březen 2021
Srdečně zveme na novou výstavu ve Window Gallery, výlohách knihovny Ústavu dějin umění AV ČR, která je volně přístupná z ulice Na Perštýně a Husova.
V někdejší jídelně prelatury břevnovského kláštera visí mezi renesančními a barokními malbami obraz Bolestný Kristus, který dosud zůstával stranou odborného zájmu. V roce 2016 vyslovil Štěpán Vácha, autor této výstavy, domněnku, že by mohlo jít o dílo Hanse von Aachena, dvorního malíře císaře Rudolfa II. Technologický průzkum a restaurování malby, které provedl Adam Pokorný, nejenže potvrdily malířovo autorství, ale přinesly i další překvapivé poznatky. Výstava představuje obraz, seznamuje s výsledky uměleckohistorického bádání a technologického průzkumu i s průběhem restaurování.
 
Výstava ve Window Gallery, výlohách knihovny Ústavu dějin umění Akademie věd ČR, je volně přístupná z ulice Na Perštýně a Husova.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 5. 1. 2021