Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Neznámí virtuosové – Trijok Ensemble – Setkávání
Hudební a divadelní akce

Neznámí virtuosové – Trijok Ensemble – Setkávání

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Zlínský kraj nebo navštivte Hudební a divadelní akce v celé ČR.
Africké rytmy, skladby mistrů i spojení starého a nového nabídne koncert Trijok Ensemble už 13. února od 19 hodin na zámku Zlín! Těšit se můžete na kombinaci bicích a píšťal s prvky jazzu. Špičkoví hudebníci z Trijok Ensemble během koncertu zahrají na více než patnáct nástrojů.

Vítězové australské mezinárodní soutěže ve Zlíně představí také vlastní osobité úpravy skladeb. Originalitu projektu dodává fakt, že každý z umělců má jiné hudební kořeny napříč žánry. Před Trijok Ensemble vystoupí mladí i malí talentovaní hudebníci – duo zobcových fléten Voda a Optometrist trio ve složení zobcová flétna, bicí a kontrabas.

Koncert nazvaný Setkávání letos uvádí novou sérii Neznámých virtuosů. Tento cyklus koncertů v minulém roce nabídl hned několik zajímavých fúzí profesionálních hudebníků s rodícími se talenty a ve stejném duchu se série ponese i letos.

Vstupenky zakoupíte online (120 Kč dospělý, 100 Kč děti a senioři) a v showroomu Živého Zlína na nádvoří zámku Zlín (Po-Pá 9-16 h.).

TRIJOK ENSEMBLE
Trijok Ensemble (*2023) tvoří hráči na zobcovou flétnu Jan Kvapil a Ondřej Hanuš společně s bubeníkem Kamilem Slezákem. Zatímco Jan a Ondřej se věnují hlavně hudbě staré, nejstarší a nejnovější, Kamil je v současnosti doma zejména v jazzu a World Music, přitom má ovšem bohaté zkušenosti snad se všemi hudebními žánry. Právě originální spojení tří osobností vyrůstajících z rozdílných hudebních kořenů slibuje fascinující posluchačské zážitky.

Program Konverzace nazvaný podle kompozice Wolfganga Stockmeiera Konversation (1977) přináší středověké, renesanční i moderní skladby v aranžmá členů souboru propojené kratšími improvizacemi. Kolem patnácti zobcových fléten nejrůznějších tvarů i velikostí a srovnatelný počet bicích nástrojů umožňuje vytvářet pro soubor typické rozmanité zvukové kombinace.

Kromě titulní skladby v programu zazní několik anonymních středověkých i renesančních tanců. Lyonský vydavatel Jacques Moderne publikoval ve sbírce Musicque de joye (ca. 1550) desítky ve své době populárních melodií, některé z nich oba flétnisté zdobí v souladu s poznatky historických traktátů, zatímco bubeník s materiálem zachází stylově svobodněji. Výběr tanečních i polyfonních skladeb z publikace Duo tessuti con diversi solfeggiamenti (1657) Giuseppe Giambertiho doplňují vlastní zpracování melodií Bergamasca a Mantovana, které lze považovat za renesanční „standardy“ – harmonická schémata přímo vybízející k improvizaci. Ze současnější hudby se posluchači mohou těšit například na kompozici Double Machine (2001) italského minimalisty Fulvia Caldiniho nebo africké rytmy Sörena Siega ve třech skladbách ze sbírky Umlanjana (2018).

Duo VODA
Vzniklo na začátku roku 2023. Tvoří jej dvanáctiletí hráči  na zobcovou flétnu, Vojtěch Pálka a Daniela Klepáčková ze ZUŠ Zlín-Jižní Svahy a ZUŠ Kroměříž, kde studují pod vedením Renaty Smetkové a Michaely Sedlářové. Oba mladí muzikanti jsou všestrannými hudebníky, vystupují s nejrůznějšími hudebními tělesy a jsou držiteli prvních míst z celostátních hudebních soutěží v sólové i komorní hře. Společne v duu získali 1. místo v souteži Flautování v Jindřichově Hradci v r. 2023 a v témže roce také vystoupili na "Koncertě mladých géniu" v rámci festivalu Hudební Znojmo. Úzce spolupracují s hudebním skladatelem Janem Meislem, který přímo pro ně napsal již dvě skladby.

OPTOMETRIST trio
Vzniklo za účelem provedení stejnojmenné skladby soudobého skladatele Peta Rose. Na koncertě tuto skladbu provede flétnista Vojtěch Pálka za doprovodu Tomáše Bednaříka, hráče na bicí nástroje (ped. vedení Vít Škrabal) a člena školní kapely.  Na kontrabas zahraje Josef Vojtášek, basista a pedagog ZUŠ Zlín-Jižní Svahy a člen mnoha zlínských kapel, např. Blues station.

Provozovatel

Živý Zlín

Soudní 1
760 01 Zlín
Tel.:
+420 773 765 221
Email:
gavendova@kultura...
WWW:
https://www.kultu...
GPS:
49,225769 17,663190
 
Region:
Zlínský kraj
Oblast:
Zlínsko – Luhačovicko
Město:
Zlín
Tipy na výlet:
Zlín a okolí
 

Cena

Cena: 120 Kč

Snížená cena: 100 Kč

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Nigel Price Trio

Nejdynamičtější a nejnadanější kytarista na současné britské jazzové scéně zahraje už 22. února 2024 na zámku Zlín!
Zlín, Zlínský kraj

Čtení z Malého prince se Živým Zlínem – Sopka les prales

V expozici Sopka les prales ožije Malý princ nejen na obrazech Elišky Podzimkové, ale také při čtení z této legendární knihy, kterou milují děti i dospělí.
Zlín, Zlínský kraj

Cestovatelská beseda o Filipínách s Markem Balicki

Cestovatelská beseda o Filipínách, kterými se Eliška Podzimková inspirovala při tvorbě výstavy Sopka les prales. O této zemi bude mluvit Marek Balicki, vystupujícím pod přezdívkou Záchranář na cestách.
Zlín, Zlínský kraj

Ek Balam Quartete

Mezinárodní jazzové kvarteto navazující na tradici Quintette du Hot Club de France, sinti jazzu a flamenka. Hudba Django Reinhardta, Tchan Tchou Vidala, Paco de Lucii a dalších.
Zlín, Zlínský kraj

Slavnost jara ve Zlíně

Přijďte k zámku oslavit jaro! V neděli 24. března 14 do 18 hodin se můžete těšit na řemesla a jarní tvoření, vystoupení folklorních souborů, pouliční divadlo, domácí dobroty, swap knih a oblečení, unikátní zlínský symbol jara a spoustu dalšího.
Zlín, Zlínský kraj

Sopka les prales Elišky Podzimkové

Interaktivní výstava SOPKA LES PRALES celosvětově uznávané české animátorky, ilustrátorky a fotografky Elišky Podzimkové představí návštěvníkům průřez její bohatou tvorbou.
Zlín, Zlínský kraj

Zámecký ryneček – slavnosti vína a folklorní festival

Vystoupení skvělých lokálních folklorních souborů a k tomu ochutnávky těch nejlepších moravských vín! Takový bude druhý ročník slavností vína a folklorního festivalu Zámecký ryneček, 5. – 6. října před zámkem Zlín.
Zlín, Zlínský kraj

Veletrh stavebnictví – Therm – Domov – Zahrada 2024

Ve více jak 100 expozicích uvidíte nabídku nejžhavějších novinek, výrobků a služeb, energeticky nejúspornějších technologií z oborů stavebnictví, vytápění, vybavení domácností a firemních prostor, inspiraci pro zahradu, chalupáře a chataře. Sortiment je určen pro laickou i odbornou veřejnost.
Zlín, Zlínský kraj

Galerie Václava Chada ve Zlínském zámku

Galerie Václava Chada si klade za cíl vyplnit mezeru mezi státními galeriemi v regionu, a soukromými komerčními galeristy, nejen ve Zlíně. Ctitelé výtvarného umění se zde mohou seznámit s moderním uměním V. Chada i dalšími zajímavými tvůrci.
Zlín, Zlínský kraj

Zámek Zlín

Zlín je vlastně stále z historického hlediska nový a mladý. Více jak 95 % má své předky jen ve třetí či čtvrté generaci a město má jen pár domů starších sta let, které zůstaly zachovány v původní podobě. Budova zámku se zdmi starými 500 let je jedinou hmotnou spojkou s dávnou minulostí.
Zlín, Zlínský kraj

Zlínská zrcadla – multimediální expozice v sadu Svobody

Volně přístupná expozice vypráví poutavou formou historii města Zlína a jeho obyvatel prostřednictvím atraktivních multimédiálních prvků a nových technologií.
Zlín, Zlínský kraj

Park Komenského ve Zlíně

Park Komenského se nachází u hlavní silnice v centru města vedle bývalé budovy knihovny F. Bartoše. Prostory parku, které nabízejí odpočinek i sportovní vyžití pro děti i dospělé, jsou součástí přístupových cest ke Kulturním a Universitním centru a Prioru.
Zlín, Zlínský kraj

Hanzelkova vila ve Zlíně

Vila Jiřího Hanzelky stojí ve svahu o něco výše než Zikmundova vila a má pyramidální kompozici (završenou dříve ještě z dálky viditelnou americkou vysílačkou Collins na střeše domu). Značně se liší od organizovaného pojetí Zikmundova domu a symbolicky dominuje zástavbě Niv.
Zlín, Zlínský kraj

Zóna Zlín – komentované procházky po zlínské architektuře

Toužíte poznat výjimečná místa a architektonické skvosty s nezaměnitelnou atmosférou? Pak se vydejte na prohlídku baťovského Zlína s průvodci, kteří vás seznámí s jeho výjimečností. Kromě architektonicky cenných staveb se seznámíte s typickým baťovským bydlením nebo jedinečným továrním areálem.
Zlín, Zlínský kraj

Swajpni se do Zlína

Přestože zlínská historie sahá až do 14. století, dá se o něm říct, že je to mladé město. Moderní urbanismus a architektura, nové gastronomické koncepty, motorsport i kultura, film, design a umění sem každoročně přiláká desítky tisíc turistů z Česka i zahraničí. Letos i mladé cestovatele.
Zlín, Zlínský kraj

Zlínská radnice

Nejstarší zmínka o zlínské radnici stojící na dnešním náměstí Míru pochází z roku 1569. V roce 1586 byla nově vystavěna v renesanční podobě a částečně sloužila i jako zájezdní hostinec. V srpnu roku 1921 renesanční radnice vyhořela, přitom jen rok předtím byla vypsána soutěž na novou stavbu.
Zlín, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Tržiště Pod kaštany ve Zlíně

Tradiční místo s rozmanitou nabídkou regionálních produktů a pestrým doprovodným programem v samém srdci Zlína, kde se lidé potkávají při nákupu kvalitních potravin a občerstvení. Důraz klademe na rozmanitost, kvalitu, zdraví a lokální produkty.
Zlín, Zlínský kraj

Koliba U černého medvěda ve Zlíně

Restaurace nabízí nevšední kulinářské zážitky tradičních, ale i světových specialit připravovaných na otevřeném ohništi, klasickou českou kuchyni i stylové prostředí pro slavnostní příležitosti. Především si tu užijete nezapomenutelnou atmosféru při pravidelných večerech živé hudby.
Zlín, Zlínský kraj

Potrefená Husa Zlín

Potrefená Husa je značková hospoda Pivovaru Staropramen.
Zlín, Zlínský kraj

Restaurace Kozlovna Celnice

Restaurace Kozlovna Celnice – originální hospoda Kozlovna Celnice sneopakovatelnou atmosférou, Kvalitní tankové pivo a chutná kuchyně s denním menu ve Zlíně.
Zlín, Zlínský kraj

Bůrger

Martin Terč byl stavař, ale když skončil v nemocnici na JIP, rozhodl se udělat ve svém životě tlustou čáru.
Zlín, Zlínský kraj

Restaurace Miomi Foodie

Restaurace potěší příznivce hravých chutí a čerstvých, kvalitních surovina je rozšířena o nové druhy specialit. Naší múzou jsou nutričně vyvážené pokrmy pro každý den. Věříme, že "zdravé" a "chutné" jdou ruku v ruce.
Zlín, Zlínský kraj

TamTam restaurant – delikatesy zvučných jmen

Moderní restaurace v centru Zlína s výtečnou kuchyní a výhledem na náměstí. Ochutnejte u nás českou klasiku: Svíčkovou na smetaně s houskovým knedlíkem a divokými brusinkami nebo dozlatova upečená kachní stehna.
Zlín, Zlínský kraj

Bistrotéka Valachy ve Zlíně

Přiučte se kuchařskému umění od zkušených mistrů kuchařů, pekařů či cukrářů! Bistrotéka Valachy ve zrekonstruovaném Obchodním domě Zlín není jen místem, kde se výborně najíte, posedíte u dobrých drinků nebo koupíte prvotřídní „jedlé“ produkty. Nachází se zde také pravidelná Škola vaření.
Zlín, Zlínský kraj