!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Online festival Země neznámá ve Zlíně
Online festival Země neznámá ve Zlíně
"> ">
15.4.
30.4.
+ Přidat foto
Festivaly

Online festival Země neznámá ve Zlíně

Kdy 15. duben 2021 – 30. duben 2021
Nikdy nevymyslíme, co nám nachystá budoucnost……to se dá použít i jako leitmotiv letošního jubilejního 25.ročníku festivalu Neznámá Země.
Tématem tohoto roku je začátek naší hymny. Kde domov můj. Víme to? Známe naši zemi? Víme, kým jsme? Stačí zaměnit K za Z a najednou se to celé posouvá – z „bludných cestovatelů a hledačů” se stávají hospodáři s jasnými kořeny. Rozumně sebevědomí lidé s odpovědností a hrdostí. Neplánujeme měnit naše národní cítění, ale přijde nám, že v současné zvláštní době není od věci připomenout si náš kraj a naše krajany ve světě. Každoročně, dokud to alespoň šlo, k nám přijížděly miliony turistů z celého světa – protože například pro Afričana je naše země stejně exotická, jako pro nás Afrika. Co se tedy podívat na svět i na Česko našima očima?
 

O festivalu

Dříve, v dobách velkých expedičních objevů, kdy se teprve objevoval tvar pevniny, byla bílá místa na mapách označována slovy Terra incognita – Neznámá země. Místa, kam lidská noha dosud nevkročila. V činnosti pořadatelů festivalu, Petra Horkého a Miroslava Náplavy, jde o to, nacházet bílá místa v našich hlavách a odstraňovat je. Bourat hranice, které máme mezi jednotlivými národy v našich myslích. Proto vznikl festival cestování, poznávání a sbližování kultur Neznámá země ve Zlíně.

Každý ročník přináší něco nového a zajímavého. Rok od roku roste počet akcí a míst, kde se konají besedy, výstavy, autorská čtení, koncerty, divadelní představení Divadla Járy Cimrmana, autogramiády či projekce cestopisných dokumentů.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 19. 4. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Kafé Zámek ve Zlíně

Kafé Zámek ve Zlíně

Zlín, Východní Morava
Bůrger

Bůrger

Zlín, Východní Morava