Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Nevídáno – Atelier keramika 2020 – 2023
Nevídáno – Atelier keramika  2020 – 2023
Výstavy

Nevídáno – Atelier keramika 2020 – 2023

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Jihočeský kraj nebo navštivte Výstavy v celé ČR.
Na výstavě bude představen výběr kvalifikačních prací Atelieru keramiky Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni, které vznikly během několika uplynulých let a které překračují rámec utilitárního keramického designu směrem k volnému umění: soše, konceptu a instalaci.
Absolventské – diplomové práce překračují rámec utilitárního keramického designu směrem k volnému umění: soše, konceptu a instalaci a tedy se v nich design mísí s uměleckými objekty a s lehkostí stvrzuje současné postavení tohoto oboru mezi ostatními uměleckými formami.

Díla vystavujících studentů, vzniklá pod vedením Gabriela Vacha, jsou svým způsobem jedinečnými příklady mistrovství sochařských dovedností a techniky těchto mladých umělců, a potvrzují jejich talent vyjadřovat myšlenky v tvarech a prostorových kompozicích

Kvůli restrikcím spojenými s pandemií Covidu 19 bude moci veřejnost některé z vystavených děl vidět vůbec poprvé, i proto má výstava název NEVÍDÁNO.
 
Kurátor výstavy: Gabriel Vach
Doc. MgA. Gabriel Vach je výraznou osobou české keramické scény. Jeho diplomová práce byla Design centrem ČR označena jako Vynikající design 2003 a v rámci projektu Whitefruits získal i několik cen Designbloku. V současnosti pracuje společně s Evou Pelechovou pod hlavičkou Hidden Factory a již více jak deset let vede úspěšně ateliér Keramický design na ZČU v Plzni.

Ve výstavní sezóně 2023 se vrací do galerie CoCo v roli příležitostného kurátora, když v roce 2016 se zde prezentoval svojí výstavou keramiky a užitného designu s názvem „Atlas samomluvy“.

Vystavující autoři:
Tomáš Černý, Karolína Ester Kudláčková, Nonna Postolenko – Lorenz, Šárka Ištvánová,Tomáš Matějka, Jakub Kapr, Kateřina Kopecká, Karolína Ester Kudláčková, Viktorie Nácalová, Josefína Bakalářová, Veronika Zálešáková.
 
  
Nonna Postolenko – Lorenz
Je absolventkou FDU (2020) a UMPRUM (2022) z oboru keramiky. Umělkyně představuje porcelán jako něco neobvyklého a neočekávaného a začíná svoji samostatnou kariéru. V její tvorbě se do jednoho celku spojuje  humor, kýč, vážná témata, naivitu a nostalgii. Její diplomová práce z FDU představuje oltář autorčiných alternativních životů tak, jak by se mohli odvíjet po absolutoriu.
 
Karolína Ester Kudláčková
Ve své diplomové práci se Ester ponořila zpět do světa čisté a ničím nezatížené radosti z tvorby, nechala svoje ruce hrát si s hlínou a pozorovala, co jí pod rukama vzniká a roste. Díky Covidu 19 a restrikcím s ním spojenými bude moci veřejnost tuto kolekci vidět naživo vůbec poprvé.
 
Tomáš Černý
Diplomová práce s názvem Do králičí nory se inspiruje Alenkou v říši divů L. Carrolla i jejím filmovým převyprávěním od J. Švankmajera.
 
Šárka Ištvánová
kolekce Bau 2 byla navržena jako tvarová stavebnice, inspirovaná architekturou a její stavebností, která autorce umožnila vytvářet širokou škálu tvarů  interiérových doplňků
 
Tomáš  Matějka
V rámci diplomové práce vznikly tři verze nástěnných objektů, které se inspirovaly vizuálně asi nejvýraznějšími obdobími vývoje keramiky – řeckým černofigurovým stylem, italskou majolikou 16. století a japonským porcelánem.
 
Kateřina Kopecká
Lokální vlastnoručně natěžené a kultivované keramické suroviny, šetrné zacházení se zdroji, práce v malých sériích, kdy každý výrobek je v podstatě neopakovatelný originál. Diplomová práce Kateřiny Kopecké představuje site-specific design pro restauraci Mace v Táboře.
 
Jakub Kapr
Série váz vytvořená technikou inkrustace a její podobou hojně rozšířenou v oblasti korejského Icheonu. Této historické technice dává Jakub nový kabát, který odpozoroval z analogových a LED informačních panelů. Při komponování dekorů vycházel z díla Zdeňka Sýkory, prvopočátků počítačového umění, buněčných automatů a pixel artu.
 
Viktorie Nácalová
Série velkoformátových mís a táců, určených pro slavnostní tabule, k jejichž dekoraci Viktorie znovuobjevila o použila pozapomenutou techniku Macha. Ve chvílích, kdy zrovna neslouží svému praktickému účelu, zavěšené na zdi mohou tvořit středobod každého interiéru, které budou Vaši pozornost přitahovat podobně jako plápolající oheň v krbu.
 
Josefína Bakalářová
Z vystavených děl je tato série nejblíže pojmu design. Jak by vypadal soubor, který by si každý mohl vybírat a kompilovat podle svých praktických požadavků a svých estetických preferencí. Na to se snaží Josefína svou prací odpovědět.
 
Výstava se koná v rámci programu 9. ročníku cyklu s názvem MÍSTO PŮSOBENÍ_ DOBRŠ 2023.

Vernisáž v sobotu 7.10.2023 ve 14:00.hudebně doprovodí PePsy, vlastním jménem Jana Herzmannová. Pochází z Mariánských Lázní, v 90. letech vystudovala Střední Keramickou školu v Karlových Varech, v současnosti žije v Praze. Poezii se věnuje od střední školy, v posledních 2 letech začala své útvary také minimalisticky zhudebňovat. Míní, že život nemusí být lehký, hlavně když není prázdný

Výstava  je přístupna o víkendech vždy odpoledne, jinak na vyžádání na tel. 777 641 164.

Silvestrovský a novoroční výstup na Javorník

Tělovýchovný spolek Javorník pořádá tradiční výstup na rozhlednu Karla Klostermanna na Javorníku. K poslechu zahrají Šumavští mazáci a Šumaři ze Stach.
Vacov, Jihočeský kraj

Ladybirds, Bohyně

Pošumavské tamtamy pomalu a jistě vybubnovávají nevšední očekávanou událost a sice Předvánoční Country – Rockový Happening.
Volyně, Jihočeský kraj

Zimní prohlídky hradu Kašperk

V termínu 28. 12. až 1. 1. otevře brány návštěvníkům hrad Kašperk. Během sváteční otevírací doby vždy od 10:00 do 16:00 hodin se tradičně konají speciální komentované prohlídky hradu.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Vánoční prohlídky města Kašperské Hory 2023

Komentované vánoční prohlídky města s průvodcem. Návštěvníci získají zajímavé informace o vánočních zvycích a tradicích na Šumavě.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Rozsvícení vánočního stromu v Kašperských Horách 2023

Zveme vás na rozsvícení vánočního stromečku v Kašperských Horách.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Adventní trhy pod Rumpálem ve Strakonicích 2023

Tradiční vánoční trhy se opět konají pod Rumpálem na strakonickém hradě a slibují doprovodný program. Návštěvníky čeká tržiště s pestrým sortimentem výrobků a těšit se můžete na ukázky řemesel.
Strakonice, Jihočeský kraj

Mezinárodní dudácký festival Strakonice 2024

25. ročník mezinárodního dudáckého festivalu ve Strakonicích. Do Strakonic přijíždějí každé dva roky tisíce diváků z České republiky i ze zahraničí, diváky i účinkující spojuje i přes jazykové bariéry láska k tradici a lidovému umění, vytváří pocit sounáležitosti a přátelství.
Strakonice, Jihočeský kraj

Nebíčko a peklíčko na Rabí

Přijďte oslavit svátek sv. Mikuláše na hrad Rabí.
Rabí, Plzeňský kraj

Dobrš – klenot šumavského Podlesí

Dobrš je vesnička s bohatou historií, ležící v severozápadní části jižních Čech. Najdete tu uměleckou galerii Co Co.
Drážov, Jihočeský kraj

Naučná stezka Javorník na Šumavě

Trasa naučné stezky Javorník vede po úbočí stejnojmenného kopce ležícího asi 6 km západně od Vacova a 12 km severozápadně od Vimperka na území CHKO Šumava.
Vacov, Jihočeský kraj

Rozhledna Čestice u Volyně

Nad obcí Čestice u Volyně nedaleko místní vodárny se od roku 1999 tyčí telekomunikační věž se sedmimetrovou plošinou. Rozhledna umožňuje částečný výhled na Šumavu, ale hlavně na Čestice a okolí.
Volyně, Jihočeský kraj

Vodní mlýn Hoslovice

Ve zvlněné krajině šumavského Podlesí, přibližně 17 kilometrů od Strakonic se v obci Hoslovice nachází unikátní areál vodního mlýna na horní vodu, jehož návštěva vás přenese do života dob dávno minulých.
Čestice, Jihočeský kraj

Kalvárie Čestice

Od roku 1821 se na zalesněném návrší tyčí soubor 6 staveb s názvem Kalvárie. Vrch Kalvárie byl poutním místem ještě před výstavbou kaplí.
Čestice, Jihočeský kraj

Rozhledna Hoslovice u Strakonic

Rozhledna byla zpřístupněna v roce 2005 a pyšnit se může výškou 50 m. Vyhlídková výška je však pouze 29 m. Z rozhledny je možné vidět Šumavu, Boubín, Bobík, Javorník nebo Temelín.
Hoslovice, Jihočeský kraj

Machův včelín Krušlov – malovaný včelín s řezbářskou výzdobou interiérů

Včelín obsahuje 65 výtvarně zpracovaných úlů, některé vyřezávané ztvárňující lidovou architekturu, jiné malované. Vytvořil je včelař a řezbář Josef Mach, který celý svůj život zasvětil živým včelám a svou lásku k nim promítl i do řezbářského řemesla a z různých druhů dřev vytvořil včelí království.
Čestice, Jihočeský kraj

Penzion a ranč U Starýho kance v Hoslovicích

Jsme ekologická farma v podhůří Šumavy a penzion Pohádkového království. Přijeďte k nám strávit pohádkové chvíle v šumavské přírodě. Naší radostí jsou i koně, na kterých vás rádi svezeme v naší jízdárně a ty zdatnější vezmeme na vyjížďku.
Hoslovice, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Vítovce na Šumavě

Dopřejte si alespoň krátký oddych v překrásné přírodě nedaleko obce Nespice na Šumavě. Penzion Vítovce s milou a domácí atmosférou naleznete v krásně položeném klidném tichém údolí v obci Nespice. Poznejte krásný kraj, kde ještě krásná příroda a čerstvý vzduch existují.
Vacov, Jihočeský kraj

Medové údolí

Před davy turistů utajené, jedno z nejkrásnějších pošumavských údolí říčky Spůlky v oblasti Vacova, téměř na samotě a přesto snadno dostupný, právě tam v Medovém udolí se odehrává náš rodinný příběh, buďte jeho součástí.
Vacov, Jihočeský kraj

Chalupa v Nahořanech na Šumavě

Nabízíme ubytování na Šumavě, v útulném podkroví podkroví rodinné chalupy.
Čestice, Jihočeský kraj

Hotel Annín – wellness v srdci Šumavy

Wellness Hotelu Annín v těsné blízkosti Kašperských hor nabízí wellness centrum, 2 bowlingové dráhy a restauraci.
Dlouhá Ves, Plzeňský kraj

Penzion Marcela Malá Dolany

Penzion s velkou zahradou s vlastním bazénem je vhodný pro pobyt rodin s dětmi. Přestože se penzion nachází v blízkosti silnice 1. třídy jedná se o klidné místo, nedaleko řeky Volyňky.
Dolany, Plzeňský kraj

Divoký Bistro

Francouzský kuchař Cyril Sauvage se v Nebespánu zamiloval hned ve dveřích do cukrářky Jitky. Tu do Prahy pak přetáhl Roman Paulus, Cyril šel vařit do SoHo. Po dvou letech se už jako manželé Sauvage, tedy divocí, vrátili na Šumavu.
Stachy, Jihočeský kraj

Penzion Baurů Dvůr

Zažijte pohodovou a klidnou dovolenou na šumavské samotě, kde se výborně vaří, nejezdí tam žádná auta a na dvoře i v penzionu mohou děti řádit od otevření oček až po sladký spánek.
Zdíkov, Jihočeský kraj

Pidipivovárek u Pujiče na Šumavě

Soukromý Pidipivovárek u Pujiče se nachází v malé vesničce Lazny v Pošumaví. Jeho cílem je zachovat tradiční postupy vaření piva za použití těch nejkvalitnějších surovin. Pro výjimečnost piva hovoří i šumavská pramenitá voda z hor.
Strašín, Plzeňský kraj