ÚvodKalendář akcíFestivalyRecy-upcy – recyklace do posledního šroubku
Festival RECY-UPCY
Festivaly

Recy-upcy – recyklace do posledního šroubku

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Královéhradecký kraj nebo navštivte Festivaly v celé ČR.
Festival recyklovaného designu opět klepe na dveře. Brány umělecké kolonie Bastion IV, kde se festival odehrává, se otevřou veřejnosti v sobotu 7. 10. 2023.
Využíváme materiály téměř beze zbytku. Nevyrábíme nové, ale poradíme si se vším, co již bylo jednou vyrobené. Každý materiál je pro nás výzva a z výzvy se stává umělecké dílo,.

Druhý ročník festivalu, který nemá v rámci ČR zatím obdoby, nese motto „zachraňuj a tvoř.“ Návštěvníkům festivalu a studentům sympózia zprostředkuje netradiční pohled na možné využití materiálů „z druhé ruky“.

250 let staré kulisy
Celá akce bude probíhat v krásných zrekonstruovaných prostorách Umělecké kolonie Bastion IV v Josefově u Jaroměře. Samotné prostory festivalu jsou unikátní. Jejich historie skrývá mnohá tajemství a příběhy. Tyto prostory již dávno svému původnímu účelu dosloužily, ale stále mají, co nabídnout.

Studentské stáže
 Sobotnímu programu pro veřejnost předchází studentské stáže, které budou probíhat ve dnech 2. až 6. října. Zapojí se studenti hned ze čtyř lokálních středních škol – SŠŘ Jaroměř, SUPŠ Turnov, SPŠOW Velké Poříčí a SUPŠ Hradec Králové. Výstupem ze stáže bude výstava vytvořených děl z použitých věcí, jejíž vernisáž je plánována právě na sobotu.

Výstavy, přednášky i workshopy
Na festivalu si můžete užít celý den. V sobotu 7. 10. na vás čeká opravdu pestrý program. Téma recyklace, ekologie, odpadového hospodářství a další související prolnou celý den.

Můžete se těšit na přednášky o přínosech a možnostech dalšího využití věcí. Na toto téma přijedou pohovořit paní Jitka Hofmanová z české RE-USE federace, ředitel Hradeckých (technických) služeb pan Martin Hušek nebo pan Kamil Hallák ředitel jednoho z největších secondhandů v Čechách, který textilem z druhé ruky zásobuje 34 vlastních kamenných obchodů.
 
Festival nabídne různé tvůrčí workshopy. Odpad jako kreativní materiál bude využíván k výrobě šperků, tašek, dále bude na programu sítotisk nebo linotisk, budete si moci vyrobit vlastní šablonu pro potisk věcí nebo hudební nástroj a zapojit se do spontánního jamování. K dispozici bude RELAXAČNÍ ART ZÓNA s workshopy "beze zbytku", kdy rodinný podnik ETCIMEX chystá tvůrčí a edukační chill out zónu.
Už jste někdy seděli na lisovaném balíku oblečení? Víte, co se děje s textilem po vhození do textilního kontejneru?  To vše probereme “beze zbytku” na festivalu RECY-UPCY.
 
Nebudou chybět ani všudypřítomná Divokola Aleše Černého, divadlo Honzíkova cesta nebo koncert kapely RecyKmeny
 
O jídlo a pití se během celého sobotního dne postará dvojice Tereza a Roman Dorňákovi z Bojiště Trutnov, stejně jako v minulém roce.
 
SWAP neboli výměnný obchod
Věci, které už sami nevyužijete, ale mohly by se hodit někomu jinému, můžete vzít také s sebou. Přivézt můžete oblečení, boty, šperky, hračky, sportovní potřeby, nářadí, knihy a další. Věci přivezte čisté a nepoškozené. Na festivalu pro ně bude vyhrazené místo tzv. SWAP neboli výměnný obchod. Věci převezmou naši dobrovolníci a o výměnný obchod už se postarají za vás.
 
Pojďme si společně celý den užít a učit se, jak lze staré věci znovu využívat namísto jejich likvidace uložením na skládku. Přispějeme tím k úspoře omezených zdrojů surovin a energie, podpoříme vznik nových pracovních míst. Budeme žít udržitelněji a předáme našim dětem svět v lepším stavu.

Studentské stáže 2022

Videoklip ze studentských stáží minulého ročníku.

Provozovatel

FortArt z.s.

Okružní 242
Josefov
551 02 Jaroměř-Josefov
Tel.:
+420 725 815 150
Email:
info@recyupcy.cz
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
www.recyupcy.cz
GPS:
50,340630 15,933986
 
 

Cena

Cena: 150 Kč

Snížená cena: 50 Kč

Poznámka:Vstupné: dospělí 150,- Kč, děti 50,- Kč, děti do 10 let zdarma

 

Časová náročnost

6,0 hodin

 
 

Na hradbách

Mezinárodní folkový festival zaměřený na hudbu Britských ostrovů, Irska a Severní Ameriky. Výstava hudebních nástrojů, hudební a taneční workshopy.
Jaroměř, Královéhradecký kraj

Oživlé prohlídky – Dny evropského dědictví v Josefově 2024

Oživlé prohlídky v pevnosti Josefov.
Jaroměř, Královéhradecký kraj

Štědrý den v pevnosti Josefov 2024

Čekání na Ježíška v pevnostních kasematech v Josefově.
Jaroměř, Královéhradecký kraj

Kurz motorového paraglidingu v Jaroměři s trenažerem startů

Nabízíme sedmidenní kurz motorového paraglidingu na letišti v Jaroměři ideální i pro úplné začátečníky díky bezpečnostním prvkům, jako je například unikátní trenažér startů.
Jaroměř, Královéhradecký kraj

Brutal Assault 2024 – Josefstadt v Jaroměři

Hudební festival Brutal Assault se vrací do Josefova na svůj 27. ročník. Jeden z největších metalových festivalů v Evropě zve opět na různorodý lineup.
Jaroměř, Královéhradecký kraj

Slavnostní ukončení turistické sezóny v pevnosti Josefov 2024

Ukončení turistické sezóny v pevnosti Josefov.
Jaroměř, Královéhradecký kraj

Nominujte Alej roku 2024

Oblíbenou alej můžete ocenit různými způsoby. Jedním z nich je anketa Alej roku, kterou už po čtrnácté vyhlašuje spolek Arnika. Hlavním cílem ankety je vyzdvihnout přírodní a kulturní význam alejí pro krajinu a člověka.
Jaroměř, Královéhradecký kraj

Peloton naděje – cyklovyjížďka v Královehradeckém kraji

Vyražte s námi na cyklovyjížďku ve Vašem kraji! Staňte se prostřednictvím Pelotonu naděje součástí Metrostav handy cyklo maratonu!
Jaroměř, Královéhradecký kraj

Umělecká kolonie Bastion IV Josefov

Prostory bývalého pevnostního bastionu jsou dnes využívány pro nejrůznější kulturní akce. Tvoří zde rozliční umělci ve svých ateliérech, jsou zde 4 galerie, domov tu našli i koně a pávi.
Jaroměř, Královéhradecký kraj

Cirkulární centrum Jaroměř

V Jaroměři můžete objevovat umění upcyklace v našich kreativních dílnách.
Jaroměř, Královéhradecký kraj

Čtvercová kasárna v pevnosti Josefov

Čtvercová kasárna jsou největším kompaktním městským objektem na území městské památkové rezervace v Josefově. Rozsáhlý areál je zatím veřejnosti nepřístupný a čeká jej rozsáhlá a zevrubná rekonstrukce.
Jaroměř, Královéhradecký kraj

Netopýři v pevnosti Josefov

Jeden z nejrozsáhlejších podzemních obranných systémů v Evropě, vybudovaný Josefem II. u Jaroměře. Unikátní pevnostní město přitahuje nejen mnoho návštěvníků, ale rovněž vzácné okřídlené savce. V rozsáhlých podzemních chodbách tu každoročně zimuje více než tisíc jedinců – zejména vrápenců malých.
Jaroměř, Královéhradecký kraj

Bastion č. 10 v Josefově – prostory bývalé posádkové ošetřovny

Naštivte prostory bývalé posádkové ošetřovny na Bastionu No. X. Jedná se o vstupní objekt na prohlídkovou trasu Bastion No. X, Bastion No. IX a Ravelin No. XIV. Najdete zde i expozici policejní stanice z období začátku minulého století.
Jaroměř, Královéhradecký kraj

Muzeum Československé obce legionářské v Josefově

Československá obec legionářská provozuje v Josefově výstavní prostor, kde obměňuje výstavy. V minulosti zde byla stálá expozice Cesta legionáře 2, která představovala osudy 15 významných legionářů v průběhu první republiky a druhého odboje.
Jaroměř, Královéhradecký kraj

První vojenskohistorické muzeum v Jaroměři

Muzeum vybudoval nadšenec pro vojenskou historii Miroslav Frost. Chtěl uctít památku svého otce, po kterém muzeum i pojmenoval.
Jaroměř, Královéhradecký kraj

Městská památková rezervace Josefov

Území bastionové pevnosti a jejího okolí byla vyhlášena městskou památkovou rezervací v roce 1971. Jedná se o unikátní historické pevnostní město vybudované za císaře Josefa II. Mezi nejcennější dochované stavby patří například kasárna, jízdárna, pivovar i samotné městské opevnění.
Jaroměř, Královéhradecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Rodinný pension Wunsch v Josefově

Rodinný penzion s celoročním provozem se nachází na hlavním náměstí pevnosti Josefov, jejíž historie spadá až do 18. století. Penzion nabízí ubytování ve dvou, tří a čtyřlůžkových pokojích i pětilůžkových apartmánech.
Jaroměř, Královéhradecký kraj

Apartmány No.8 v Josefově

Ubytování v „Apartmánech No. 8“ nabízí pevnostní město Josefov. Ubytovat se u nás můžete celoročně. Na dosah budete mít historii „Pevnosti Josefov“, města Jaroměře a další nejen historická místa. Ubytováni budete v nově opravené historické budově Pevnostního města Josefov.
Jaroměř, Královéhradecký kraj

Hotel 28 v Jaroměři

Moderní hotel rodinného typu nacházející se v historické zástavbě v samém centru Jaroměře na náměstí Československé armády. Hostům je k dispozici celkem 20 lůžek ve dvou a čtyřlůžkových pokojích.
Jaroměř, Královéhradecký kraj

Chata Lada – luxusní glamping u Jaroměře

Ubytování v chatě Lada je opravdový zážitek. Vlnící se horizont louky a výhled do lesů na druhé straně údolí. Jednoduchý, útulný a hravý design, velká vana uprostřed chaty a postel s výhledem.
Dolany, Královéhradecký kraj

Two Fingers – glamping u Jaroměře

Sedm kilometrů od Jaroměře a sedm od Kuksu, v Královéhradeckém kraji, na hranici Náchodského a Trutnovského okresu, najdete glampingový klid na posedech, v chatkách či maringotkách Two Fingers.
Dolany, Královéhradecký kraj

Penzion Jakubův Nový Dvůr v zámku Volovka

Jezdecký areál v bývalém zámečku Volovka u přehrady Rozkoš nabízí ubytování v pohodlí příjemného penzionu. Areál se nachází u Velké Jesenice a asi 2,5 km od rekreanty oblíbené vodní nádrže Rozkoš.
Velká Jesenice, Královéhradecký kraj

Hostinec u Zlatého slunce v barokním Kuksu

Hostinec u Zlatého slunce byl založen hrabětem F. A. Sporckem v r. 1699. Aktuálně je hostinec uzavřen a probíhá jeho rekonstrukce.
Kuks, Královéhradecký kraj

Maringotka Pomněnka

Maringotka Pomněnka je dobře ukrytým místem, kde najdete absolutní klid a sourkomí. Disponuje molem nad vodou, na kterém můžete nasávat sluneční paprsky v pohodlných polštářích. Anebo si dát krátkého šlofíka v houpací síti mezi stromy na břehu potoka Běluňky.
Dolany, Královéhradecký kraj