Úvod > Kalendář akcí > NeoBarok Martinů
Hudební a divadelní akce

NeoBarok Martinů

Kdy 27. červen 2021 19:00 - 21:00
Koncert s názvem „NeoBarok Martinů“ je úzce zaměřen na neobarokní díla Bohuslava Martinů a Vítězslavy Kaprálové napsaná pro klavír a orchestr.
Program koncertu je úzce zaměřen na neobarokní díla českých hudebních skladatelů. Hlavním bodem bude Sinfonietta giocosa a Divertimento pro klavír levou rukou od Bohuslava Martinů. Nedílnou součástí programu představuje skladba Vítězslavy Kaprálové s názvem Partita pro klavír a smyčcový orchestr, od jejíž premiéry uběhlo přesně 80 let. Tato kompozice je výsledkem skladatelčina soukromého studia kompozice u B. Martinů. Výrazným a dominantním prvkem, který na koncertě sehraje funkci sólového nástroje, bude klavír (ačkoliv u skladby Sinfonietta giocosa tak není autorem přímo definován). Vystoupí trojice talentovaných sólistů z HAMU a Pražské konzervatoře v doprovodu NeoKlasik orchestru.

Koncert proběhne v rámci koncertní řady NeoMartinů, která představuje bohaté neoklasicistní dílo Bohuslava Martinů na několika tematických koncertech – kromě NeoBarok Martinů také na NeoKlasik Martinů a Neo-Jazz Martinů.

Program:
Bohuslav Martinů: Divertimento pro klavír levou rukou a orchestr
Bohuslav Martinů: Sinfonietta giocosa
Vítězslava Kaprálová: Partita pro klavír a smyčcový orchestr

Interpreti:
Václav Dlask – dirigent
Adam Dvořáček, Ilaybüke Algür, Lucie Johnová – klavír
NeoKlasik orchestr
Zobrazit více
Naposledy změněno: 15. 6. 2021