Úvod > Kalendář akcí > Nelelkuj doma a pojď k vodě!
Sportovní akce

Nelelkuj doma a pojď k vodě!

Kdy 29. srpen 2021 13:00 - 18:00
Sportovní odpoledne ve Žlutých lázních v Praze-Podolí, kde si můžete vyzkoušet jachting, paddleboarding, jízdu motorovou lodí a na kajacích. Dozvíte se něco o potápění, vodní záchraně a přežití na moři nebo můžete navštívit workshopy vodního záchranáře žabáka Kvakyho.
Program:

Projížďky na kajacích, motorových lodích a na plachetnicích:
Vyzkoušejte jízdu na lodi – vybrat si můžete loď s motorovým pohonem nebo zapojit vlastní svaly a svézt se na kajaku. Čeká na vás také legendární loď Nirvana se samotným kapitánem a jachtařským závodníkem Zdenálem. Také si s ním můžete zkusit napnout plachty a vychutnat si kouzlo jízdy na dvou malých sportovních plachetnicích RS Vision. Pokud vaše děti tento sport zaujme, jistě budete vítáni v Českém Yacht Klubu, nejstarším v republice!

Paddleboard:
Na paddleboard s celou rodinou – zkuste hit letošní sezóny megaboard, na kterém se najednou sveze až 6 lidí. Ať již jste začátečníci nebo s paddleboardem máte již zkušenosti, megaboard je skvělou volbou jak si společně užít zábavu na vodě. Ve dvou se to přece lépe táhne a co teprve, když se na jednom paddleboardu sejde celá rodina.

Potápění 
Dozvíte se základní informace k potápění s přístrojem nebo šnorchlování / freedivingu. Uvidíte potápěčské vybavení a třeba si domluvíte i ochutnávkový ponor nebo celý kurz s Alea Divers.

Vodní záchrana a přežití na moři
Naučíte se jak správně poskytovat první pomoc a jak zachránit tonoucího, dozvíte se jak používat záchranné pomůcky do vody Denato swim a nebo jak přežít v záchranném ostrůvku na moři. Jaké je to být  trosečníkem na moři se dozvíte s Kateřinou Křelinovou-Staňkovou, instruktorkou RYA a její školou námořní záchrany. 

U vody bez nehody:
Vodní záchranář žabák Kvaky se svým stánkem prevence tonutí a bezpečného pobytu u vody pro vás připravil workshopy, hry a soutěže, při kterých se nejen něco zajímavého dozvíte, ale zároveň si odnesete i tematické dárky. Relaxovat pak můžete v Kvakyho herní zóně, kde se zabaví děti i rodiče.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 27. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí