Úvod > Kalendář akcí > Nejpočetnější betlém ze sena v životní velikosti v Čenkově

Nejpočetnější betlém ze sena v životní velikosti v Čenkově

Kdy 7. prosinec 2019 - 6. leden 2020 Akce pro děti
Na návsi u kapličky najdete největší betlém ze sena v životní velikosti s oděnýma postavama v ČR. Betlém si můžete pohodlně projít. V roce 2019 slaví betlém v Čenkově 10 výročí.
Na návsi u kapličky najdete největší betlém ze sena v životní velikosti s oděnýma postavama v ČR. Betlém ze sena byl poprvé v Čenkově postaven v roce 2010. Skládal se ze svaté rodiny, Tří králů , osla a vola. Každým rokem přibylo několik postav. Betlém si můžete pohodlně projít. V roce 2012 byl zapsán do České knihy rekordu. V současné době je v betlémě 53 figur z toho 30 lidských a 23 zvířecích.

Betlém si můžete projít a stát se tak jeho součastí. Při vaší cestě k jesličkám potkáte mnoho postav, které jistě vy i vaše děti poznají.  Pasačka ženoucí husy, chlapec s kozou, muž nesouci v náručí jehnátko. Nemůže chybět ani pasák se stádem ovcí. Maharadža jedoucí na slonovi,velbloud vezoucí dary. A mnoho dalších postav, které půjdou s vámi. Skupina muzikantu, která vyhrává u jesliček, kde se klaní Tří králové narozenému Ježíškovi.

Postavy nemají obličeje a je pouze na vaši fantasii, koho si představíte, že jde právě s vámi.
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 11. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Ermi Hotel

Ermi Hotel

Jince, Střední Čechy
Rodinný pivovar Vilém v Jincích

Rodinný pivovar Vilém v Jincích

Jince, Střední Čechy
Ubytování u Prejzků

Ubytování u Prejzků

Lhotka, Střední Čechy
Rezidence Holšín

Rezidence Holšín

Rosovice, Střední Čechy