Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Nefaust – hra jen pro 15 diváků
Hudební a divadelní akce

Nefaust – hra jen pro 15 diváků

Jedinečný divadelní zážitek pro 15 diváků, 3 herce, jedno muzeum a jednu starou půdu. Site specific project Muzea alchymistů a mágů staré Prahy a Divadla APROPO. Rezervace nutná!
Faust bez Fausta? Když vezme slavné faustovské téma do rukou sám Mefisto, může to tak skončit. V pátrání po pravdě a mýtu ve faustovském příběhu projdeme všechny jeho podoby od Fasuta loutkového, přes kramářskou píseň až po filosoficko-konverzační pohled do domácnosti Markétky a Wagnera.

Zároveň projdeme kompletně prostory Muzea alchymistů a mágů staré Prahy, které inscenaci dodává jedinečné kulisy. A kam dojdeme? Na starou opuštěnou půdu, kde najdeme pravdu: neexistuje něco jako žádná zodpovědnost. Ale existuje Faust? Pro odpověď na tuto otázku přijďte na představení Nefaust. Včas se ale rezervujte! Hra je jen pro 15 diváků.

Provozovatel

Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy

Jánský vršek 8
118 00 Praha 1
Tel.:
+420 257 224 508
Email:
mysteriapragensia...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.muzeumalchymi...
WWW:
www.divadloapropo.cz
GPS:
50,088060 14,398670
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Vstupné

Cena: 222 Kč

Poznámka:V ceně vstupného je 30% sleva na vstup do muzea

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Po zlatých stopách alchymistů Hradem i podhradím

Procházka místy, kudy kráčely dějiny alchymie v Praze, zakončená prohlídkou Muzea alchymistů a mágů staré Prahy.
Praha 1, Praha

Dvě pohádky se zvířátky

Dvě loutkové bajky. První o mlsném slůněti a druhá o zlobivém kozlíkovi. Oba dva hrdiny zachrání děti v publiku. Už to je důvod přijít...
Praha 1, Praha

Princezna Žermontázie

Pohádka o princezně Žermontazii, která se nechová hezky ke svému tatínkovi Králi. Propadne Princezna peklu? Nebo to bude všechno jinak? Rozuzlení tajemné pohádky na vás čeká v divadle Apropo.
Praha 1, Praha

Erární baret aneb Jak se do hlediště volá...

Literární autorský kabaret plný skečů, písní a improvizací. Erární baret navazuje na literární kabarety dávného Montmarteru i na Česko-červenou sedmu, ale pracuje s tématy zcela současnými, či raději ještě nadčasovými.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy

Muzeum vás zavede do atmosféry renesanční půdní laboratoře Edwarda Kelleyho. Připraven je pro vás zážitek na jaký se nezapomíná a jaký si budete chtít časem zopakovat.
Praha 1, Praha

Museum Montanelli v Praze – sbírky současného umění

Muzeum Montanelli je jedním z mála privátních muzeí v České republice, ale spíše než muzeem by se mělo nazývat galerií. Převážnou většinou výstav totiž tvoří sbírky současného umění. Zažijte atmosféru, kde se snoubí moderní umělecké styly s historií.
Praha 1, Praha

Hotel Dům u Červeného Lva – nejmenší český hotel

Nejmenší hotel v Česku stojí na Královské cestě, v romantické čtvrti pod Pražským Hradem, na Malé Straně, v Nerudově ulici. Jedná se o historický měšťanský dům z 15. století.
Praha 1, Praha

Lobkowiczký palác – sídlo Velvyslanectví Spolkové republiky Německo

Malostranský palác významného šlechtického rodu Lobkowiczů byl postaven podle návrhu architekta Giovanni Battisty Alliprandiho v letech 1702-04.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Gelatology

Originální zmrzlinárna a kavárna Gelatology.
Praha 1, Praha

Restaurace U Zlaté podkovy v Praze

Restaurace U Zlaté podkovy na bízí skvělé staročeské speciality i moderní kuchyni. Kapacita restaurace je 50 osob. Kapacita zahrádky je 30 osob.
Praha, Praha

Apartmány U Zlaté podkovy

Lákají vás pražské památky, historie a pověsti? Ubytujte se v historické residenci. Dle pověsti roku z 993 měl v tomto místě Boleslav II. boží vnuknutí a založil zde Břevnovský klášter. V našich útulných apartmánech si vychutnáte romantickou atmosféru Královské cesty.
Praha 1, Praha

Hostinec U Dvou slunců – nejstarší hospůdka na Malé Straně

Hostinec U Dvou slunců se pyšní především svou dlouholetou tradicí, která sahá až do začátku 17. století. Není tedy divu, že podle zprávy z roku 1614 se nyní o tomto hostinci mluví jako o nejstarším na Malé Straně.
Praha 1, Praha