!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Nedělníček v Avionu Brno - Toulky vesmírem
Akce pro děti

Nedělníček v Avionu Brno - Toulky vesmírem

Kdy 2. květen 2021
Pravidelné Nedělníčkovo setkávání v Avionu Brno se teď na čas stalo virtuální. Srdečně vás tedy zveme na online květnový Nedělníček s názvem Toulky vesmírem. Připravili jsme jej pro vás společně s těmi nejpovolanějšími – Hvězdárnou a planetáriem Brno a Technickým muzeem v Brně.
Vydáme se na vědeckou stezku a virtuálně navštívíme naši brněnskou hvězdárnu. Dozvíme se spoustu zajímavostí o vesmírných objektech a dalších možnostech, které před námi obloha a celý vesmír skrývá. Naučíme se, co je to planetární rover, astronomický dalekohled, krasohled nebo polární dalekohled. A na závěr si v malém kvízu vyzkoušíme, co jsme si z virtuální návštěvy zapamatovali.

Technické muzeum připravilo pro vesmírné fanoušky souhrn zábavných pracovních listů. Představíme si, kdo to byl Jurij Gagarin nebo Neil Armstrong a jak dobyli vesmír. Zábavnou formou se podíváme na Mars a nebesky si zaluštíme.

A nebudou chybět ani dílničky a divadlo. S lektorkou Katkou ze Školského zařízení KROUŽKY si vyrobíme svícen ze zavařovací sklenice s efektem vesmírných hvězd, budeme společně malovat vesmírnou oblohu a vyrobíme si raketu, kterou vyšleme až do vesmíru.

Putovat po vesmíru s námi budou i Žíža a Fíf, které znáte z březnového Nedělníčku. S balónkovými klauny si v pohádce zazpíváme, zacvičíme, a hlavně se pořádně zasmějeme!
Zobrazit více
Naposledy změněno: 28. 4. 2021

Ubytování a restaurace v okolí