Úvod > Kalendář akcí > Něco za něco v Divadle pod Palmovkou
Něco za něco v Divadle pod Palmovkou
"> "> "> "> "> ">
1.4.
+ Přidat foto

Něco za něco v Divadle pod Palmovkou

Kdy 1. duben 2020 19:00 - 20:55 Hudební a divadelní akce
Kdo má moc, nemusí být v právu…
Shakespearovu poslední, třináctou komedii mohou diváci znát pod názvy Oko za oko, Půjčka za oplátku nebo Veta za vetu. Čtyři sta let stará hra nastoluje zásadní témata lidské existence, morálky, kterou všichni kážou, ale nikdo se jí neřídí, a demonstruje, jak je snadné zneužít moc. Hlavní postavou hry je kníže Vincentio, vládce Vídně, ve které už čtrnáct let i přes přísné zákony bují smilstvo, prostituce a další neřesti. Vincentio určí na čas svým zástupcem šlechtice Angela a v převleku za mnicha pozoruje, jak se tomuto vyhlášenému strážci mravnosti a čistoty podaří nastolit pořádek. Angelo zklame a začne svoji moc zneužívat. 

Inscenace získala nominaci na Cenu Divadelních novin v oblasti činoherního divadla. Jan Vlasák získal tutéž nominaci v kategorii "herecký výkon sezóny bez ohledu na žánry" za roli Knížete vídeňského Vincentia.

Něco za něco se stalo Inscenací roku 2018 v Cenách divadelní kritiky. Nominaci na Ceny divadelní kritiky získali rovněž Tereza Dočkalová jako Isabela za Ženský herecký výkon a Jan Vlasák jako Vincentio za Mužský herecký výkon.

Představení je vhodné od 15 let.
Celý popis
Naposledy změněno: 3. 3. 2020