Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Nebeští jezdci – výstava o filmu, knize a jejím autorovi
Výstavy

Nebeští jezdci – výstava o filmu, knize a jejím autorovi

Výstava o nejlepším našem filmu o našich letcích v RAF, knize, která mu předcházela, jejím autorovi, který zažil to, o čem psal, i našich letcích v RAF. Vidět můžete kostýmy z filmu, věci z pozůstalosti autora, vybavení našich letců RAF.
Výstava o nejlepším našem filmu o našich letcích v RAF. Vidět můžete kostýmy z filmu, nově včetně lodičky Jana Kaplického, který ve filmu hrál jednu z menších rolí. Věci z pozůstalosti autora knižní předlohy i spoluautora scénáře Richarda Husmanna, který do války odešel v 16 letech a v ní létal jako palubní střelec v RAF i v naší letecké jednotce v SSSR. Dále také vybavení našich letců RAF, včetně části výstroje Jaroslava Doktora, odborného poradce filmu, pilota 311. československé perutě RAF. Nechybí pochopitelně ani historie vzniku filmu, knihu a samotného Richarda Husmanna, který by letos oslavil 100. narozeniny.

Máte představu, kolik stálo natáčení ve Velké Británii? Že pod maskou popáleného pilota se skrývá jeden československý velmi známý zpěvák? Že ve filmu o letadlech není jediné funkční letadlo?

Pokud se vás sejde dost, může být i komentovaná prohlídka, případně povídání o čs. letcích RAF ve filmu či literatuře.

Kluziště Smíchov

Veřejné bruslení na náměstí 14. Října na Smíchově na rodinném kluzišti o rozměrech 15 x 20 metrů. Kluziště Smíchov je otevřeno denně v čase 09:00-21:00 hod. Kluziště je veřejnosti volně přístupné a je zdarma. Sezóna začíná 26.11.2022 a končí 23.2.2022.
Praha, Praha

Božský Karel – vánoční koncert

Koncert o délce 70-80 minut je naplněn průřezem hitů Karla Gotta, Karla Svobody, Jiřího Štaidla a dalších mistrových autorů, a to od počátku jeho kariéry, až do jeho posledních koncertů.
Tábor, Jihočeský kraj

Vlasta Horváth v Univerzitě Tábor

Přijďte nasát vánoční atmosféru
Tábor, Jihočeský kraj

Vánoční hudební nadílka v Univerzitě

Karel Kobližka, David Chabr, Ondřej Kříž, Karel Řeřicha, Milan Šmikis Cvígr, Jana...
Tábor, Jihočeský kraj

Aktivity v okolí

Letohrádek Portheimka na pražském Smíchově – letní sídlo K.I. Dientzenhofera

Letohrádek Portheimka postavil v roce 1728 Kilián Ignác Dientzenhofer pro svoji rodinu jako letní sídlo. V současnosti jsou v letohrádku využívány pro veřejnost především reprezentační místnosti v prvním patře.
Praha 5, Praha

Kostel sv. Václava na Smíchově

Chrám sv. Václava je postaven v čistém slohu starokřesťanské basiliky a je to jedna z nejvýznamnějších českých novorenesančních památek. Chrám má dvě věže vysoké 50 metrů. Vystavěn byla v letech 1881–1885.
Praha 5, Praha

Obchodní a nákupní středisko Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov je pětihvězdičkové nákupní centrum v Praze u stanice metra Anděl. Kromě obchodní a nákupní pasáže se tu nachází zábavní centrum, kde vás čeká multikino, dětský koutek či restaurace.
Praha 5, Praha

Polyfunkční dům ABC na Smíchově

Objektem 01 začíná řada domů, lemující ulici Plzeňskou v Praze a oddělující nově vznikající náměstí. Autorem stavby je architekt Stanislav Fiala z ateliéru D3A spol. s r.o.
Praha 5, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Fortel Smíchov

Prostředí poskytující hostům příležitost pro setkávání s přáteli jak přes den, tak i během večera, pro sdílení zážitků, pro konzumaci netradičního pojetí moderní gastronomie a to jak v prezentaci, tak i v kombinaci chutí! V prostředí, které vás nadchne.
Praha 5, Praha

Restaurace Odpočívadlo

Odpočívadlo je podnik s nejširší nabídkou kvalitních rozlévaných moravských a světových vín na Smíchově. Odpočívadlo je místo pro příjemné posezení v hezkém prostředí v jakoukoliv roční dobu.
Praha, Praha

Restaurace Anděl

Plzeňský restaurant Anděl je moderní restaurační zařízení, které se nachází na pražském Smíchově v Nádražní ulici, v blízkosti zastávky Anděl.
Praha, Praha

Restaurace Red Pif

Restaurace Red Pif se spojuje tradiční česká kuchyně, výtečný plzeňský ležák a moderní francouzská gastronomie s výběrem přírodních vín, převážně francouzských. Design restaurace je inspirován tradičním tvaroslovím dřevěných hospod.
Praha 5, Praha