Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Návrat ke kruhu – Ondřej Smeykal, Ivo Hucl a Pjér la Šé´z
Historické a vojenské akce

Návrat ke kruhu – Ondřej Smeykal, Ivo Hucl a Pjér la Šé´z

Meditativní slunovratová pouť zahradou zvuků, slov a rytmů, navzdory ničivým tónům současnosti.

Ondřej Smeykal – didgeridoo, gongy
Ivo Hucl – texty
Pjér la Šé´z – kytary, looper
 

Ondřej Smeykal (1973) je originální český výtvarník, ale především profesionální hráč
a průkopník hry na australský domorodý nástroj didgeridoo, na které začínal jako samouk
v dnes již legendární skupině Wooden Toys s Ianem Woodem. Od té doby stačil hru na tento nástroj dovézt k mistrovství, které je oceňováno po celém světě a to včetně kolébky tohoto „magického“ aboriginského nástroje – Austrálii. Často je zván ke spolupráci významnými českými i zahraničními hudebníky. Spolupracoval například s Monikou Načevou, Pavlem Fajtem, Petrem Niklem, Milošem Dvořáčkem, Jaroslavem Duškem, Milanem Caisem
a mnoha dalšími.

Ivo Hucl (1961) je rozkročený muž mnoha profesí. Pod jeho taktovkou vzniká mnoho rozmanité kultury, sahající od provozování Bezejmenné čajovny přes spolupráci s japonskými a vůbec východními osobnostmi výtvarného umění, filmu, poesie, až po jeho vlastní literární práci. A zatímco se široce chápe své společenské angažovanosti, své texty svírá, ořezává;věty a slova odděluje až na dřeň, nechávajíc z ní vykvést cosi, co číhá za samotnými slovy.
Dosud vydal 6 knih, většinou básnických sbírek. Je držitelem několika literárních cen, v roce 2021 obdržel Uměleckou cenu města Plzně.

Pjér la Šé´z (1963) je aktivním hudebníkem – hraje na kytaru a baskytaru, zpívá, skládá hudbu i texty. Žánrově se jeho hudba pohybuje od psychedelického bluegrassu až po improvizované artrockové plochy, při nichž hojně využívá looper. Díky jeho takřka zlidovělým mnohavrstevným vystoupením s Jaroslavem Duškem – Dohody či Vizity, jej není nutno nějak představovat. Ani jeho psychoterapeutickou praxi či jungiánské sympatie. Vystupuje s hudebními skupinami Rakousko-Uhersko či Dopyjem a pudem.Je autorem několika knih; pravidelně spolupracuje s „filmem“ a Českou televizí, zejména v relacích s psychologickými tématy.

 

Provozovatel

Zámek Kozel

Šťáhlavy 67
332 03 Šťáhlavy
WWW:
https://www.zamek...
GPS:
49,670511 13,529784
 
 

Vstupné

Poznámka:350 Kč/os.

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Papírové betlémy a vánoční zvyky na zámku Kozel

Návštěvníci uvidí ukázku historických i současných papírových betlémů. Kromě toho se mohou nechat inspirovat různými technikami užitého zdobení na živých stromcích.
Šťáhlavy, Plzeňský kraj

Mikulášská Radyně

Zveme na 7. ročník Mikulášské Radyně! Hrad po roce opět obsadí skupina pekelníků a setkáte se i se samotným pánem pekel Luciferem. Bude to skutečný pekelný rej! Na hodné děti samozřejmě čeká sladká nadílka.
Starý Plzenec, Plzeňský kraj

Adventní koncert Ave Maria

Adventní koncert plný známých skladeb slavných světových skladatelů, jejichž díla přednese sopranistka Miriam Čížková, laureátka prestižní Ceny Franze Lehára v Komárně, za varhanního doprovodu Štěpána Slavíka.
Spálené Poříčí, Plzeňský kraj

Basinfirefest 2023 ve Spáleném Poříčí

Heavy metalový open air festival ve Spáleném Poříčí, 17. ročník. Basinfirefest opět dokazuje, že patří mezi špičky svého žánru. Nenechte si proto ujít dny nabité kvalitní tvrdou muzikou a přijeďte se pobavit na jednom z prvních letních festivalů!
Spálené Poříčí, Plzeňský kraj

Zámek Kozel – vydejte se za loveckou historií

Klasicistní lovecký zámek si na konci 18. století nechal postavit Jan Vojtěch Černín z Chudenic, nejvyšší lovčí Království českého. Na reprezentační lovecké sídlo, ležící pouhých pár kilometrů jižně od Plzně, se na hony sjížděla šlechta z celých Čech.
Šťáhlavy, Plzeňský kraj

Naučná stezka Okolo Kozlu

Naučná trasa v délce 2 km obsahuje celkem sedm informačních tabulí. Děti i dospělí, se na nich seznámí formou čtivého textu, populárních kvízů a zvídavých dotazů například s tématy jako místní lesy, stromy, rostliny nebo živočichové. Nechybí však ani atraktivní téma lesních strašidel a skřítků.
Šťáhlavy, Plzeňský kraj

Socha sv. Jana Nepomuckého ve Šťáhlavech

Barokní socha sv. Jana Nepomuckého ve Šťáhlavech, původně umístěná na mostě přes řeku Úslavu, nyní stojí na podstavci v parčíku vpravo od Kozelské ulice.
Šťáhlavy, Plzeňský kraj

Zámek Šťáhlavy

Počátky historie zámku jsou spojeny s Jiříkem Kokořovcem z Kokořova a jeho syny. Jeden ze synů, Karel Kokořovec postavil v polovině 16. stol na návsi tvrz a později ji rozšířil v renesanční zámek.
Šťáhlavy, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pension Pod Radyní

Pension Pod Radyní ležící na hlavní silnici ve směru na zříceninu hradu Radyně vám nabízí kvalitní ubytování v 8 pokojích s vlastním sociálním zařízením a restauraci s vynikající kuchyní.
Starý Plzenec, Plzeňský kraj

Útulnoff – glamping Milínov

Nádherná útulna v polích nabízí svět sám pro sebe bez signálu a moderních technologií, kde budete usínat a probouzet se s pohledem do přírody. Útulnoff vznikl s jediným záměrem – odpočinout si a načerpat síly. Za nápadem stojí farmář Pavel Moulis.
Nezvěstice, Plzeňský kraj

Restaurace Pizza – bar Český dvůr

Restaurace Pizza – bar Český dvůr ve Starém Plzenci nabízí speciality české i mezinárodní kuchyně včetně pravé italské pizzy. Dále je zde možnost rezervace uvedených prostor k pořádání svateb, rodinných oslav a společenských setkání.
Starý Plzenec, Plzeňský kraj

Penzion a restaurace Na Jízdárně

Restauraci a penzion Na Jízdárně najdete nedaleko Plzně na centrálním náměstí Starého Plzence. Ubytování je možné v pokojích s vlastním sociálním zařízením a televizí. K dispozici jsou moderně vybaveny pokoje dvojlůžka i čtyřlůžko a k tomu možnost přistýlky.
Starý Plzenec, Plzeňský kraj