Úvod > Kalendář akcí > Nasvícení Petřínské rozhledny a Černínského paláce
Společenské akce

Nasvícení Petřínské rozhledny a Černínského paláce

V Praze bude na znamení dne solidarity po 21:00 večer v barvách Giving Tuesday svítit rozhledna na pražském Petříně a Černínský palác na Hradčanech, kde sídlí ministerstvo zahraničí.
Česká republika se prostřednictvím Asociace společenské odpovědnosti připojuje ke globální akci #GivingTuesdayNow pořádané celosvětovým hnutím Giving Tuesday. Ta vyvrcholí v úterý 5. května dnem globální solidarity, kdy budou lidé z celého světa vzdávat hold štědrosti a dobrým skutkům vykonaným v reakci na pandemii koronaviru. Na znamení dne solidarity bude první květnové úterý večer po deváté hodině v barvách Giving Tuesday svítit rozhledna na pražském Petříně i Černínský palác na Hradčanech.

Promítání české trikolory proběhne také na Národním muzeu a již v pondělí na Museu Kampa v rámci projektu #LIDELIDEM.

Giving Tuesday se po celém světě slaví již od roku 2012. Do Česka přišel v roce 2016 pod hlavičkou Asociace společenské odpovědnosti. Během chvíle se stal globálním dárcovským hnutím, které je poháněno jednotlivci, rodinami, neziskovými organizacemi, firmami a komunitami po celém světě. Giving Tuesday přichází jako protipól k nákupnímu šílenství na Black Friday. Miliony lidí se na Giving Tuesday spojí, aby nejen v tento den podpořili aktivity, kterým věří, a společenství, ve kterých žijí.

Provozovatel

Asociace společné odpovědnosti

Drtinova 557/10
150 00 Praha 5
Email:
givingtuesday@a-c...
WWW:
https://www.givin...
GPS:
50,076387 14,402265
 
Region:
Praha
Město:
Praha 5
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí