!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Za kaštany pro zvířátka vstup zdarma pro děti do Zoo v Táboře
Za kaštany pro zvířátka vstup zdarma pro děti do Zoo v Táboře
">
26.10.
15.11.
+ Přidat foto
Akce pro děti

Za kaštany pro zvířátka vstup zdarma pro děti do Zoo v Táboře

Kdy 26. říjen 2020 9:0015. listopad 2020 17:00
Kaštany, žaludy, dýně a jiné pochoutky sbíráme i při aktuálně zavřené zoo! Stačí přijít na pokladnu, zavolat na tel. 601 569 665 nebo 778 468 385 a my za vámi na pokladnu přijdeme. Moc děkujeme!
Daňci, zubři ale i divoká prasata chovaní v táborské zoologické zahradě si v těchto dnech pravidelně pochutnávají na plodech, kterých jsou naše lesy plné. Vůbec nejraději mají kaštany, po kterých se vždy jen zapráší. I letos proto táborská zoo vyhlásila oblíbenou akci, kdy dětem za plnou tašku kaštanů umožní vstup zdarma. Nabídka platí až do odvolání.

Toto zpestření jídelníčku nejvíce ocení právě daňci, divoká prasata či zubři. Cílem přitom není jen poskytnout našim zvířatům oblíbenou pochoutku, ale také přimět naše návštěvníky k aktivnímu trávení volného času. Pobyt ve volné přírodě při sběru kaštanů je zdraví prospěšný, a navíc pomůže i zvířatům. Jde tak o ideální spojení příjemného s užitečným.

Dětskou vstupenku získá ten, kdo na pokladně odevzdá plnou igelitovou tašku kaštanů. Ty musí být čisté, suché a nesmí být plesnivé. V opačném případě by je chovatelé nemohli přijmout, protože by nevyhovující plody mohly jejich zvířatům ublížit a způsobit jim vážné zažívací potíže či dokonce smrt.

Rozlohou největší zoologická zahrada jižních Čech ZOO Tábor patří k nejmladším zahradám v Česku. Vznikla v květnu 2015 poté, co ji od insolvenčního správce koupil pražský developer a biolog Evžen Korec. Tím ji zachránil před likvidací a rozprodáním zvířat. Pro veřejnost byla ZOO Tábor otevřena o měsíc později. Jen vloni ji navštívilo 86 tisíc lidí. Hlavním posláním zoo je chov a ochrana ohrožených druhů zvířat. Aktuálně v ZOO Tábor žije přes 310 zvířat takřka 80 živočišných druhů.

 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 26. 10. 2020
Zoo Tábor

Zoo Tábor

Tábor, Jižní Čechy
Rozhledna Hýlačka

Rozhledna Hýlačka

Tábor, Jižní Čechy
Rozhledna Babina u Tábora

Rozhledna Babina u Tábora

Tábor, Jižní Čechy