Úvod > Kalendář akcí > Národní zahájení Dnů evropského dědictví 2019
Národní zahájení Dnů evropského dědictví 2019
">
6.9.
8.9.
+ Přidat foto

Národní zahájení Dnů evropského dědictví 2019

Kdy 6. září 2019 - 8. září 2019 Festivaly
Od 6. do 8. září se bude v Litomyšli konat Národní zahájení Dnů evropského dědictví. Letošním téma, které určila Rada Evropy, je jako na míru ušité pro Litomyšl: Památky a zábava.
V letošním roce se navíc připomínáme 20. výročí od zápisu na Seznam UNESCO a oslavit toto významné výročí celonárodní akcí s evropským přesahem je velmi zavazující.

Ve výstavním sále zámeckého pivovaru bude k vidění práce Nositelů tradic lidových řemesel. V podzámčí proběhne další ročník Litomyšlských dvorků a těšit se můžete i na pozorování Slunce či hvězdné oblohy v Klášterních zahradách.

Samotné Národní zahájení Dnů evropského dědictví nás čeká v sobotu od 10.00 hodin na prvním zámeckém nádvoří za hudebního doprovodu Sester Havelkových. Kromě různých komentovaných prohlídek a projížděk bude sobotní odpoledne patřit Italské slavnosti.

Pozornost prosím věnujte i pátečnímu koncertu pro celou rodinu, který se bude konat na prvním zámeckém nádvoří. Hlavní hvězdou večera bude skoro domácí kapela Čechomor. Výběr kapely není náhodný – mnozí z nás si jistě pamatují na koncert Čechomoru s Jarkem Nohavicou, který před devatenácti lety také „předskakoval“ Národnímu zahájení Dnů evropského dědictví. Letošní koncert uvede litomyšlská kapela Amélia. Věříme, že zazní i písnička, kterou pro Amélii složil frontman Čechomoru, František Černý.
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 7. 2019

Ubytování a restaurace v okolí