Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Národní den železnice v Plzni
Historické a vojenské akce

Národní den železnice v Plzni

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Plzeňský kraj nebo navštivte Historické a vojenské akce v celé ČR.
Zářijové oslavy svátku železničářů vyvrcholí letos v sobotu 24. září Národním dnem železnice, který se bude konat v Plzni. V železniční stanici a místním depu se představí historická i nejmodernější vozidla. Nevšedním zážitkem bude také večerní světelná show s historickými lokomotivami.
Národní den železnice připravují České dráhy ve spolupráci s městem Plzeň a Plzeňským krajem. Atraktivní program bude rozdělený do tří částí, nazvaných Svět historie, Svět změny a Svět zábavy.

K vidění bude nejen historická technika, ale i nejmodernějšího vozidla národního dopravce jak pro regionální, tak i dálkovou dopravu. Ve stanici budou mít své prostory i partneři, odsud také budou vyjíždět všechny speciály. Svou techniku tu nebude prezentovat pouze národní dopravce, ale i dceřiné společnosti – např. ČD Cargo.

Denní program zakončí exkluzivní světelná show plná nejen historických železničních skvostů. Programem na podiu vás provede oblíbený moderátor Pavel Cejnar a o hudební podkres se postará DJ Aleš Matoušek.
 

Program:

Svět historie
Výstava více jak třiceti historických lokomotiv (např. Kyklop, Čmelák, Sergej, Bardotka, Brejlovec, Karkulka) a unikátních salonních historických vozů. Nechybí parní jízdy a jízdy zvláštních vlaků do okolí Plzně.

Svět změny
Svět změny reprezentuje moderní vozový park Českých drah. Na kolejišti ČD rozhodně nemůže chybět ani moderní vysokorychlostní souprava Interjet – nejmodernější koncept osobních vozů pro dálkové vlaky s rychlostí 200 km/h! K vidění bude i moderní elektrická lokomotiva Siemens Vectron (193.902)  schopná provozu na čtyřech rozdílných napěťových systémech. Je opatřena speciálním polepem s reliéfem testovacího okruhu Zkušebního centra VUZ. Svou přítomností vás potěší i zvířecí rodina, konkrétně RegioPanter. Uvidíte i výstavní vůz ČD Cargo (Hadgs 11).

Svět zábavy
Tradičně bohatý doprovodný program pro malé i velké návštěvníky. Svět zábavy již tradičně nabídne bohatý doprovodný program pro rodiny s dětmi. Ty nejmenší návštěvníci zde najdou řadu zábavných a hravých aktivit, a to v bezprostřední blízkosti hlavní tribuny a stanu s občerstvením, kde se budou moci posilnit především rodiče. Potkáte zde i maskota Elfíka. Chybět samozřejmě nebude ani oblíbená dětská atrakce, kterou je bezpochyby skákací hrad. Pro děti i rodiče jsme letos připravili unikátní možnost vyzkoušet si ruční drezínu. Jedinečný zážitek pro vaše ratolesti je garantován!

Noční vlaková show
Exkluzivní světelnou show plnou historických lokomotiv v areálu depa Plzeň si nemůžete nechat ujít! Začíná 24. 9. 2022 od 20:00 na točně Světa historie. Uvidíte více jak desítku nejen historických exponátů v na míru připraveném scénickém osvětlení se zážitek podtrhující hudbou. V rámci komentované přehlídky všechny exponáty představíme a zazní i řada zajímavých faktů.
 

Program akce 2022

9:00 Otevření areálu
9:30 – 10.00 Slavnostní zahájení (podium u točny)
10:00 – 11:00 I. komentovaná prohlídka exponátů na točně
12:00 – 13:00 II. komentovaná prohlídka exponátů na točně
14:00 – 15:00 III. komentovaná prohlídka exponátů na točně
17:00 Konec akce
19:30 Otevření areálu pro vstup na Noční show
20:00 Noční vlaková show (točna Světa historie)
 

Jízdní řády – Nostalgické vlaky

Plzeň – Dobřany

12:55 Plzeň hl.n. 14:04
13:20 Dobřany 13:38
 

Plzeň – Nezvěstice

12:20 Plzeň hl.n. 13:25
12:45 Nezvěstice 13:05
 

Plzeň – Nýřany

11:20 Plzeň hl.n. 12:15
11:37 Nýřany 11:55
 

Plzeň – Stod

14:55 Plzeň hl.n. 16:05
15:25 Stod 15:45
 

Plzeň – Stříbro

09:20 Plzeň hl.n. 10:40
09:50 Stříbro 10:10
 

Plzeň – Třemošná

10:25 Plzeň hl.n. 11:30
10:50 Třemošná 11:05
14:25 Plzeň hl.n. 15:30
14:50 Třemošná 15:05

Provozovatel

Stanice ČD Plzeň hlavní nádraží

Nádražní 102/9
Plzeň 2-Slovany
326 00 Plzeň
Tel.:
+420 972 522 579
Email:
plz@cdcentrum.cd.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://denzelezn...
GPS:
49,743546 13,388058
 
Region:
Plzeňský kraj
Oblast:
Plzeň a okolí
Město:
Plzeň
Tipy na výlet:
Plzeň a okolí
 

Vstupné

Cena: 250 Kč

Snížená cena: 50 Kč

Rodinné vstupné: 500 Kč

Poznámka:Vstupné na denní program. Noční program 300 Kč (jednotné).

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Adventní prohlídky v Plzeňském Prazdroji

Znáte už příběh o jedinečném ležáku Pilsner Urquell? Pokud ne, tak na speciální prohlídce pivovaru se o něm jistě mnoho dozvíte.
Plzeň, Plzeňský kraj

100 let organizované numismatiky na Plzeňsku

Nejnovější výstava Západočeského muzea v Plzni, která probíhá v jeho hlavní budově v Kopeckého sadech.
Plzeň 1, Plzeňský kraj

Bezobratlí kolem nás

Výstava věnovaná bezobratlým živočichům představuje kromě entomologických sbírek zoologického oddělení Západočeského muzea v Plzni také živé exempláře.
Plzeň 1, Plzeňský kraj

Adventní komentované prohlídky a adventní dílny v klášteře

Muzeum církevního umění plzeňské diecéze, pobočka Západočeského muzea v Plzni, Vás zve na prohlídku. Využijte mimořádnou příležitost a navštivte prostory bývalého františkánského kláštera v adventním čase, který v tuto dobu bývá obvykle pro návštěvníky uzavřen.
Plzeň, Plzeňský kraj

Adventní komentované prohlídky a adventní dílny v klášteře

Muzeum církevního umění plzeňské diecéze, pobočka Západočeského muzea v Plzni, Vás zve na prohlídku. Využijte mimořádnou příležitost a navštivte prostory bývalého františkánského kláštera v adventním čase, který v tuto dobu bývá obvykle pro návštěvníky uzavřen.
Plzeň, Plzeňský kraj

Festival kávy Lógr 2024 v Depo 2015

Poslední květnovou neděli provoní celý areál plzeňské kreativní zóny DEPO2015 výběrovou kávou ze všech koutů světa.
Plzeň, Plzeňský kraj

Vivaldianno Shining Venice

Světová hudební show, slavící úspěchy napříč kontinenty se vrátila v nové verzi VIVALDIANNO Shining Venice.
Plzeň, Plzeňský kraj

Talk show Posedlí Dakarem 2024 v Ostravě

Talk show Posedlí Dakarem zažilo vloni 6 000 fanoušků českého Dakaru. A to napříč celou republikou. Letos zavítáme i do nových míst! Těš se na dokonalý mix zábavných historek a extrémních zážitků, které posádka MM Technology zažije během honby za beduínem na Rally Dakar 2024.
Plzeň, Plzeňský kraj

Paluba Hamburk – rozhledna a galerie u vlakového nádraží v Plzni

Vyhlídková dvanáctimetrová věž spolu s infocentrem a galerií vznikla v roce 2021 u bočního vchodu do plzeňského hlavního vlakového a autobusového nádraží ze Šumavské ulice. Své jméno dostala podle vžitého místního názvu území u nádraží.
Plzeň, Plzeňský kraj

Kostel U Ježíška v Plzni

Kostel U Ježíška získal dnešní podobu po barokní přestavbě kaple, která stála od 17. století v údolní nivě řeky Radbuzy a u které si postavil městský lékař a primátor Pavel Helffer z Helfferstreu svou předměstskou usedlost.
Plzeň, Plzeňský kraj

Konferenční a společenské centrum Secese v Plzni

Plzeňský pivovar skrývá mnohá krásná zákoutí. Jedním z nich jsou i reprezentativní prostory, které se začaly budovat na počátku 20. století.
Plzeň, Plzeňský kraj

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj – Pilsner Urquell

Věděli jste, že ležák Pilsner Urquell inspiroval více než dvě třetiny všech světových piv, dodnes označovaných jako pils, pilsner, pilsener? Přijďte na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj a poznejte příběh legendy zrozené v roce 1842.
Plzeň, Plzeňský kraj

Kozlova škola čepování

Skupinám od 10 osob nabízí pivovar tříhodinový zážitkový program Kozlova škola čepování piva nebo pětihodinový program Kozlí výprava do pivovaru.
Plzeň, Plzeňský kraj

Škola čepování Pilsner Urquell – zážitkový program pro skupinové prohlídky

Po desetiletí si plzenští sládci předávají své znalosti a připravují pivo té nejvyšší kvality. V plzeňském pivovaru Pilsner Urquell můžete prožít zážitkový program, během kterého poodhalíte tajemství správně načepovaného piva.
Plzeň, Plzeňský kraj

Cesta pivovarského tovaryše – zážitkový program v pivovaru Pilsner Urquell

Máte skupinu, pro kterou hledáte opravdu exkluzivní a nezapomenutelný zážitek? Nabídněte jim Cestu pivovarského tovaryše v Plzeňském Prazdroji!
Plzeň, Plzeňský kraj

Party víkendy v pivovaru Gambrinus

Slavíte narozeniny, svátek, úspěšnou zkoušku, státnice, promoci, rozlučku se svobodou, narození potomka,...? Nebo si jen chcete pořádně užít večer s kamarády? Uspořádejte oslavu nebo párty pro kamarády v pivovaru Gambrinus.
Plzeň, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Minipivovar Proud v Plzni

Objevte s námi pivovar Proud. Ochutnáte naše exkluzivní pivní speciály, dozvíte se zajímavosti o aktuálních i připravovaných várkách a s vašimi přáteli zažijete neopakovatelnou atmosféru pivovaru.
Plzeň, Plzeňský kraj

Prohlídka pivovaru Gambrinus

Prohlídka „Jak se pivo vaří“ začíná přímo v srdci pivovaru Gambrinus, v nově zrekonstruované Varně 1869. Hned zkraje vám nabídne na probuzení smyslů malou degustaci. Mimo jiné si můžete prohlédnout unikátní výrobní prostory nebo vyzkoušet školu čepování.
Plzeň, Plzeňský kraj

Hospoda Na Spilce

Přijměte pozvání do legendární Hospody Na Spilce, která se nachází v prostorách bývalých kvasných sklepů pivovaru Plzeňský Prazdroj a patří mezi největší hospody v Česku. Po více než dvouleté pauze má hospoda znovu otevřeno a nabízí menu s moderní českou kuchyní!
Plzeň, Plzeňský kraj

Jak se pivo vaří – prohlídkový okruh pivovarem Gambrinus

V pivovaru Gambrinus se lidé dozvědí více o jeho historii i vaření piva Nahlédnou do původních i současných výrobních prostor a samozřejmě ochutnají, co se zde právě navařilo. Součástí trasy je i senzorická prezentace surovin nebo škola čepování piva.
Plzeň, Plzeňský kraj

Šálek & Špunt na Náplavce v Plzni

Oblíbenou plzeňskou kavárnu Šálek & Špunt najdete i náplavce u Radbuzy. Slibuje výběrovou kávu a skvělé víno.
Plzeň, Plzeňský kraj

Hotel Wellness Gondola

Hotel Restaurace Wellness Gondola se nachází ve středu města Plzně, ale přitom v klidném prostředí. V Gondole najdete vše, co očekáváte od hotelu pro příjemný rodinný výlet, obchodní cestu, setkání s přáteli po letech, zkrátka pro všechny aktivity, které vyžadují kvalitní ubytovací servis a zázemí.
Plzeň, Plzeňský kraj

Aberdeen Angus Steak House Plzeň

Nekuřácká restaurace Angus Steak House v Plzni se specializuje na steaky a jiné speciality z hovězího masa plemene Angus, které je převážně z vlastního ekologického chovu.
Plzeň, Plzeňský kraj

Restaurace Martinská Osteria

Výborné tankové pivo a skvělé jídlo servírované ochotnou obsluhou, to je ta správná volba.
Plzeň, Plzeňský kraj