Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Nádraží žije! v Havířově
Festivaly

Nádraží žije! v Havířově

Občanské sdružení Důl architektury, které iniciovalo záchranu vlakového nádraží v Havířově, pořádá ve dnech 11. – 17. listopadu sérii kulturních akcí, které se budou konat v prostorách zachráněného nádraží. Akce nese název Nádraží žije!
Sdružení chce ukázat, že havířovské nádraží má v sobě dosud neobjevený potenciál pro pořádání kulturních akcí. V sedmi dnech bude program zaměřen na malé děti z mateřských škol, studenty, seniory, prostě pro celou veřejnost.

Série kulturních akcí bude zahájena v Havířově v pondělí 11. listopadu ve 20:00 vernisáží sérii fotografií s názvem „Panelákové děti“ havířovského fotografa Jaroslava Kociána. Na vernisáž naváže hudební projekt zpěvačky Šárky Secové a kytaristy Marka Przybytka. V originálním podání uslyšíte nejznámější světové soulové, popové a RnB hity od interpretů zvučných jmen jako jsou Adele, Amy Winehouse, Norah Jones, Joan Osborne, Rihanna, Sting a dalších..

Malým dětem budou věnována úterní a páteční dopoledne (12. a 15. listopadu), kdy budou objevovat výtvarný svět prostřednictvím zážitku. Úterní večer bude věnován režisérce Věře Chytilové. Od 20:00 bude promítána komedie Kalamita (1981) v hlavní roli s Bolkem Polívkou.

Čtvrteční večer bude od 18:00 literární. Mladí básníci z regionu budou předčítat ze svých děl. Nebude chybět ostravský básník Jan Němeček (1986) nebo Jan Delong (1989) z Třince.

Pro studenty středních a vysokých škol je věnován víkendový program (16. a 17. listopadu), kdy všichni účastníci budou hledat způsoby využití stávající výpravní budovy a zároveň se bude hledat řešení pro kultivaci přednádražního prostoru.

Sdružení Důl architektury myslí i na seniory. Pro ty bude určen Čaj o páté a to v pátek 15. listopadu od 17:00. Přítomným zahraje místní folklorní cimbálový soubor Vonička. Poté se uskuteční Taneční večer pro dříve narozené, kde bude k tanci hrát oblíbená hudba 60. a 70. let z originálních vinylových desek.
Sobotní večer bude věnován divadlu, na kterém vystoupí Datyňské amatérské divadlo DAD s hrou "BO aneb nic nima jak se zdo" a poté divadlo Labyrint s hrou "Kouzelné nádraží".

Po celou dobu trvání akce Nádraží žije! bude v prvním patře nádraží (na Květinové galerii) k vidění výstava „Panelákové děti“ fotografa Jaroslava Kociána, vždy od 8:00 – 23:00 bude otevřena kavárna KOOHII CAFÉ, kde budete moct ochutnat výtečnou arabskou kávu a občerstvení domácí kuchyně.

Provozovatel

Občanské sdružení Důl architektury - nádraží

Železničářů 1300/2
737 01 Havířov
Tel.:
+420 739 415 901
Email:
lucie.chytilova@g...
GPS:
49,791357 18,412712
 
 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Křest knihy Kandidát od Lenky Pastorčákové

Křest knihy Kandidát od Lenky Pastorčákové se bude konat 8.12.2022 od 16:00 hodin v Městské knihovně Orlová v přednáškovém sále.
Orlová, Moravskoslezský kraj

Setkání pisálků

Setkání povede autorka Hana Kavalová.
Orlová, Moravskoslezský kraj

Vánoce na Dole Michal

Srdečně Vás zveme na vánoční prohlídky na Dole Michal, které budou probíhat od 3. 12. 2022 do 18. 12. 2022 vždy o víkendu v 11 a 15 hod.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Rakovnická hra Vánoční

Svatováclavský hudební festival na Dole Michal.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Multifunkční sportovní hala Fénix v Havířově

Rekonstrukcí interiéru výpravní budovy železničního nádraží v Havířově vznikla multifunkční sportovní hala. Dominantou haly je schodiště a velká mozaika, která zůstala v hale zachována z původní nádražní haly.
Havířov, Moravskoslezský kraj

Vlakové nádraží v Havířově

Nádražní budova v Havířově byla postavena v letech 1964-1969 v tzv. bruselském stylu podle návrhu architekta Josefa Hrejsemnou.
Havířov, Moravskoslezský kraj

Workoutové hřiště s odpočinkovou zónou v Havířově

Sportovně rekreační zázemí určené pro všechny obyvatele města najdete na ulici Obránců míru v Havířově-Šumbarku.
Havířov, Moravskoslezský kraj

Přírodní památka Mokřad u Rondelu v Havířově

Významná lokalita výskytu čolka velkého a dalších obojživelníků ve nachází na předměstí Havířova, v nivě řek Lučiny a Sušánky.
Havířov, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Shothouse

Aneta a Filip Szturcovi jsou manželé i parťáci. Anet, vystudovaná ekonomka, sbírala kavárenské zkušenosti v Ostravě. Otevřeli nádherný podnik, je sice malinký, ale nabízí velké věci: ráno byznys, večer párty!
Havířov, Moravskoslezský kraj

Hostinec v Zátoce u Těrlické přehrady

Hostinec v Zátoce s malebným výhledem na hory Beskydy je vhodným místem pro rodinné rekreace, sportovní a firemní akce, svatby a večírky.
Těrlicko, Moravskoslezský kraj

Jaškovská krčma v Těrlicku – nejstarší krčma ve Slezsku

Areál hotelu a restaurace Jaškovské krčmy nabízí nespočet sportovních aktivit na břehu Těrlické přehrady. Restaurační část nabízí nevšední gastronomický zážitek spojený s příjemným posezením ve středověké krčmě se středověkou legendou a vyhlášenou kuchyní.
Těrlicko, Moravskoslezský kraj

Hotel Jan Maria v Ostravě

Hotel Jan Maria se nachází v objektu bývalého dolu. Tento čtyřhvězdičkový hotel v blízkosti centra města Ostrava nabízí luxusní ubytování, posezení v designové restauraci, zábavu na bowlingu a odpočinek ve wellness centru či vinném sklípku.
Ostrava, Moravskoslezský kraj