Úvod > Kalendář akcí > Nadčasový Mucha: Spojení světů – výstava na jižní Moravě
Nadčasový Mucha: Spojení světů – výstava na jižní Moravě
"> "> "> "> "> "> "> ">
4.5.
27.11.
Přidat foto
Výstavy

Nadčasový Mucha: Spojení světů – výstava na jižní Moravě

Výstava představující umělce jako významného světového "influencera". Série výstav se koná od května do listopadu 2022 ve čtyřech unikátních lokalitách jižní Moravy: Ivančicích, Mikulově, Hrušovanech nad Jevišovkou a Moravském Krumlově.
Muchova tvorba pronikla do obalů hudebních alb či amerických a japonských komiksů. Výstava je součástí čtyřdílné série výstavních projektů uskutečněných souběžně na čtyřech unikátních lokalitách jižní Moravy, které jsou spjaty s životem a tvorbou Alfonse Muchy: v Ivančicích, Hrušovanech nad Jevišovkou a v Moravském Krumlově.

Každé ze čtyř výstavních míst cyklu Nadčasový Mucha: Spojení světů je kurátorskou selekcí umělcových děl se zaměřením na jeho odkaz influencera. Představují nejen jeho díla, také ta, která malíř inspiroval. Jeho obrazové vidění světa totiž proniklo například i do komiksů nebo na obaly hudebních alb. Výstavní místa na sebe vzájemně odkazují a navazují.
 

Ivančice

Ivančicích je prezentována největší část děl Muchovy stezky (celkem se jedná o 50-60 děl). Výstavu je možné navštívit ve velkém sále expozice věnované Alfonsi Muchovi. Další zajímavostí týkající se A. Muchy v Ivančicích je výletní trasa Dvě lásky, která má 11 zastavení a je možné ji absolvovat s audioprůvodcem (zatím pouze v českém jazyce) nebo tištěnou brožurkou. Obrazy a plakáty i díla, která celosvětově známý malíř inspiroval, jsou k vidění v ivančickém Památníku Alfonse Muchy (budova TIC).
 

Mikulov

Mikulově bude výstava Muchovy stezky probíhá v hlavní budově zámku. Vstup sem je přes pokladnu a je tedy možné, aby návštěvníci zhlédli samostatně výstavu stezky. Výstava má zde na rozdíl od Ivančic spíše komornější ráz.
 

Hrušovany nad Jevišovkou – fresky na stěnách radnice

Hrušovanech nad Jevišovkou byly poměrně nedávno (2016) objeveny malby A. Muchy. Ukrývaly se pod omítkou místní budovy radnice, která je dokonale zakonzervovala a restaurátoři tak mohou šetrně odkrývat tento poklad a vracet budově původní krásu. Výstava Muchovy stezky, která zde čítá 12 děl, je prozatím dostupná v běžnou otvírací dobu úřadu. Od července se však mohou návštěvníci těšit na komentované prohlídky s průvodcem, který je zavede i na běžně nepřístupná místa.
 

Znojmo – Loucký klášter

V Louckém klášteře vás budou oči přecházet také na výstavě Slovanské epopeje v puzzlovém provedení. Ptáte se jak tato rarita vznikla? Pod rukama 266 lidí od února do května v roce 2015. Puzzloví nadšenci z nedaleké Miroslavi chtěli touto cestou vrátit na jižní Moravu Muchův odkaz (v té době byla Slovanská epopej vystavena v Praze). Nenechejte si ujít výsledek seskládaný z neuvěřitelných 163 000 dílků!


Muchova cyklostezka Šanov a okolí

Muchova cyklostezka navazuje na klíčové cyklostezky a cyklotrasy v regionu, mezi něž patří Moravská vinná cyklostezka (Znojmo – Uherské Hradiště),  Cyklostezka Brno – VídeňJantarová stezka, cyklotrasa Greenways Praha – Vídeň a přeshraniční cyklostezka Ahoj, sousede! (Hallo Nachbar!).
28.9.
Koncert k svátku sv. Václava

Koncert k svátku sv. Václava

Mikulov, Jihomoravský kraj
9.6.
22.7.
Spiritual mirror

Spiritual mirror

Mikulov, Jihomoravský kraj
20.10.
Alinde Quintet

Alinde Quintet

Mikulov, Jihomoravský kraj
1.12.
Collegium Magistrorum

Collegium Magistrorum

Mikulov, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Mikulovské Rudolfinum

Mikulovské Rudolfinum

Mikulov, Jihomoravský kraj
Vinařský program v Mikulově

Vinařský program v Mikulově

Mikulov, Jihomoravský kraj
S přáteli na víno do Mikulova

S přáteli na víno do Mikulova

Mikulov, Jihomoravský kraj