Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Na zámku straší – státní zámek Benešov nad Ploučnicí
23334142_10203684165222532_3195867950047272997_o
Historické a vojenské akce

Na zámku straší – státní zámek Benešov nad Ploučnicí

Čekají na vás různé soutěže.

Konec zámecké sezony 2022 se blíží a pro tento rok bude skutečně velkolepý. Státní zámek Benešov nad Ploučnicí se po covidové pauze opět vrací s oblíbenou akcí – NA ZÁMKU STRAŠÍ! A na co že se můžete pro letošní rok těšit?

„Na tuto akci jsme se letos velmi těšili a pevně věříme, že těšit se mohou i návštěvníci. Po celou dobu akce budou zpřístupněny dva zámecké sklepy, které jsou jindy pro veřejnost zcela uzavřeny. Nicméně úplně obyčejné sklepy to nebudou – návštěvníci se mohou těšit na strašidelně vyzdobené sklepy, ve kterých se mohou bát malí a velcí,“ nastínila akci nová kastelánka zámku Renata Křížková.

To však není zdaleka vše! „Ač věříme, že právě sklepy jsou jakýmsi největším pomyslným lákadlem této akce, připravili jsme si toho pro návštěvníky mnohem více. Hlavním bodem večera jsou dva doprovodné programy, a to vystoupení balónkové Evičky, která pro děti umotá nejrůznější balónky, a na pomyslný závěr večera nás čeká světelná show od skupiny Vox Luminas, která se samozřejmě také ponese ve strašidelném duchu. A aby toho nebylo málo, máme připraveno i pár soutěží pro děti, malování na obličej, strašidelného vlkodlaka či ukázku vězení, ve kterém na vás bude číhat poslední benešovský hrdlořez,“ doplnila kastelánku její zástupkyně Miluše Kristková.

„Vstupenky na akci Na zámku straší si můžete v letošním roce zakoupit i online přes naše oficiální webové stránky,“ doplnila Kristková.

Pokud byste se však rádi podívali i na zámek samotný, nesmutněte. Ten je totiž otevřený během celého svátečního dne, přičemž prohlídky začínají v 11.00, 11.45, 13.30 a 14.15.


 

Provozovatel

Zámek Benešov nad Ploučnicí

Zámecká 51
407 22 Benešov nad Ploučnicí
WWW:
https://www.zamek...
GPS:
50,742406 14,311847
 
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Vánoce na zámku Benešov nad Ploučnicí

Benešov nad Ploučnicí, Ústecký kraj

Peklo na zámku Benešov nad Ploučnicí

Akce pro děti
Benešov nad Ploučnicí, Ústecký kraj

Ježíškova pošta na děčínském zámku

Napište dopis Ježíškovi a přijďte ho vhodit do kouzelné truhly v zahradách děčínského zámku.
Děčín, Ústecký kraj

Zámecký adventní trh v Děčíně

Stánky plné dobrot a originálních dárků, živá adventní hudba v podání děčínských sborů a kapel, pohádka pro děti, regionální speciality, hrané vánoční prohlídky.
Děčín, Ústecký kraj

Zámecký komplex Benešov nad Ploučnicí – saská renesance

V Benešově nad Ploučnicí se dochoval velmi významný komplex dvou oddělených samostatných zámeckých celků – Horního a Dolního zámku, k nimž můžeme připojit ještě třetí doklad jedinečné renesanční architektury, přilehlý farní kostel Narození Panny Marie.
Benešov nad Ploučnicí, Ústecký kraj

Kostel Narození Panny Marie v Benešově nad Ploučnicí

Gotický kostel Narození panny Marie byl postaven v 15. století. Městské hradby byly připojeny ke kostelu a dodnes se část tohoto opevnění dochovala. Ke kostelu byla v pozdějších letech přistavěna Salhausenská kaple.
Benešov nad Ploučnicí, Ústecký kraj

Rozhledna Ploučnická vyhlídka

Vyhlídka byla postavena roku 1902 Spolkem pro pozdvižení cizineckého ruchu, který vybral místo v obecním lese s výhledem na město i údolí řeky Ploučnice. Stavba má zajímavou konstrukci s prvky vyhlídkového altánu a klasické rozhledny. Od rekonstrukce v roce 1994 je opět přístupná.
Benešov nad Ploučnicí, Ústecký kraj

Termální koupaliště Benešov nad Ploučnicí

Areál termálního koupalště v Benešově nad Ploučnicí se nachází na okraji města. K dispozici je zde hlavní bazén, dětské brouzdaliště a řada sportovišť – například například hřiště plážový volejbal nebo nohejbal.
Benešov nad Ploučnicí, Ústecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Farma U sluníček Heřmanov

Rodinná farma se nachází v severních Čechách v chráněné krajinné oblasti České Středohoří v obci Heřmanov. Díky své poloze je farma ideálním místem pro vaše výlety jak pěší, tak na cyklistické. Kola si přivezte určitě s sebou!
Děčín, Ústecký kraj

Rekreační areál Slunce v Žandově

Areál na pomezí Českého Středohoří, Máchova kraje a Českého Švýcarska nabízí ubytování v kempu, sportovní vyžití a koupaliště. Ubytování je zajišťováno ve 2, 3 a 4-lůžkových chatách. Většina chat je vybavena lednicí. Návštěvníkům kempu jsou k dispozici dva bazény, tenisové kurty a hřiště.
Žandov, Liberecký kraj

Restaurace Fabrika Děčín

Náš příběh, naše filozofie, naše láska k jídlu. Vaříme pro vaše chuťové pohárky.
Děčín, Ústecký kraj

Hotel Kocanda v Děčíně

Hotel, restaurace a sportovní areál Kocanda v Děčíně vás zvou k návštěvě. Hotel Kocanda se nachází blízko centra Děčína vedle řeky Labe a přímo u cyklostezky.
Děčín, Ústecký kraj