Úvod > Kalendář akcí > Na výstavu online do Národního muzea v Praze
Na výstavu online do Národního muzea v Praze
">
3.4.
15.5.
Přidat foto
Výstavy

Na výstavu online do Národního muzea v Praze

Národní muzeum připravilo komentované online prohlídky svých expozic a výstav. Zjistěte víc o historii kostry plejtváka Myšoka, nechte se ohromit přírodovědnými sbírkami nebo se jen zaposlouchejte do "Hudebního zvěřince".
Zapněte si počítač a společně s našimi kurátory prozkoumejte aktuální i již ukončené výstavy.

Online výstavy nelze prohlížet na mobilních platformách, kvůli vysokému rozlišení jsou optimalizovány pouze pro stolní počítač a notebook. Nejlépe fungují na prohlížeči Chrome, v nastavení mějte povolen JavaScript.

Lidová víra
12 minut
Výstava v Národopisném muzeu představuje pestrý duchovní svět venkovského člověka 18. a 19. století s přesahy do století 20.

Parlament!
38 minut
Parlament představuje zákonodárnou moc a je volen námi, občany. Volební právo je tedy spojeno s možností podílet se na fungování státu. Jak se člověk, občan, zasazený v určitém prostředí a společnosti, rozhoduje? Změnily se kampaně a propaganda?

Sblížení: Lidé a velké šelmy Šumavy
13 minut
Výstava vás provede půl stoletím starým příběhem návratu rysů a vlků do šumavské přírody a prostřednictvím poznatků z dlouhodobého monitoringu vás nechá nahlédnout do skrytého života těchto tajemných zvířat.

Korona v muzeu!
13 minut
Jak získat 99 tisíc dukátů? Jak se naši předkové chránili před nakažlivými nemocemi před objevem očkování a antibiotik? Zapomenutá světice svatá Korona, která se díky COVID-19 stala opět populární.

1620. Cesta na Horu.
22 minut
Výstava ke 400. výročí bitvy na Bílé hoře ilustruje tehdejší situaci v zemích Koruny české – náboženskou realitu, velmocenské ambice, situaci v habsburském rodě.

Lvem mě nazývají
12 minut
Nejstarší český symbol a jeho cesta českými dějinami od poloviny 13. století do současnosti.

Slavní čeští skladatelé
12 minut
Bedřich Smetana, Antonín Dvořák, Leoš Janáček a Bohuslav Martinů – čtyři velká jména české hudby, která se stala světovým fenoménem. Přijměte virtuální pozvánku na připravovanou výstavu Slavní čeští skladatelé v Historické budově Národního muzea.

Před sto lety na Tahiti
17 minut
Online výstava připomíná osobnost Archibalda Václava Nováka a jeho cestu na Tahiti, díky které se stal úspěšným cestovatelem a spisovatelem.

Hudební zvěřinec
7 minut
Virtuální pozvánka na připravovanou výstavu Hudební zvěřinec v Českém muzeu hudby. Pojďte s námi pootevřít dveře do kouzelného světa hudby a zvířat. Prozkoumáme, kde se zvířata ukrývají v hudebních nástrojích. K poslechu budou populární písničky, slavné skladby, ale i skutečné zvuky přírody. 

České národní povstání
11 minut
Výstava ukazuje překotný vývoj na území českých zemích v prvních květnových dnech roku 1945. Důraz je kladen na vývoj v Praze. Samostatnou kapitolu tvoří osudy Hlavní budovy Národního muzea, která byla v posledních dnech války poškozena dopadem bomby a několikrát ostřelována.

Staré pověsti české
19 minut
Stejnojmenná výstava se konala v roce 2010 v Historické budově Národního muzea a vedle mytických příběhů představovala život starých Slovanů na našem území. Online výstava sleduje vývoj Starých pověstí českých, který začal na konci 10. století.

Národní muzeum v éře Československa
20 minut
Online výstava u příležitosti 202. výročí založení Národního muzea provází historií instituce ve 20. století a také významnými událostmi, které se v tomto období kolem něj odehrávaly.

Příběh plejtváka myšoka
8 minut
Výstava, která popisuje cestu největšího exponátu Národního muzea od břehů Severního moře 19. století do současné Prahy. 

Sametová revoluce: Říká se jí sametová
14 minut
Výstava představující události druhé poloviny 80. let minulého století, samotnou sametovou revoluci a období do voleb v červnu 1990. 

Znovu svobodně
11 minut
Online výstava prezentuje plakátovou sbírku Národního muzea z let 1989–1990, která je k výročí sametové revoluce představena v Nové budově Národního muzea. 

Labyrint informací a ráj tisku
16 minut
Výstava k 300. výročí vydání prvních česky psaných novin v Historické budově Národního muzea. 

Račte vstoupit do divadla
17 minut
Divadelní cedule, plakáty, ale i další exponáty ilustrující divadelní tvorbu na výstavě v Nové budově Národního muzea.

Račte vstoupit do divadla
17 minut
Divadelní cedule, plakáty, ale i další exponáty ilustrující divadelní tvorbu na výstavě v Nové budově Národního muzea.

Na Sibiř z domova
14 minut
Prohlídka výstavy Doma na Sibiři v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur seznamuje s životem a prostředím místních národů.

Na Sibiř z domova
14 minut
Prohlídka výstavy Doma na Sibiři v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur seznamuje s životem a prostředím místních národů.

Přírodovědecké sbírky ve fotografii
6 minut
Výstava velkoformátových fotografií Petra Jana Juračky zachycující předměty z přírodovědecké sbírky Národního muzea.

Století trampingu
10 minut
Výstava v Národopisném muzeu Národního muzea vyprávějící o dějinách a současnosti trampského hnutí.

Import / Export / Rock’n’Roll
20 minut
Pohyb hudby v normalizačním Československu mapuje výstava v Českém muzeu hudby.

Provozovatel

Národní muzeum

Václavské náměstí 1700/68
110 00 Praha 1
Email:
nm@nm.cz
WWW:
https://www.nm.cz...
GPS:
50,079180 14,430556
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
 

Časová náročnost

1,5 hodiny