Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Na Východní Moravu míří osobnosti, bude se i koštovat, slavit a kouzlit
Na Východní Moravu míří osobnosti, bude se i koštovat, slavit a kouzlit
Hudební a divadelní akce

Na Východní Moravu míří osobnosti, bude se i koštovat, slavit a kouzlit

Setkání s osobnostmi, akce pro děti, koncerty – taková bude Východní Morava nadcházejících dnů.

Ve středu 23. dubna se představí od 19:00 v Domě kultury ve Vsetíně známý hudební publicista Jiří Černý s pořadem Karel Kryl – Bez mýtů a legend. Věnovaný bude nedožitým sedmdesátinám a dvacátému výročí úmrtí tohoto známého písničkáře. Kulturní zařízení ve Valašském Meziříčí zve ve středu na Kaleidoskop předního českého kritika a publicisty Jana Rejžka. Poslechový klubový pořad začne v 19:00, vstupné stojí 60 Kč.

Ve čtvrtek 24. dubna bude v Knihovně Kroměřížska v Kroměříži přednášet Jiří Jilík o Chřibech záhadných a mýtických. Přednáška začne v 15:00. Všechnopartička Karla Šípa míří ve čtvrtek do Kulturního zařízení ve Valašském Meziříčí. Oblíbený pořad, jehož hostem bude bavič Alois Náhlovský, začne v 19:00. V předprodeji stojí lístky 350 Kč, od 3. řady na balkoně 300 Kč, na místě 400 Kč, od 3. řady na balkoně 350 Kč.

V Kongresovém centru ve Zlíně se uskuteční ve čtvrtek od 19:00 Slavnostní koncert festivalu Talentinum 2014, na kterém vystoupí v současnosti nejúspěšnější český basbarytonista Adam Plachetka. Ten je stálým členem ansámblu Státní opery ve Vídni, v červnu má podepsanou smlouvu na vystoupení v milánské La Scale a příští rok jej čeká představení v Metropolitní opeře v New Yorku. Na programu s Filharmonií Bohuslava Martinů vzdá ve Zlíně hold českým skladatelům, zazní Biblické písně od Antonína Dvořáka a řada árií z oper Bedřicha Smetany – Čertova stěna, Tajemství, Dalibor a Libuše.

V pátek 25. dubna zve SVČ Včelín v Bystřici pod Hostýnem na Čarodějáles, který začne v 17:00. Připraveny budou čarodějnické soutěže pro děti, táborák, čarodějná diskotéka, čarodějné lektvary, čarodějná lezecká stěna, občerstvení. Vstupné je dobrovolné. 

V Domě kultury v Uherském Brodě se v pátek představí oblíbená slovenská skupina No Name. Akustický koncert začne v 19:00.

Napajedla na Zlínsku ožijí v sobotu 26. dubna Jarními slavnostmi a farmářským trhem. Od 8:00 do 12:00 zaplní Masarykovo náměstí stánky s regionálními potravinami, ručními výrobky a přírodní kosmetikou. Chybět nebudou stromky, sazeničky, čerstvé bylinky, ale i koření, med, ruční výrobky a mnoho dalšího.

Svátek svatého Jiří připomene v 10:00 na kostelních schodech Divadelní soubor Zdeňka Štěpánka pouličním představením „Jak se legenda o svatém Jiří dostala do pohádek“. Od 13:00 do 16:00 bude připraven pestrý program pro děti i dospělé v areálu Hřebčína Napajedla.

V Kino Klubu Sušil v Bystřici pod Hostýnem vystoupí v sobotu v 10:00 Michal Nesvadba se svým pořadem pro děti Michal na hraní. Předprodej vstupenek v informačním centru, tel. 573 501 901. 

V Redutě v Uherském Hradišti se v sobotu bude ochutnávat slivovice. II. slovácký košt začne v 15 hodin. Vstupné je ve výši 80 Kč a zahrnuje i skleničku, katalog a vstup na pořad Pomáhat a pálit.

V sále Rondo luhačovické Elektry se v sobotu od 16:00 uskuteční Kouzelný karneval – Námořnický show populárního kouzelníka Jirky Hadaše. Děti se mohou těšit na novou scénu, kulisy a také originální soutěže. Během 120 minutové plavby si děti užijí plno tanečků a písniček, zasoutěží si v disciplínách rybolov, silný námořník a mělký brod, zaplavou si v mořské vlně a užijí si pravou námořní bitvu. Nebude chybět ani nová škola kouzel. Po celou dobu animačního pořadu budou dětem pomáhat plavčíci Jája a Pája, kteří malé kamarády také naučí nové tanečky a pomohou jim při soutěžích a hrách. Každý malý účastník dostane dárek zdarma.

V neděli 27. dubna se v Chrámu sv. Ondřeje v Uherském Ostrohu na Uherskohradišťsku uskuteční Benefiční velikonoční koncert. Začne v 15:30, vstupné bude dobrovolné. 

Provozovatel

Filharmonie Bohuslava Martinů

nám. T. G. Masaryka 5556
760 01 Zlín
Tel.:
+420 577 005 736
Email:
gargulakova@filha...
GPS:
49,223150 17,664368
 
Region:
Zlínský kraj
Oblast:
Zlínsko – Luhačovicko
Město:
Zlín
Tipy na výlet:
Zlín a okolí
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Festivalový půlmaraton Zlín

Oblíbený běžecký závod ulicemi festivalového Zlína se v roce 2023 uskuteční ve standardním termínu Zlín Film Festivalu, a to v neděli 4. června. Jedná se silniční běžecký závod na distanci 21,097 kilometrů pro širokou veřejnost bez nutnosti příslušnosti ke sportovnímu oddílu či klubu.
Zlín, Zlínský kraj

Koncert Ewy Farne na 63. Zlín film festivalu

Ve čtvrtek 1. června 2023 se uskuteční v rámci 63. Zlín Film Festivalu koncert jedné z nejúspěšnějších zpěvaček u nás i v Polsku, stříbrné České slavice 2022 – Ewy Farne.
Zlín, Zlínský kraj

Vánoční trhy u Obchodního domu Zlín

Zpříjemněte si advent návštěvou Vánočního mini trhu u Obchodního domu Zlín. Těšit se můžete na vánoční strom, vánoční kolo a gastro stánky.
Zlín, Zlínský kraj

Vánoční ježíškova pošta ve Zlíně

Vánoce jsou časem plnění přání, hlavně těch dětských. Vánoční pošta v Obchodním domě s jejich plněním ochotně pomůže.
Zlín, Zlínský kraj

Park Komenského ve Zlíně

Park Komenského se nachází u hlavní silnice v centru města vedle bývalé budovy knihovny F. Bartoše. Prostory parku, které nabízejí odpočinek i sportovní vyžití pro děti i dospělé, jsou součástí přístupových cest ke Kulturním a Universitním centru a Prioru.
Zlín, Zlínský kraj

Kongresové centrum Zlín – kulturně společenské centrum

Kongresové centrum, které navrhla slavná architektka a zlínská rodačka Eva Jiřičná, je zaměřené na pořádání kulturních, společenských a vzdělávacích akcí. Poskytuje také zázemí pro Filharmonii Bohuslava Martinů.
Zlín, Zlínský kraj

Kurzy jógy v centru Zlína

Kurzy i samostatné lekce jógy na Orlovně v centru Zlína, Malenovicích, Jižních svazích, Želechovicích a Vizovicích. Cvičí se v dopoledních i odpoledních hodinách. Přijďte na sobě pracovat.
Zlín, Zlínský kraj

Galerie Václava Chada ve Zlínském zámku

Galerie Václava Chada si klade za cíl vyplnit mezeru mezi státními galeriemi v regionu, a soukromými komerčními galeristy, nejen ve Zlíně. Ctitelé výtvarného umění se zde mohou seznámit s moderním uměním V. Chada i dalšími zajímavými tvůrci.
Zlín, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Bůrger

Martin Terč byl stavař, ale když skončil v nemocnici na JIP, rozhodl se udělat ve svém životě tlustou čáru.
Zlín, Zlínský kraj

Bistrotéka Valachy ve Zlíně

Přiučte se kuchařskému umění od zkušených mistrů kuchařů, pekařů či cukrářů! Bistrotéka Valachy ve zrekonstruovaném Obchodním domě Zlín není jen místem, kde se výborně najíte, posedíte u dobrých drinků nebo koupíte prvotřídní „jedlé“ produkty. Nachází se zde také pravidelná Škola vaření.
Zlín, Zlínský kraj

Kafec: síť kaváren s výběrovou kávu a snídaněmi

Baristé, breweři, parta lidí, která miluje kávu. To je síť kaváren Kafec. Přijďte do Kafecu objevit kouzlo kávového světa i vy.
Zlín, Zlínský kraj

Potrefená Husa Zlín

Potrefená Husa je značková hospoda Pivovaru Staropramen.
Zlín, Zlínský kraj