Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Unikátní výstava vinných soudků v Praze
Výstavy

Unikátní výstava vinných soudků v Praze

Až do 26. března mají návštěvníci Magistrátu hl. města Prahy příležitost prohlédnout si fotografie unikátních uměleckých děl, která do charitativního projektu k soutěži Vinařství roku 2013 připravili přední čeští výtvarníci a další umělci.
Jako pomyslná malířská plátna posloužila víka vinných soudků, jejichž koupí je možné podpořit aktivity obecně prospěšné společnosti Dialog Jessenius. Záštitu nad projektem Vinařství roku převzal primátor Hlavního města Prahy RNDr. Tomáš Hudeček, Ph.D.

Charitativní projekt je již tradiční součástí prestižní vinařské soutěže Vinařství roku, kterou letos již popáté organizuje Svaz vinařů ČR. Zapojilo se do něj letos sedmnáct akademických malířů, ale třeba také řezbářů, sklářů, sochařů, fotografů a designérů, mezi nimiž se již tradičně objevují takové jména jako Boris Jirků, Stanislav Žampach, Sára Saudková, Vítězslav Stoklasa, Ivan Baborák nebo třeba i Ivan Mládek, Světlana Žalmánková a další.

Jejich kreativita byla letos omezena pouze prostorem pro volnou tvorbu, kterou je dřevěné víko vinného soudku. Jak sami umělci potvrzují, víno a umění mají hodně společného a pro řadu z nich je dobré víno často také inspirací. Jak si se zajímavou výzvou letos poradili, je možné se přesvědčit nejen na Magistrátu hl. města Prahy, kde jsou velkoformátové fotografie vystaveny od 17. do 26. března.

Součástí každého nabízeného díla je i speciální kolekce 9 vín od letošních finalistů Vinařství roku. Ve čtvrtek 27. března pak bude expozice představena během slavnostního večera u příležitosti vyhlášení výsledků této prestižní vinařské soutěže v pražském Veletržním paláci Národní galerie.

Za předchozí tři ročníky přispělo Vinařství roku na charitativní účely částkou přes 700 000 Kč. Výtěžek v letošním roce věnuje Svaz vinařů ČR opět na podporu aktivit obecně prospěšné společnosti Dialog Jessenius, která usiluje o zajišťování informovanosti pacientů s dlouhodobými a těžkými chorobami a přispívá ke zlepšení komunikace s lékaři v těžkých situacích, do nichž se díky onemocnění dostávají oni i jejich příbuzní. Soutěž vyhlašuje Svaz vinařů České republiky ve spolupráci s Národním vinařským centrem, za významné podpory Vinařského fondu ČR.

Provozovatel

Magistrát hlavního města Praha

Mariánské náměstí 2
110 01 Praha 1
Tel.:
+420 605 950 180
Email:
ekubickova@fmk.ut...
WWW:
www.vinarstviroku.cz
GPS:
50,087185 14,417841
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

0,0 hodiny

 
 

Geolokační hra Hraj Prahu!

Myslíte si, že znáte Prahu na jedničku? Ověřte si to s novou zábavnou hrou. Provede vás nejen historií a současností města, ale také projekty, které se realizují díky evropským fondům. Na úspěšné soutěžící čeká výhra!
Praha, Praha

20. Mezinárodní festival outdoorových filmů

20. ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Festival současně probíhá na třiceti místech v Česku a na Slovensku, k festivalu tradičně patří také doprovodné programy a besedy.
Praha 1, Praha

Pastýři, nespěte, ej pastýři nespěte

Taneční soubor Jaro ve spolupráci s muzikou Jara pořádá tradiční velké vánoční představení Pastýři, nespěte, ej pastýři nespěte. Během večera plného tance, zpěvu a adventních zvyků vystoupí všichni členové souboru od malých až po dospělé tanečníky.
Praha 1, Praha

Pražská vlastivěda – Podvečerní procházka Pražským hradem

Procházka exteriéry sídla českých knížat a králů.
Praha, Praha

Aktivity v okolí

Nová radnice na Mariánském náměstí – Magistrát hl. města Prahy

Dominantní budovou celého Mariánského náměstí je Nová radnice, sídlo Magistrátu hl. města Prahy, od roku 1945 působiště primátora a úřadů, které sem byly přestěhovány po zničení hlavního křídla Staroměstské radnice v květnu 1945.
Praha 1, Praha

Praha – Staré Město

Staré Město sice už dávno není prvním mezi městy království českého, ale zato stále patří mezi nejhezčí a nejvyhledávanější částí Prahy. Historické centrum hlavního města, zapsané mezi památkami UNESCO, je plné památek, obchodů, kaváren a restaurací a prochází jím takzvaná Královská cesta.
Praha 1, Praha

Literární stezky Prahou

Literární stezky vás provedou Prahou tak, jak ji neznáte. Na podzim 2011 bylo za souhlasu památkářů a magistrátu napsáno několik krátkých úryvků z děl českých spisovatelů na známá frekventovaná místa. Sto metrů dlouhé texty byly umístěny vzhledem ke vztahu autora nebo díla k místu.
Praha, Praha

Městská knihovna na Mariánském náměstí v Praze

Městská knihovna na Mariánském náměstí byla postavena v letech 1925-1928 podle projektu architekta Františka Roitha, žáka profesora vídeňské akademie Otto Wagnera. Budova byla koncipována jako kulturní instituce s širokými možnostmi svého využití včetně výstavních, přednáškových a koncertních sálů.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace George Prima Steak

George Prime Steak, ztělesnění amerického stylu steakhousu, se nachází v srdci pražského Starého Města. Posláním restaurace je vždy podávat perfektní steak.
Praha 1, Praha

Emblem Hotel – luxus na kraji Staroměstského náměstí

Pětihvězdičkový Emblem Hotel stojí v centru Prahy, 300 metrů od Staroměstského náměstí. Nabízí střešní terasu s panoramatickým výhledem na centrum Prahy.
Praha, Praha

Hotel Rott – ubytování v srdci Prahy

Hotel Rott leží v samém srdci Starého Města pražského, jen pár kroků od Staroměstského náměstí, historického jádra Prahy. Všechny nejdůležitější památky a pamětihodnosti Prahy jsou v docházkové vzdálenosti od hotelu.
Praha 1, Praha

Brasilská restaurace Brasileiro Praha U Zelené žáby

Originální brazilské churrasco-rodizio rodiny Ambiente v centru Prahy. Dát si zde můžete grilované jihoamerické hovězí maso, dobroty ze salátového baru, caipirinhu či brazilské dezerty. Vše funguje na principu "sněz, co můžeš".
Praha 1, Praha