!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Mystérium Strahovské knihovny

Mystérium Strahovské knihovny

Kdy 23. březen 2020 9:45 - 11:15 Historické a vojenské akce
Se vstupem do obou sálů a povolením fotografovat! Lehké fantastično, Barva kouzel, Jméno růže, Herry Potter, Město andělů, Nebe nad Berlínem, Druhé město, Purpurové řeky, Krotitelé duchů, Kráska a zvíře, Pokání... Mystické a mysteriózní příběhy knihoven, které nás po celé věky fascinují...
Fascinující zážitek, jakási cesta do minulosti na „stroji času“, unikátní procházka do jedné z nejkrásnějších knihoven světa, největší klášterní bibliotéky u nás, s možností podrobné prohlídky nádherně zdobeného barokního Teologického a Filosofického sálu čeká i na vás! Na rozdíl od většiny návštěvníků budete mít možnost na celou hodinu vstoupit přímo do obou sálů i spojovacích chodeb oplývajících dalšími „poklady“, poslechnout si detailní výklad nejenom o historii, zakladatelích, výjevech na monumentálních freskách a jejich významu, bohatě zdobených skříních, ale také o různých tajemstvích, záhadách, zapovězených spisech a knihách (libri prohibiti) a zdobných „trezorech“, v nichž byly uzamčeny. Budete moci shlédnout tajné schodiště i překvapivé kusy skládacího knihovnického nábytku, historické vybavení, překrásnou knihovničku s osobními dary Napoleonovy manželky strahovskému klášteru i různé kuriozity. Ze všeho zmíněného i nezmíněného, co sami uzříte, lze se speciální vstupenkou, kterou si hradíte v ceně poplatku za procházku, pořídit fotografie.

„Stroj času skutečně existuje, jsou jím knihy.“ Herbert George Wells.

Po ukončení prohlídky knihovny můžete v 14.45 hod. hned navázat na další procházku, „Tajemství a mystika malostranských klášterů“, místo setkání u vchodu do kostela sv. Rocha v areálu Strahovského kláštera.

Nutná rezervace předem!
Celý popis
Naposledy změněno: 3. 2. 2020