Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Myslivecký den v Národním zemědělském muzeu v Praze
Myslivecký den 2023 v Národním zemědělském muzeu
Společenské akce

Myslivecký den v Národním zemědělském muzeu v Praze

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Praha nebo navštivte Společenské akce v celé ČR.
Práce sokolníků a loveckých psů, vábění zvěře i ukázky myslivecké hudby čekají návštěvníky Mysliveckého dne v Národním zemědělském muzeu v Praze v sobotu 21. října od 10 do 17 hodin.

Sokolníci, lovečtí psi, trubači,  virtuální lukostřelba, dětská myslivecká stezka i výtvarné dílny – to vše přinese Myslivecký den v Národním zemědělském muzeu v Praze na Letné. Nebudou chybět ani zvěřinová show Markéty Hrubešové, zvěřinové delikatesy připravené kuchaři z Asociace kuchařů a cukrářů či hudební vystoupení Pražského trubačského sboru na muzejní střeše. 

O historii lovu, sokolnictví a jiných činnostech spojených s českou myslivostí se dozvíte více na komentovaných prohlídkách expozicí Myslivosti, kterými vás bude provádět kurátorka Jana Melcrová. Každodenní myslivecké činnosti přiblíží výstava snímků amatérských i profesionálních fotografů z archivu NZM, časopisu Myslivost i soukromých sbírek. 

Po celý den bude na dvoře muzea probíhat prodej předmětů s mysliveckou tematikou. Program se koná v budově, na muzejním dvorku i před hlavním vstupem do muzea. 

PROGRAM
9:30–10:00 ● Slavnostní troubení (hlavní vchod)
10:00–10:20 ● Zahájení Mysliveckého dne – Pražský trubačský sbor, zvyky a tradice, průvod honem (Selský dvorek / pódium)
10:30–11:30 ● komentovaná prohlídka expozice Myslivosti s kurátorem J. Melcrovou
10:20–10:30 ● Sokolnictví (Selský dvorek / pódium)
10:30–11:00 ● Sokolnické ukázky (louka před hlavním vchodem)
10:30–11:00 ● Kynologové (Selský dvorek / pódium)
11:00–12:00 ● „Tak vařím já“ s Markétou Hrubešovou (Selský dvorek / pódium)
12:00–12:30 ● Pražský trubačský sbor (Selský dvorek a střecha)
12:30–13:00 ● Vábiči (Selský dvorek / pódium)
13:00–13:30 ● Sokolnické ukázky (louka před hlavním vchodem)
13:00–14:00 ● komentovaná prohlídka expozice Myslivosti s kurátorem J. Melcrovou
13:30–14:00 ● Kynologové (Selský dvorek / pódium)
14:00–15:00 ● „Tak vařím já“ s Markétou Hrubešovou (Selský dvorek / pódium)
15:00–15:30 ● Pražský trubačský sbor (Selský dvorek / pódium)
15:00–15:30 ● Sokolnické ukázky (louka před hlavním vchodem)
15:30–16:00 ● Vábiči (Selský dvorek / pódium)
16:00–16:30 ● Představení mysliveckých sdružení a klubů (Selský dvorek / pódium)

ZVĚŘINA A OBČERSTVENÍ
● Vaříme zvěřinu s Markétou Hrubešovou (od 11:00 a od 14:00) ● Zvěřinové degustace Asociace kuchařů
a cukrářů ● Zvěřinové delikatesy a další občerstvení na muzejním dvorku

ZÁŽITKY PO CELÝ DEN
● Dětská myslivecká stezka s odměnou na konci ● Dětské výtvarné dílny (potisky na textil, malování na dřevo) ● Komentované prohlídky expozice Myslivosti s kurátorem
● Lovecká lukostřelba ● Výstava Myslivci ve fotografii ● Prodej předmětů s mysliveckou tematikou

Akci pořádá Národní zemědělské muzeum ve spolupráci s Českomoravskou mysliveckou jednotou a časopisem Myslivost. Na programu se podílejí Okresní myslivecké spolky a kluby. 

Provozovatel

Národní zemědělské muzeum

Kostelní 44
170 00 Praha 7
Tel.:
+420 720 949 282
Email:
nzm.praha@nzm.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.nzm.c...
GPS:
50,096970 14,423316
 
Region:
Praha
Obec:
Praha 7
Tipy na výlet:
Praha 7 a okolí
 

Vstupné

Cena: 100 Kč

Snížená cena: 50 Kč

Poznámka:Děti od 3 let, senioři nad 65 let, studenti 50 Kč/ osoba.

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Expozice Zemědělství v Národním zemědělském muzeu na Letné

Najdete tu unikátní sbírkové předměty včetně mnoha preparátů hospodářských zvířat, poslechnete si příběhy našich předků, seznámíte se s historií zemědělství i koloběhem hospodářského roku.
Praha 7, Praha

Jede traktor v Národním zemědělském muzeu

Expozice na ploše přes 500 m² představuje více jak dvacet typů traktorů od tuzemských i zahraničních výrobců od roku 1917 do roku 1953.
Praha 7, Praha

Gastroherna Národního zemědělského muzea

Jídlo se má nejen s vášní konzumovat, ale je také dobré o něm přemýšlet. A při onom přemýšlení si třeba i hrát, objevovat, experimentovat a společně se bavit a navíc se i poučit. To vše nabízí expozice Gatroherna v pražském Národním zemědělském muzeu.
Praha 7, Praha

Advent v Národním zemědělském muzeu

Přijďte si užít adventní čas do Národního zemědělského muzea v Praze. Budeme zpívat koledy, oživíme staré vánoční zvyky, ozdobíme si cukroví, vyrobíme vánoční dárky a na muzejním dvoře na vás bude čekat živý betlém!
Praha, Praha

Expozice Rybářství v Národním zemědělském muzeu

Rybářství je moderní, interaktivní expozice prezentující tradici českého rybníkářství, která byla roku 2015 oceněna 2. místem v národní soutěži Gloria musaealis. Expozici Rybářství najdete v prvním patře pražské budovy muzea vedle dalších expozic věnovaných přírodním zdrojům.
Praha 7, Praha

Laboratoř ticha v Národním zemědělském muzeu

Čím pomaleji jdeme přírodou, tím větší tajemství nám odkrývá. Takové je motto Laboratoře ticha, nové expozice Národního zemědělského muzea. Jde o multidimenzionální projekt, který představuje živý les vsazený do futuristické laboratoře.
Praha 7, Praha

Expozice Myslivost v Národním zemědělském muzeu

Expozice vytváří obraz myslivosti jako životního stylu, postoje, poslání, profese i koníčka mnoha lidí, oboru s tradicí, kde role člověka byla vždy zásadní. Představuje profesi, v níž je důležitá etika, morálka lidí, ale je to i obor hospodářsky přínosný, schopný produkce kvalitních potravin.
Praha 7, Praha

Lektorský program Odkaz Mendela v zemědělství

Lektorský program pro základní školy a gymnázia k výstavě Nekonečný příběh – odkaz Mendela v zemědělství.
Praha, Praha

Aktivity v okolí

Vyhlídková terasa v Národním zemědělském muzeu

Všichni milovníci vyhlídek a rozhleden znají obraz hlavního města obvykle z Pražského hradu či z Vyšehradu. Národní zemědělské muzeum však ukazuje Prahu ze zcela jiného úhlu. Expozice Živá zahrada s vyhlídkovou terasou vám nabídne netradiční pohled na město.
Praha 7, Praha

Národní zemědělské muzeum – obory zemědělství ve všech podobách v Praze

Hlavní budova Národního zemědělského muzea na Letné nabízí unikátní pohled na zemědělství a fenomény s ním spojené. Zabýváme se lesnictvím, rybářstvím, gastronomií, myslivostí, zemědělskou technikou a dalšími obory. Na střeše máme vyhlídkovou terasu a příjemný trávník na posezení.
Praha 7, Praha

Expozice Historie kontaktních čoček v Národním technickém muzeu

Expozice mapuje historii kontaktních čoček a představuje světový přínos českého vědce Otto Wichterleho, který stál za vynálezem vhodného materiálu a způsobu výroby měkkých kontaktních čoček.
Praha 7, Praha

Národní technické muzeum Praha – ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Expozice NTM překvapí moderním muzejním pojetí. Svůj prostor tu nacházejí sbírky architektury, stavitelství a sbírka polygrafie. Nechybí stálé expozice Chemie kolem nás, Měření času, hutnictví, Interkamera a Technika hrou, expozice televizního studia nebo expozice kontaktních čoček.
Praha 7, Praha

Kids' Lab Abrakadabra v Národním technickém muzeu Praha

Kids' Lab Abrakadabra je první dětská chemická laboratoř v Česku, která se nachází v Národním technickém v Praze. Žákům základních škol od 6 do 12 let zábavnou formou představuje chemii a dává jim možnost vyzkoušet si ji prostřednictvím hravých pokusů.
Praha 7, Praha

Poslední dům Adolfa Loose v Praze na Letné

Během konference Iconic Houses 2023 byl na pozemku NTM v Praze na Letné slavnostně zahájen projekt tzv. Posledního domu Adolfa Loose podle návrhu z roku 1932. Modernistické Loosovy myšlenky tak budou přístupné odborníkům, i široké veřejnosti.
Praha 7, Praha

Historický kolotoč na pražské Letné

Na hraně Letenských sadů před Národním technickým muzeem stojí nejstarší dochovaný podlahový kolotoč v Evropě zhotovený roku 1892. Na koních a v autíčkách se mohou svézt děti i dospělí. Podmínkou je tělesná hmotnost do 100 kg.
Praha 7, Praha

Letenský zámeček – výletní restaurace na Letné

Zámeček byl vystavěn v roce 1863 jako výletní restaurace pro mětskou smetánku, která chodila na procházky do Letenských sadů. Stavba je postavena v novorenesančním stylu. I v současné době se zde nachází restaurace.
Praha 7, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Brasserie Ullmann v Letenském zámečku

Výletní restauraci naleznete v Letenských sadech v prostorách novorenesančního Letenského zámečku, který byl postaven v roce 1863 podle návrhu významného českého stavitele a architekta Vojtěcha Ignáce Ullmanna.
Praha 7, Praha

Café Letka na Letné

Příjemná kavárna s dobrou kávou z berlínské pražírny Five Elephant a bar s drinky všeho druhu v jednom, to je Café Letka v Letohradské ulici.
Praha 7, Praha

Restaurace Letenský zámeček – jedinečná restaurace v srdci Letenských sadů

Objevte Letenský zámeček v Praze na Letné jako místo pro konání stylových večírků a oslav. Přijďte ochutnat "zlatý fond" mezinárodní kuchyně v prostorách, které již skoro 150 let slouží k pohostinství.
Praha 7, Praha

Restaurace Peperoncino

Provozujeme rodinnou restauraci se zaměřením na středomořskou kuchyni. Nabízíme výběr italských vín a denní menu.
Praha, Praha

Argentinská restaurace Rotisería Cruz na pražské Letné

Tradiční streetfood z Jižní Ameriky ochutnáte v restauraci Rotisería Cruz, kterou v polovině roku 2023 otevřel rodák z Argentiny. Důraz je kladen na čerstvé suroviny.
Praha 7, Praha

Bon Fresh Ramen & Soba restaurace v Praze

Japonské restaurace BON Fresh Ramen&Soba se nacházejí na třech místech Prahy, začínali s provozovnou na Náměstí Míru, následně otevřeli na Letenském náměstí a na Andělu.
Praha 7, Praha

Bloudící kavárna VeloBloud

Bloudící kavárna VeloBloud je stylová kavárna s kvalitní kávou ve formě trojkolky, na způsob cyklozmrzlinářů minulého století – zaměstnanci jsou ale lidé bez domova.
Praha 7, Praha

Bistro & Bar Koule

Jediné místo na světe, kde si spolu s čepovanou plzní můžete vychutnat až 17 druhů smažených sýrových koulí.
Praha, Praha