Úvod > Kalendář akcí > Muzikál Postřižiny
Muzikál Postřižiny
"> "> "> ">
18.7.
+ Přidat foto

Muzikál Postřižiny

Kdy 18. červenec 2020 20:00 - 22:45 Hudební a divadelní akce
Původní muzikál podle předlohy Bohumila Hrabala, v němž hrají hlavní roli pivo a krásné vlasy paní sládkové. Vedle Jana Rosáka, Lumíra Olšovského, Adély Červenkové, Ondřeje Bábora a dalších se na scéně objeví zvířata, historický motocykl či sto let stará hasičská stříkačka...
»Hvězdní« Jan Rosák, Lumír Ošovský a Ondřej Bábor, ale také místopředseda Senátu Jiří Oberfalzer či poberounští ochotníci Adéla Červenková, Lucie Kukulová, Jiří Petříš, Karel Král…, hasiči v dobových uniformách, histirkcá technika či koza. Divadelní adaptace slavného díla Bohumila Hrabala vzdávající hold pivu a krásným vlasům paní sládkové se vrací na prkna, která znamenají svět.
 
Devět úspěšných sezon má za sebou původní muzikál Postřižiny. Ohlášenou oficiální derniéru si odbyl v srpnu 2017. Byla to tehdy v mníšeckém Divadélku K velká sláva, spojená s oslavou kulatin jednoho z hlavních protagonistů veselohry, populárního moderátora i herce Jana Rosáka. Jenže… Tu se ozvali pořadatelé z Loděnic, tu ze zámku v Mníšku pod Brdy, tu z Králova Dvora či Nového Kostela… A tak se hraje dál – proč ne, když to soubor i diváky stále baví!

Příležitost vidět krásnou Maryšku a paní hostinskou koupající se v pivovarském sudu, pana De Giorgiho skákajícího z komína či Francina na prskajícím motocyklu budete mít v sobotu 18. července od 20.00 na nádvoří Starého zámku v Hořovicích. V hlavních rolích muzikálu, který slaví úspěchy po celé republice a vidělo jej několik desítek tisíc diváků, se představí populární moderátor Jan Rosák (dr. Gruntorád), profesionální muzikálový herec Ondřej Bábor (Francin), nositel divadelní Thálie, herec, režisér a šéf muzikálu Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni Lumír Olšovský (člen správní rady pivovaru pan Koloničný), místopředseda Senátu Jiří Oberfalzer (člen správní rady pivovaru pan Souhrada), zkušení ochotníci Adéla Červenková (Maryška), Lucie Kukulová (hostinská Dorotka) či Karel Král (Pepin). Zdatně jim asistují mnozí další, kromě herců si zahrají osovští hasiči v dobových uniformách, živá zvířata či historická technika. A pivo, samozřejmě… Před představením navíc publikum pobaví staropražská kapela Třehusk.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 3. 7. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Zelený Strom Hořovice

Hotel Zelený Strom Hořovice

Hořovice, Střední Čechy
Pension Villa Hořovice

Pension Villa Hořovice

Hořovice, Střední Čechy
Hotel a restaurace U Parku v Hořovicích

Hotel a restaurace U Parku v Hořovicích

Hořovice, Střední Čechy
Penzion Ranch Hořovice

Penzion Ranch Hořovice

Hořovice, Střední Čechy