Úvod > Kalendář akcí > Otevření Muzea Lennonovy zdi v Praze The Lennon Wall Story
Výstavy

Otevření Muzea Lennonovy zdi v Praze The Lennon Wall Story

Kdy 23. červenec 2021 15:0025. červenec 2021 20:00
Muzeum Lennonovy zdi v Praze otevírá na víkendový provoz. Čeká vás zajímavá i zábavná výstava za vstupné dobrovolné! V pátek 23. července 2021 poprvé otevře dveře veřejnosti dlouho připravované muzeum Lennonovy zdi v Praze The Lennon Wall Story.
V pátek 23. července 2021 poprvé otevře dveře veřejnosti dlouho připravované muzeum Lennonovy zdi v Praze The Lennon Wall Story. V suterénu pod barem Napa v Prokopské 8 čeká návštěvníky každý pátek odpoledne a o víkendových dnech expozice o historii Lennonovy zdi – a ne jen tak ledajaká, podobně jako nebyla právě ani rozmanitá minulost tohoto památného místa a symbolu na pražské Malé Straně.

Desítky dobových fotografií významných i neznámých autorů, tematické publikace, dosud nezveřejněný krátký dokumentární film o historii Lennonovy zdi i mnoho interaktivních prvků včetně proměnlivé fotostěny – to vše a více vás čeká v novém muzeu The Lennon Wall Story. Návštěvu si naplánujte na kterýkoliv pátek po 15. hodině, sobotu či neděli od 11 do 20 hodin počínaje 23. červencem 2021.

V příjemně chladných suterénních prostorách baru Napa, který muzeum spoluprovozuje, budete moct strávit čas o některém z letních víkendů ve stylové atmosféře a zároveň se dozvíte mnoho o nesmírně zajímavé historii Lennonovy zdi. Ta je krásným příkladem mládežnického vzdoru proti komunistickému režimu v 80. letech v Československu a symbolem míru, lásky i boje za svobodu, který se zachoval až do dnešních dnů a inspiruje i jiné fenomény v zahraničí jako Lennonovy zdi v Hong Kongu.

Že nepůjde o nezábavnou výstavu potvrzuje nejen samotné téma, kterým se The Lennon Wall Story zabývá, ale i pestrá náplň muzea. Kromě informačních panelů vás při návštěvě čeká i zážitek u 30minutového dokumentárního filmu, který dosud nebyl zveřejněn a v němž uvidíte dobové fotografie, audiovizuální materiály a hlavně výpovědi pamětníků, kteří si právě s Lennonovou zdí spojují nezapomenutelné okamžiky i své životní příběhy.
Dále uvidíte třeba kamennou desku věnovanou Johnu Lennonovi s tajemným původem, budete moct přidat nápis či obrázek na zeď sloužící i jako fotostěna nebo vzkaz třeba pro Johna Lennona na křídovou tabuli – dokud ho nepřekryjí další! Tak to totiž chodívalo i na samotné Lennonově zdi, která leží od muzea pouhé 3 minuty chůze. Návštěvu samotné památky i muzea je tedy snadné spojit. Díky interaktivitě si ji užijí i děti.

Nedílnou součástí muzea je i kavárna, kterou může zdarma využít návštěvník, který za vstup do muzea přispěje alespoň doporučovanou částku (150 Kč plná cena, 90 Kč snížená). Autorkou myšlenky i realizace muzea je Eva Ticháková, dlouholetá nadšenkyně do Beatles, novodobé historie, hudby i barev.

Těšíme se na vás v The Lennon Wall Story, Prokopská 8, o víkendech od 23. 7.!
Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 7. 2021