Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Bitva na Moravském poli oživí zámek a park v Čechách pod Kosířem
Historické a vojenské akce

Bitva na Moravském poli oživí zámek a park v Čechách pod Kosířem

Ukázky bitvy z dob napoleonských válek v zámeckém parku – pořádá obec Čechy pod Kosířem, Muzeum kočárů, Klub vojenské historie Ostrava a Vlastivědné muzeum Olomouc.

Diváci, kteří o víkendu zavítají do zámeckého parku v Čechách pod Kosířem, se po roce opět mohou těšit na dusot kopyt, do daleka se rozléhající výstřely, hustý dým stoupající z hlavní pušek i těžkých děl, stejně jako na jezdce na koních, oblečené do historických uniforem rakousko-uherské, francouzské a ruské armády.

Na návštěvníky čeká bohaté vojenské občerstvení a neopakovatelná atmosféra z přelomu sedmnáctého a osmnáctého století.

Letošní ročník chystá pro návštěvníky velkolepou show, která se vztahuje mimo jiné i ke dvěma set desátému výročí Bitvy u Slavkova.

Akce přiblíží  události, které se odehrály na Moravském poli. Pomohou k tomu i výjimečné kulisy zámeckého parku, které při samotné rekonstrukci bitvy vytváří dojem, že se diváci přesunuli v čase i místě.Zdroj: http://www.denik.cz/doma/dela-a-jezdci-na-moravskem-poli-ozivi-zamek-v-cechach-pod-kosirem-20151123-c7rf.html

Provozovatel

Muzeum historických kočárů

Náměstí Svobody 377
798 58 Čechy pod Kosířem
Tel.:
+420 608 610 324
Email:
info@historickeko...
WWW:
www.historickekoc...
GPS:
49,550886 17,033065
 
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Slavnostní zahájení turistické sezony 2023 v Lázních Slatinice

Přijeďte do lázní přivítat jaro! Slavnostní zahájení sezóny oslavíme jízdou v cestovním kočáře a dalším bohatým programem.
Slatinice, Olomoucký kraj

Tvořivá Olomouc – jaro 2023

Jubilejní 10. Tvořivá Olomouc! U toho přece musíte být!
Čelechovice na Hané, Olomoucký kraj

Zámecké trhy Plumlov

Zveme vás na farmářský a řemeslný trh na zámku Plumlov
Plumlov, Olomoucký kraj

Zámecké trhy Plumlov

Zveme vás na farmářský a řemeslný trh na zámku Plumlov
Plumlov, Olomoucký kraj

Muzeum historických kočárů Čechy pod Kosířem

Největší muzeum historických kočárů v České republice se detailně věnuje historii kočárů, jejich doplňkům a restaurování. Ve sbírkách najdete kočár arcibiskupský, smuteční ale také galerii dokumentů, tiskovin a plánů.
Čechy pod Kosířem, Olomoucký kraj

Čechy pod Kosířem – jedno z největších hasičských muzeí

Hasičské muzeum v Čechách pod Kosířem charakterizuje vývoj hasičské techniky v nejstarší továrně v tehdejším Rakousku Uhersku, založené v r. 1820. Vystavené exponáty ukazují vývoj hasičské techniky od výroby těch nejjednodušších, ručně poháněných strojů, dále stříkaček taženýc
Čechy pod Kosířem, Olomoucký kraj

Hrobka rodu Silva-Tarouca v Čechách pod Kosířem

Hrobka je umístěna v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem v blízkosti pseudogotické vyhlídkové věže. Původem portugalský rod Silva-Tarouca zámek vlastnil mezi lety 1768 – 1945.
Čechy pod Kosířem, Olomoucký kraj

Zámek Čechy pod Kosířem

Spjatý zejména s působením rodu Silva-Tarouca a s pobytem vynikajícího českého malíře Josefa Mánesa. Zámek obklopuje jeden z nejcennějších zámeckých parků v ČR. Od roku 2016 je zámek otevřen veřejnosti.
Čechy pod Kosířem, Olomoucký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pension Mánes Čechy pod Kosířem

Malebná hanácká vesnice Čechy pod Kosířem leží na úpatí severozápadního svahu hanáckého „Mount Blancu“, Velkého Kosíře. Využít zde můžete ubytování, stravování i sportovních či odpočinkových aktivit v Pensionu Mánes.
Čechy pod Kosířem, Olomoucký kraj

Řemeslná tvarůžkárna ve Velké Bystřici

Pod valenými klenbami v prostorech bývalých pivovarských sklepů vznikla na jaře 2021 nová sýrárna.
Velká Bystřice, Olomoucký kraj

Cafeliér no.523

Markéta Rozsívalová učila češtinu devatenáct let, ale živila se i jako fotografka. Pak s manželem Honzou koupila dům č. p. 523, aby si tady na malém městě v Kostelci na Hané vytvořili ateliér a přízemí pronajímali jako kavárnu.
Kostelec na Hané, Olomoucký kraj

Penzion Majorka ve Slatinicích na Hané

Penzion Majorka, architektonický klenot v srdci Hané nabízí romantické ubytování, jaké široko daleko nenajdete. Nově a stylově zrekonstruovaný objekt z přelomu 19. a 20. století se nachází v lázeňské obci Slatinice, asi 15 km jihozápadně od města Olomouc.
Slatinice, Olomoucký kraj