Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Muzeum fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci
Výstavy

Muzeum fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci

Fotografie má dnes nezastupitelné místo v našem životě, avšak v České republice donedávna chyběla instituce, která by se fotografii plně věnovala. Nyní však můžete zavítat do Muzeua fotografií a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci
Výstavní sezona 2015 bude zahájena v sobotu 18. dubna v 17.00 hodin vernisáží výstav „Karel Čapek fotograf“ a „Tatranky“ – veřejnost je srdečně zvána. Po celý rok je k vidění první část expozice „Moc médií“ s názvem „Fotografický portrét“.

Od 2. července bude zpřístupněna veřejnosti druhá část expozice „Moc médií“. Tématem této části expozice je krajinářská fotografie v návaznosti němý a zvukový film. Zobrazování krajiny stálo vedle portrétu na počátku dějin fotografie. Vystaveny jsou fotografie krajiny od známých fotografů jako Františka Fridricha, Jindřicha Eckerta, Rostislava Košťála, Jiřího Bárty, Karla Plicky nebo Jana Reicha. Velká většina exponátů je zapůjčena Národním technickým muzeem, především jde o fotografie a filmové přístroje (kamerovou i projekční techniku). 

Od 12. června do konce roku se představí výstava „Jihočeské hrady a zámky objektivem 19. století“, jejíž vernisáž zahájí „Muzejní noc v Muzeu fotografie a MOM“, pořádanou v muzeu v rámci letošního Festivalu muzejních nocí, a následně výstava z díla světoznámého fotografa Antonína Kratochvíla „Dogma“. Krom nich budou v sezoně ke zhlédnutí i další výstavy, jako „Daniel Reynek – retrospektiva“, „Koop a Krátký – fotografie“, „Vladimír Nosek – Koláž ještě žije“, „Jiří Vetýška – Živá neživá příroda jihočeského kraje“, „Jiří Žalman a Lukáš Legát – Na Aljašce jsme nebyli“ či dlouhodobá výstava snímků absolventů fotografických kurzů pro děti a mládež v roce 2014, rozšířená o fotografie vzniklé v letošních kurzech, s názvem „Jindřichův Hradec, město, které mám rád(a)“.

V dubnu se nadto představí putovní výstava České inspirace „Chebské dvorky“ a od dubna do května výstava o hospicích „Nevšední tvář radosti“, již zde prezentuje z. ú. „Hospic Nova Domus“. Výstavní sezona potrvá do 30. prosince 2015.

Adventní víkend v Muzeu fotografie

Řemeslný trh, ukázky řemesel, tvořivé dílny pro děti, fotografovaní v historických kostýmech.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Rudo Prekop – Portréty Undergoundu

Výstava černobílých fotografických portrétů osobností z neoficiální kulturní sféry.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Zdeněk Mézl a Alice Kosíková – Dřevoryty

Výstava dvou autorů, které sice dělí generace, ale spojuje je více, než jen jedna z nejstarších grafických technik.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Antonín Střížek

Fotografická tvorba jednoho z čelních představitelů české postmoderní malby.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Muzeum fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci

Výstavní prostory Muzea fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci jsou zřízeny v bývalé Jezuitské koleji, která je sama o sobě významnou kulturní památkou.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Jindřichohradecká úzkokolejka – úzkorozchodné tratě z Jindřichova Hradce: do odvolání vlaky nejezdí

Od 3. 10. 2022 byl na dobu neurčitou přerušen provoz úzkokolejných tratí JHMD z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice a Obrataně. Firmě vypršela platnost osvědčení o bezpečnosti provozovatele dráhy. Místo vlaků jezdí náhradní doprava ve formě autobusů a minibusů.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Dálková pěší trasa Česká Kanada

Připravovaná pěší stezka Českou Kanadou spojí čtyři hlavní města regionu – Jindřichův Hradec, Novou Bystřici, Slavonice a Dačice. Trasa bude měřit zhruba kolem 110 kilometrů a bude rozdělená do osmi etap o délce od 11 do 18 kilometrů.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Dětská Kanada – výletní trasy Českou Kanadou pro rodiny s dětmi

Přímo na míru rodin s dětmi ušila svou speciální nabídku turistická oblast Česká Kanada. Původcem nejmenších turistů je zde dvojice jejich malovaných vrstevníků, Čendy a Katky. Projekt Dětská Kanada zabaví děti a rodiče zbaví obav, že se jejich ratolesti budou při toulkách Českou Kanadou nudit.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restro

Jana Mitasová provozovala Selský obchod, ale rozhodla se otevřít místo, které krásnému městu chybělo. Místo, kde můžete strávit celý den.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Hotel Frankův Dvůr – relaxace uprostřed přírody

Hotel Frankův Dvůr je jako stvořený pro relaxační, sportovní nebo pracovní pobyty a splní veškerá vaše očekávání. Až se před vámi najednou objeví uprostřed malebné krajiny jižních Čech, obklopen lesy a rybníky, pomyslíte si nejspíš, že takových koutů už u nás moc není.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Hotel Florian Palace

Luxusní ubytování v centru Jindřichova Hradce, malebném jihočeském městě s bohatou historií.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Restaurace Černej pták

Rodinná restaurace v srdci města Jindřichův Hradec.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj