Úvod > Kalendář akcí > Muzejní noc ve Vysokém Mýtě
Akce pro děti

Muzejní noc ve Vysokém Mýtě

Muzejní noc se uskuteční 27. května od 18 do 23 hod. Komentované prohlídky všech poboček začínají vždy v celou hodinu (poslední ve 22 hod.), na muzejním dvorku vás čeká do 21 hod. zkouška provozuschopnosti muzejní techniky.
I v letošním roce proběhne tradiční festival muzejních nocí. Opět se k němu připojí vysokomýtské muzeu, které pro návštěvníky otevře ve večerních a nočních hodinách všechny své expozice. Vedle toho muzejníci představí některé technické exponáty v pohybu.

Muzejní noc se uskuteční 27. května a začne v 18 hodin. V jejím rámci budou zdarma otevřeny všechny výstavní prostory, tzn. Muzeum českého karosářství, expozice v Šemberově domě i celý Barokní areál ve Vraclavi. V těchto prostorách budou navíc v každou celou hodinu probíhat komentované prohlídky muzejních kurátorů. Letošní muzejní noc pak zpestří zkouška provozuschopnosti muzejní techniky. Vysokomýtské muzeu totiž disponuje celou řadou funkčních exponátů, které je nutné jednou za čas vyzkoušet a rozpohybovat, aby jejich mechanické části dlouhodobou odstávkou neutrpěly. Příchozí tak na muzejním dvorku v Šemberově domě uvidí v chodu stabilní motor, šrotovník, mlátičku i lis na slámu, lištovou sekačku Stratílek, hasičské stříkačky značky Stratílek, ale i jemnější mechaniku jako je například gramofon či ruční promítačka. V Šemberově ulici pak bude připraven funkční automobil Tatra 613. Kdo se bude chtít zdržet a vychutnat si atmosféru muzejní noci, pro něho je připraveno v dvorním traktu Šemberova domu ohniště s možností opečení špekáčků.
 
Zobrazit více

Provozovatel

Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě

A. V. Šembery 125/I
566 01 Vysoké Mýto
Tel.:
+420 465 461 950
Tel.:
+420 601 362 349
Email:
muzeum@muzeum-myt...
Email:
karosarstvi@muzeu...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.muzeum-myto.cz
WWW:
https://www.muzeu...
GPS:
49,952932 16,162906
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion a mlýn Jangelec ve Vysokém Mýtě

Penzion a mlýn Jangelec ve Vysokém Mýtě

Vysoké Mýto, Pardubický kraj
Papu kafé

Papu kafé

Choceň, Pardubický kraj
Cukrárna V uličce v Chocni

Cukrárna V uličce v Chocni

Choceň, Pardubický kraj