Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Museum Kampa – Bez začátku, bez konce (Pocta Aleši Veselému 1935 – 2015)
Výstavy

Museum Kampa – Bez začátku, bez konce (Pocta Aleši Veselému 1935 – 2015)

Svým názvem se výstava symbolicky připojuje k sérii výstav, které Aleš Veselý připravil na podzim loňského roku k oslavám svých osmdesátých narozenin. Výběrem prací, které zabírají časový úsek od počátku 60. let po současnost.
Těžiště tvoří exponáty z fondu Musea Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových (strukturální grafiky z 60. let, monumentální expresivní malby z roku 1985, kresby, objekt Židle a asambláže), zvolený výběr obohacuje a k současnosti přivádí soubor čtyř ideově reflexemi provázaných zrcadlových objektů z roku 2012, který Aleš Veselý vytvořil na sympoziu v Mikulově a který nebyl dosud v Praze vystaven.
 
Výstavu doprovodí výňatky z umělcových textů, jež tvoří nedílnou součástí jeho tvorby. Zvolené jsou ty, které se vztahují k tématům některých děl a které návštěvníkovi ozřejmí zaměření jeho úvah a tázání. Výstavu připravují Mahulena Nešlehová z Ústavu dějin umění AVČR a asistentka Aleše Veselého Alena Bartková.

Museum Shop vám navíc nabídne řadu katalogů, časopisů, knih, pohlednic či plakátů. Úchvatná lokalita staré Kampy vám otevře ojedinělý pohled na Hradčany, Karlův most a celé nábřeží.

Stálá expozice: průkopník abstrakce František Kupka, český sochař Otto Gutfreund, sbírka současného českého a středoevropského umění. Sbírka středoevropského moderního umění hluboce vypovídá o historii tzv. východního bloku a zároveň přispívá k našemu současnému kulturnímu uvědomění.

Restaurace Sovovy mlýny je součástí Musea Kampa. Hlavním tématem restaurace Sovovy mlýny je renesance české kuchyně, tedy interpretace tradiční české kuchyně v moderním pojetí. Vydejte se poznat unikátní sbírku moderního a současného středoevropského umění!

Mezinárodní hudební festival České doteky hudby 2022

24. ročník festivalu České doteky hudby opět rozezní Prahu v období Vánoc. Koncerty se odehrají v nejvýznamnějších pražských kulturních památkách.
Praha 1, Praha

Praha šlechtická – Lichtenštejnové na Malé Straně

V rámci nového cyklu procházek vám představíme jednu z nejstarších šlechtických rodin ve střední Evropě, rod Lichtenštejnů, který by bylo výstižnější označit jako moravská knížata. Své jméno odvozují od hradu v dolním Rakousku, kde měli své první pozemky.
Praha 1, Praha

Hudební zvěřinec

Výstava v Českém muzeu hudby vás zavede do světa, kde se hudba prolíná s říší zvířat.
Praha 1, Praha

Zloději na Malé Straně – hra v ulicích Prahy

Pozvánka pro 2-5 členné týmy na dobrodružnou hru v Praze. Pokud se nebojíte tmy, zapojte se do pátrání po zlodějské partě. Dostanete se do světa temných uliček, kradeného zlata, stříbra i peněz.
Praha, Praha

Aktivity v okolí

Museum Kampa – objevte sbírky umění 20. století

Prohlídka Musea Kampa, možná i s odborným výkladem, vás zavede do tajů světa moderního umění. Museum Kampa, Nadace Jana a Medy Mládkových, pečuje o rozsáhlé sbírky dvou ikon v dějinách umění 20. století, Františka Kupky a Otto Gutfreunda, a o Sbírku středoevropského moderního umění.
Praha 1, Praha

Sochy bronzových miminek na Kampě

Tři bronzová miminka od Davida Černého jsou umístěna na Kampě v parku vedle Musea Kampa.
Praha 1, Praha

Fronta tučňáků na Kampě

Věděli jste, že v Praze na Kampě potkáte tučňáky? Jsou žlutí, je jich čtyřiatřicet a v noci svítí.
Praha 1, Praha

Soubor čtrnácti litinových reliéfů – kanálových poklopů na Kampě

Na pražské Kampě, v cestě podél zdi u Sovových mlýnů, je umístěn soubor čtrnácti litinových reliéfů-kanálových poklopů. Cyklus, jehož autorem je Viktor Karlík, má název Hlasy z podzemí.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Mlýny restaurant

Mlýny restaurant je místem propojení historie Sovových mlýnů, expozicí Muzea moderního umění, současného umění, architektury, designu a moderní gastronomie v interiéru restaurace a kavárny.
Praha 1, Praha

IF Café – cukrárna ve Werichově vile

Kavárna se nachází v klubové zóně Werichovy vily a je tak součástí stálé expozice. V nabídce jsou domácí designové zákusky, místní specialitou jsou dezerty spojené s lidmi, kteří jsou s historií domu spojeni.
Praha 1, Praha

Pytloun Kampa Garden Hotel Prague

Hotel se nachází v historickém centru Prahy na jednom z nejkrásnějších městských ostrovů světa – na Kampě. Hotel je vítězem ceny Czech Hotel Awards 2017 – nejoblíbenější hotel v kategorii tříhvězdičkové hotely na Praze 1.
Praha 1, Praha

Spices Restaurant and Bar

Spices Restaurant and Bar se stal vítězem nejvýznamější české gastronomické ankety Mauerův výběr Grand restaurant 2016. Nabízí asijskou kuchyni a najdete jej na Malé Straně.
Praha, Praha