Úvod > Kalendář akcí > Multimediální výstava Paměť národa na Letné
Multimediální výstava Paměť národa na Letné
"> "> "> "> "> ">
1.10.
9.12.
+ Přidat foto

Multimediální výstava Paměť národa na Letné

Kdy 1. říjen 2018 - 9. prosinec 2018 Společenské akce
V pondělí 1. října 2018 se otevřela nová multimediální výstava „Paměť národa“ u příležitosti 100. výročí vzniku Československa.
Výstava je umístěná v rozsáhlé sloupové síni pod bývalým pomníkem Stalina v Praze na Letné a zaměřuje se na obě období totality – nacismu a komunismu, jimiž naše země ve 20. století prošla.

První část výstavy nazvané „Obrazy“ bude prostřednictvím videomappingu působit na vaše smysly. Na pár okamžiků se tak ocitnete ve vlaku kamsi do koncentračního tábora, v kokpitu letounu Spitfire během bitvy o Británii či v gestapem zatopené kryptě kostela sv. Cyrila a Metoděje v Praze v Resslově ulici. Uvědomíte si hrůzu vyšetřovny StB a zažijete euforii sametové revoluce. Tato část trvá celkem 15 minut a má kapacitu 10 lidí.

Ve druhé části výstavy, kterou tvůrci nazvali „Svědectví“, můžete prostřednictvím videoprojekcí sledovat vyprávění pamětníků ze sbírky Paměti národa, kteří vzpomínají na významné události 20. století. Tato část trvá 45 minut a má kapacitu 30 lidí.

Součástí výstavy jsou i portréty pamětníků na výstavních panelech rozmístěných na přístupových cestách v parku na Letné. Součástí expozice na místě někdejšího Stalinova pomníku před metronomem bude zeď vysoká pět metru, připomínající nesvobodu a násilné rozdělení světa i zdi mezi lidmi.

Výstava na místě bývalého Stalinova pomníku na Letné v Praze je otevřena do 9. 12. Není vhodná pro epileptiky a osoby s respiračními problémy.
Celý popis
Naposledy změněno: 9. 11. 2018