Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Můj život v Tibetu: beseda s Tibeťanem, který přijel navštívit Česko
Kelsang Lhamo a Yeshi - debata o Tibetu v cajovne Dharmasala
Společenské akce

Můj život v Tibetu: beseda s Tibeťanem, který přijel navštívit Česko

Jsem obyčejný Tibeťan. Znám život na tibetské vesnici i v čínském velkoměstě. Sledoval jsem vývoj ekonomiky, vzdělávání, náboženství, architektury a kultury v posledních několika letech jak v Tibetu, tak v Číně. Chci všem, kteří mají zájem, představit tradiční i modernizující se Tibet.
Jsem obyčejný Tibeťan pocházející z malé vesnice. Dospívání jsem prožil na čínských školách. Znám život na tibetské vesnici i v čínském velkoměstě. Sledoval jsem vývoj ekonomiky, vzdělávání, náboženství, architektury a kultury v posledních několika letech jak v Tibetu, tak v Číně. Rozumím názorům a myšlenkám dospívajících Tibeťanů na tibetském venkově, ve městě i v čínských městech. Proto chci všem, kteří mají zájem, představit tradiční i modernizující se Tibet. Poslední dobou jsem měl možnost vyzkoušet si také roli cestovatele ve vlastní zemi a proto Vám můžu poradit, kudy, jak a kdy se v Tibetu cestuje. Máte-li ohledně Tibetu jakékoliv otázky, přijďte se mně zeptat.

V úterý 4. března v čajovně Dharmasala od 19.00 budete moci diskutovat s Tibeťanem jménem Yeshi, který přicestoval do naší země na několik měsíců. Spolu s ním přijde Kelsang Lhamo, Češka žijící již několik let v Tibetu.

Provozovatel

Tibetská čajovna Dharmasala

Peckova 15
186 00 Praha 8
Tel.:
+420 724 023 174
Email:
ondrej.koudela@dh...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.dharmasala.cz
GPS:
50,091161 14,447064
 
Region:
Praha
Město:
Praha 8
Tipy na výlet:
Praha 8 a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

Poznámka:Vstupné dobrovolné. Doporučený příspěvek je 100 Kč. Prosíme rezervujte se na www.dharmasala.cz - kapacita místnosti je omezená a při jejím překročení dostanou přednost hosté s rezervací.

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Betlémy 2022 – kostel sv. Cyrila a Metoděje v Karlíně

Betlémská krajina je namalovaná na plátně zavěšeném na zeď. Konstrukce jeskyně je ze dřeva.
Praha 8, Praha

Adventní dílny v Karlínském Spektru

Příprava na Advent začíná v Karlínském Spektru. Přijďte si užít předvánoční pohodovou atmosféru a vyrobit si tradiční adventní věnec nebo jiné vánoční dílničky.
Praha 8, Praha

Kruhy na vodě

Bez vody není života a bez života není umění. I takto se můžeme podívat na jeden ze základních živlů. Umělci na svých obrazech zachycují vodu z mnoha pohledů – střídání ročních období, voda a hra světel, voda a život kolem. Každá krajina má svá specifika, a to i ta česká.
Praha 8, Praha

Adventní galakoncert v Hudebním divadle Karlín

Slovenské pop-operní trio GIOIA ve složení Peter Ševčík, Martin Vetrák, Matej Vaník a Eva Urbanová, operní pěvkyně a sólista Národního divadla v Praze.
Praha, Praha

Aktivity v okolí

Kostel svatého Cyrila a Metoděje v Karlíně

Mohutná trojlodní novorománská bazilika v pražském Karlíně, stavěná z tesaného kamene podle vzorů starých románských kostelů, náleží svou rozsáhlostí mezi nejpřednější církevní stavby v Čechách.
Praha 8, Praha

Těhotenské cvičení a tančení v A centru Praha

A centrum o.s. průvodcem těhotenstvím, porodem a mateřstvím. Zúčastněte se těhotenského cvičení na míčích, gravidjogy, harmonizačního cvičení, nebo těhotenského tančení. Připravte se u nás k porodu, získejte vhodné kontakty na doprovod. Součástí programu jsou také přednášky pro rodiče.
Praha 8, Praha

Únikové hry – Upíří hrobka, Doupě neřesti a Mafia

Provozujeme tři únikové hry. První s názvem Upíří hrobka, která se odehrává v podzemní kryptě. Druhá úniková hra se jmenuje Doupě neřesti a pojednává o nevinné dívce která podlehla upírovi a stala se nesmrtelnou. Třetí hra s názvem Mafia je bojem o váš život v podsvětí kde vládne Don Katto.
Praha 8, Praha

Rodinné únikové hry Jungle a Zlobr

Znáte rodinné filmy Shrek a Jumanji? Staňte se hlavními hrdiny pohádkových příběhů i vy a vyzkoušejte interaktivní rodinné únikové hry tvořené s láskou pro hráče každého věku.
Praha 8, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Tibetská čajovna Dharmasala v Praze

Jedinečná kombinace cestovatelského prostředí s kulturou čaje a Himalájí, převážně Tibetu. Prvotřídní japonské, čínské či tibetské čaje, tradiční pokrmy, kulturní akce, workshopy, tibetské zpívající mísy k zapůjčení i ke koupi. V čajovně Dharmasala si užijete pohodovou atmosféru, klid a mír.
Praha 8, Praha

Nejen Bistro

Restauraci Nejen Bistro najdou hosté v dynamicky se rozvíjejícím pražském Karlíně. Tak trochu v centru i mimo něj.
Praha 8, Praha

Meze Restaurant na Praze 8

Filozofií naší restaurace je poskytnout hostům kvalitní pokrmy středomořské kuchyně připravené z nejčerstvějších surovin a zároveň jim dát příležitost okusit širokou škálu chutí, vůní a textur.
Praha 8, Praha

Vinárna WineList

Vinárna WineList se nachází v malém přízemí a rozsáhlejším sklepení historické budovy v Praze Karlíně.
Praha, Praha