Úvod > Kalendář akcí > Můj otec Antonín Kratochvíl
Můj otec Antonín Kratochvíl
"> "> "> ">
11.5.
6.9.
+ Přidat foto

Můj otec Antonín Kratochvíl

Kdy 11. květen 2020 10:00 - 6. září 2020 18:00 Výstavy
Výstava fotografií otce a syna: Antonína a Michaela Kratochvílových. Vznikly při natáčení dokumentárního filmu Andrey Sedláčkové "Můj otec Antonín Kratochvíl".
Fotograf Antonín Kratochvíl (*1947 v Lovosicích) se proslavil svými unikátními černobílými portréty světových celebrit i dokumentárními fotografiemi z válek a katastrof, míst nezměrné lidské nouze a utrpení. Mezi mnoha jeho oceněními jsou i čtyři z World Press Photo v několika různých kategoriích. Časopis American Photo ho zařadil mezi sto nejvýznamnějších fotografů světa.

Jak se do jeho stylu, promítal i jeho vlastní turbulentní život, to zkoumá v celovečerním dokumentárním filmu „Můj otec Antonín Kratochvíl“ režisérka Andrea Sedláčková. Antonín Kratochvíl emigroval z totalitního režimu Československa v roce 1967 a se svým tehdy ještě nenarozeným synem Michaelem, dnes také fotografem, se poprvé setkal až po dlouhých devatenácti letech. Právě Michael ve filmu odhaluje otcovu tvorbu i minulost ve snaze znovu propojit rodinné vztahy přerušené železnou oponou.

Při natáčení se oba fotografové rozhodli své putování od USA po ukrajinský Černobyl samostatně zdokumentovat a výsledné fotografie představit na společné výstavě v Leica Gallery Prague, která je partnerem tohoto dokumentárního filmu. 
 
Celý popis
Naposledy změněno: 26. 8. 2020