Úvod > Kalendář akcí > Poutní místo Štípa oslaví 630 let
Společenské akce

Poutní místo Štípa oslaví 630 let

Obec Štípa si v letošním roce připomíná 630 let od první písemné zmínky. Tehdy v roce 1391 byl do zemských desek zapsán zápis týkající se obdarování štípského kostela šlechticem Ješkem ze Štenberka. A právě tato zpráva je ta první, kde je zmiňována Štípa.

Výročí poutního chrámu Narození Panny Marie ve Štípě má velký význam, protože tento chrám je po mnoho staletí místem, kam přicházeli a budou přicházet poutníci, hlavně maminky, které děkovaly za své děti a prosily o jejich zdraví. Kdo nezná své kořeny, ať rodové nebo náboženské, je o mnohé ochuzen, nemá na čem stavět. Chceme navázat na dlouhou tradici poutníků a vyprošovat pro další generace Boží požehnání a ochranu Panny Marie.

Toto výročí ve Štípě budeme slavit  v sobotu 2. října odpoledne. Oslavy se odehrají na Mariánském náměstí a budou zahájeny slavnostní mší svatou v poutním kostele Narození Panny Marie – hlavním celebrantem bude bývalý štípský farář a nynější pomocný biskup P. Josef Nuzík.

Od 16:00 bude přichystán bohatý kulturní program na Mariánském náměstí a okolí. Kromě kapel Záhumení Street Band, 4for3 vystoupí také fenomenální akordeonista Vojtěch Szabó. Pro děti bude připravena velká soutěž, prohlídka hasičské techniky. Bude možnost si vyzkoušet sporty v místní sokolovně či si zastřílet na branku s místními fotbalisty. Nejmenší děti bude jistě zajímat skákací hrad, kolotoč či malování na tvář. Nechybět bude ani bohaté občerstvení či výborná káva.

Provozovatel

Římskokatolická farnost Štípa

Mariánské nám. 57
763 14 Zlín
Tel.:
+420 733 741 900
Email:
fastipa@ado.cz
WWW:
www.stipa.cz
GPS:
49,262427 17,716619
 
 

Časová náročnost

2,0 hodiny