Úvod > Kalendář akcí > Mrtví jdou za sluncem v Muzeu v Jílovém

Mrtví jdou za sluncem v Muzeu v Jílovém

Kdy 8. červen 2019 14:00 - 3. listopad 2019 16:00 Výstavy
Regionální muzeum v Jílovém u Prahy ve spolupráci s řadou institucí a odborných pracovišť pořádá mimořádnou archeologickou výstavu s názvem Mrtví jdou za sluncem aneb Evropa v odlesku bronzu, která bude zaměřena na pohřební ritus a kulturu v době bronzové.
K vidění budou unikátní originální archeologické nálezy nebo jejich repliky z českého prostředí i oblasti Středomoří, neboť navzdory obrovským geografickým vzdálenostem tvořila Evropa spolu se Středomořím jeden kulturní a ideový prostor.

K vidění bude řada archeologických nálezů zejména z nedávno ukončeného záchranného výzkumu při stavbě dálnice D35, množství bronzových depotů z mladší doby bronzové (např. slavný depot z Blučiny nebo Klentnice) a rekonstrukce žárových hrobů lužické kultury. Protože se výstava zaměří i na kontakty a kulturní vazby se Středomořím, budou mít návštěvníci možnost zhlédnout unikátní repliky nálezů z mykénských hrobů zapůjčených z Národního muzea. Takto bohaté soubory se pohromadě objeví jen málokdy, proto si výstavu nenechte ujít.

Výstava je vhodná pro širokou i odbornou veřejnost. Vernisáž proběhne v sobotu 8. 6. 2019 v 14:00 hodin. Výstavu bude možné zhlédnout do 3. listopadu 2019.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 5. 6. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Mandava

Restaurace Mandava

Sulice, Střední Čechy
Camping Oase Praha

Camping Oase Praha

Dolní Břežany, Střední Čechy
Farma Michael na tvrzi Nedvězí

Farma Michael na tvrzi Nedvězí

Netvořice, Střední Čechy
Pizza Na Zastávce Štěchovice

Pizza Na Zastávce Štěchovice

Štěchovice, Střední Čechy